Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a megoldás erre a...

Mi lehet a megoldás erre a viselkedési problémára? Kutyaiskolát sajnos most nem tudjuk elkezdeni ugye.

Figyelt kérdés

Adott egy 7 hónapos kutya. (Tacskó)


Amint megkapta az oltásokat elkezdtük kihordani pisi-kaki, de egy darabig semmi sem sikerült neki, hiába sétáltunk 2 órákat... Aztán egy nap sikerült kaki is pisi is, és másnapra már szoba tiszta is lett és azóta nem is történt bent baleset. Ez mind szép és jó, viszont a probléma a következő:


Séta közben ha nincs kapu mögül ugató kutya, szembe jövő ember, akkor minden oké, 90%-ban rendesen sétál.


Viszont ha ugatják a kutyák a házaknál, vagy szembe jön valaki, akkor mint az őrült, visítva ugat befele a kutyáknak, vagy a szembejövő emberekre és se kép se hang, nem lehet csendre bírni...


Ugyan így ugat, amikor itthon hagyjuk, sajnos nem jött be, hogy először csak 5 percet marad egyedül , aztán növelve az időt, ugyan úgy maradt ez a visítva hiszti ugatása...


És ez utcán is így ugat...



(Amikor idegen jön, csengetnek, akkor teljesen más az ugatása, akkor mélyebb)



Tanácstalan vagyok és már nagyon cikinek érzem a sétálásokat :(



Sétánál jutalomfalat sem érdekli sajna :(


2020. márc. 29. 17:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Egyébként bent figyel, marad, pacsi,ül, ha hívom, hogy gyere ide, akkor odajön .... kint se kép se hang

2020. márc. 29. 21:27
 12/13 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom, le leszek pontozva, de én egy sajnálatos dolgot tudok hozzáfűzni: tacskód van. Üdv a klubban. Nekem is tacskóm van, teljesen ugyanezt csinálja. Megnyugtatlak, hogy kutyaiskolában sem fognak tudni vele mit kezdeni, azon kívül hogy “szólj rá”, “érd el hogy rád figyeljen”, “érd el hogy ne ugasson”. Ezen kívül számos ilyen tacskót ismerek. Akinek nyugis tacskója van, valószínűleg a szerencse...

De annyit tudok javasolni, hogy ne add fel, próbálkozz, ötleteket már írtak korábban. De azt tudd, hogy ez alap tacskó viselkedés szinte.

2020. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ismertesd meg a vilaggal! Ennyi. Izgatottsaganak az oka, hogy meg nagyon fiatal, ismerkedik a kornyezetevel es valojaban nem tud viselkedni.

Ilyenkor szerintem nyugtasd meg es ne fegyelmezd. Mutasd meg neki a kornyezetet, ismertesd meg az idegen dolgokkal. Termeszetesen a "tiltas" lesz a kovetkezo legfontosabb amire meg kell tanitanod, de most meg nagyon fiatal … egyelore az elet megismerese es a szocializacio a cel.

Szoval nyugtasd meg a kutyad … a tobbi idovel jonni fog.

2020. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!