Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ismered meg a kutyafa...

Mennyire ismered meg a kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira hobbimmá vált, hogy már különleges, ritka fajtákat is megismerek és gyakran úgy, hogy filmben csak egy villanásra látni vagy csak sok ember között láttam felvillanni egy részét és már megismerem, család meg sokszor alig akarja elhinni, azt mondják ez már beteges, de ők meg madarászok, ők meg az általam sötét távoli sziruettnek látott feketésről vitáznak hogy kékes rétihéja tojó vagy fiatalhím.

Olyan fajtákat is elsőre megismerek amik el sem ismertek, pl. a Louisiana Catahoula Leopard Dog és a kutyakiállításokon elölre kinyomtatom a nevezett fajták listáját, a ringtérképen beírom hol mikor lesz olyan fajta amit még nem láttam élőben és menetrendszerűen megyek végig egész nap és fotózok. Vannak fajtacsoportok amiből már minden fajtáról van fotóm, olyan kutya amit nem ismerek meg már talán csak a kopók között van.

Van más is akinek a kutyázáson belül ez a hobbija, vagy csak engem érdekelnek ennyire a fajták? (Ja, és a fajtaleírásukat, eredetüket is elolvasom, nagyon érdekesek tudnak lenni.)

Lehet kinológusnak kéne mennem, csak kár hogy nincs ilyen munkakör, nem lehet belőle megélni.


2010. júl. 26. 12:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És amúgy nekem azok sem újak amiket Te írtál:)
2010. júl. 26. 14:54
 12/18 anonim ***** válasza:

hát én is csodálom, hogy nem találkoztunk :D ott voltam a 2009-es székesfehérvári CACIB-on, a papillonok felé (ideire nem sikerült elmenni)


Idén már csak a Devecseri pásztorkutya CAC-ra megyek, aztán letudtam a környékbeli kiállításokat :D



Nekem csak egy nagyon gyenge kis gépem van, az utómunkákba bele tudok őrülni néha :D Nagyításról álmodozni sem merek :D


Az előző hozzászólásomból már kiderült, hogy milyen fajták érdekelnek (nagy vonalakban agarak, pásztorkutyák és a már említett papillon :D)


Minden nap olvasom a netboard-ot (bár regisztrálva nem vagyok), jártam már a papillonos topicban is, nagyon szép képek szoktak fennt lenni, a topic forgalma igen gyér, de talán nem is baj, hogy nincs annyi ilyen fajta Magyarországon...bár egyet azért elnézegetnék itt az ölemben :D

2010. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
* ilyen fajtájú eb Magyarországon (már írni sem tudok)
2010. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

:)igen, kevesen vagyunk rajongói, de talán ennek köszönhetően nem ölebesedett el még a fajta.

Amúgy ha egyszer végre lesz saját gépem, én is kicsit fogok venni egy magasabb kategóriában sztem, mert ezek a tükörreflexesek elég nehezek és a BIS-re már leszakad a karom.

Borderfan is vagyok/lennék, azt bírálatot utoljára a Komáromi CACIb on néztünk, de nem végig, viszont az egyik szemem sír a fajta miatt hogy ennyire divat lett. Egy időben szerettem is volna egyszer egy bc-t, de hogy így felkapták már inkább az aussie felé kacsintgatok.

Prince a kedvencem, már messziről megismerem a kutyaforgatagban annyit fotóztam, gazdája is nagyon szimpatikus, egyszer beszélgettünk.

2010. júl. 26. 16:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyjából megismerem az összes fajtát amiről legalább egyszer már olvastam. Vannak ritkább fajták amikről nem olvastam azokat annyira nem. De a legtöbb ritka fajta is megy.
2010. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam a borderrel:)A skót juhi,a border collie és az aussie voltak mindig is a nagy kedvencek.Mivel agilityzni szeretnék(komolyabban is,amit kopómmal nem igazán lehet:)),letettem a skót juhászról,és már-már border vásárláson gondolkoztunk...Viszont az,ahogyan ezt a kutyát felkapták,engem is taszít(most egy rossz példa:így vagyok az Alkonyattal is,már a könyökömön jön ki),így úgy döntöttünk,inkább gyűjtünk még egy kicsit és jövőre szert teszünk egy blue-merle aussie-ra:)Hanem halljátok,egyszer jó lenne találkozni.Nem most rögtön,majd.
2010. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
ez már szinte kísérteties:)
2010. júl. 26. 21:04
 18/18 anonim ***** válasza:
Kicsi a világ:)Na mostmár rajta vagyok netboardon,ugyanezen a néven!
2010. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!