Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kutyust egy...

Befogadtam egy kutyust egy menhelyről, de sajnos vissza kell vinnem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rajtam teljesen kívül álló okok miatt nem tudom tovább gondját viselni viszont a menhelynek ahonnan elhoztam nem szívesen adom vissza. Szerintetek ha megpróbálom velük megbeszélni, hogy keresek neki egy gazdit az jó ötlet?


Nem, nem untam meg a kutyát, foglalkozva van vele rendszeresen(mielőtt még valaki betámadna) :)



2020. febr. 26. 23:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Valószínűleg az lesz a válaszuk, hogy a menhely dolgozói biztonságosabb helyet tudnának találni, mint Te. De egy próbát megér. Sok szerencsét, és kívánom, hogy a kutyus jó helyre kerüljön!

2020. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! :)
2020. febr. 26. 23:48
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Szia, amikor mi örökbefogadtunk kutyát, akkor mondták, hogy ha valamiért nem tudjuk vállalni (bármilyen hirtelen családi tragédia stb miatt), akkor hozzájuk vigyük vissza mindenképpen, ne mi próbáljunk neki gazdit találni.
2020. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ja közben írta más is.
2020. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha konkrétan a menhelyre nem szeretnéd visszavinni, akkor ajánld fel nekik, hogy amíg gazdit keresnek még maradhat nálad, közben te is kereshetsz gazdit, akit a menhely átvilágíthat és a végső döntést a menhelyre bízod, a menhely szerint legalkalmasabbat választjátok új gazdinak, aki a menhellyel köt örökbefogadási szerződést. (azért jobb ez így, mert könnyebb betartatni egy szervezettel kötött szerződést, mint magánemberrel, mentettem már néhány kutyát, összeszedtem utcáról, neveltem, orvoshoz vittem, én hirdettem, fogadtam a gazdijelölteket, sose jártak menhelyen azok a kutyák, de a szerződést mindig menhelyen keresztül kötöttük, két magánember szerződését ilyen esetben szinte lehetetlen lenne jogi útra terelni, sokkal biztosabb ha van mögötte egy szervezet)


Úgy gondolom így jelen szituációban amennyire csak lehet win-win helyzet lenne. A menhelynek nem kell még egy éhes szájat etetni, nem foglalja a helyet más elől a kutya, a te oldaladról pedig teljesül, hogy nem kell visszadugnod egy rács mögé, találkozhatsz az új gazdijelöltekkel, és a menhely hatásos segítség lehet a gazdikeresésben is, sokkal nagyobb bázist tudnak mozgósítani, de ha mégis te találnál ideális gazdit, aki minden kritériumnak megfelel kétlem, hogy nem bólintanának rá.


Nagyon sajnálom a kialakult helyzeteteket, de kérlek gondolj a kutya érdekeire is, ne az legyen a cél, hogy minél előbb megváljatok tőle, így is elég nagy trauma lesz neki, hogy kiszakad a ti családotokból, az ő szempontjából elmondhatatlanul fontos, hogy olyan helyre kerüljön, ahol már egész életében tudnak róla megfelelően gondoskodni.

2020. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Természetesen nem azonnal szeretnékegválni tőle. A kialakilt helyzet itthon még normális, majd 1-2 hónapon belül lesznek felfordulások.

Köszönöm, hogy ilyen normális hozzászólásokat írtatok.


Vannak a kapocsolattartóim akikkel nem ápolok valami jó kapcsolatot mert az elején azt hittem, hogy nem lennék jó gazdija neki és majdnem feladtam és vissza akartam vinni. A kapcsolattartóim eléggé rosszul reagálták ezt le (megfenyegetett a nő azzal, hogy megver). Ezért még pluszba félek is felhívni a menhelyet mert ugye egyből szólnak nekik én meg, hogy őszinte legyek kicsit félek tőlük. Én egy eléggén nyugodt ember vagyok aki szereti normálisan intézni a dolgokat, de velük valahogy nem lehet mert egyből nekem ugranak.

2020. febr. 27. 01:23
 7/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
86%
Úristen, milyen menhely lehet ez ahol veréssel fenyegetőznek?! De a legtöbb szerződésben benne van hogy harmadik félnek nem szabad adni az állatot, hanem ha nem tudod tovább tartani akkor visszaveszi a menhely. Ha netán ez nincs benne és a te neveden van a kutya chipje akkor viszont a menhelynek semmi köze ahhoz hogy hova kerül a kutya. De ez biztosan végleges hogy nem tudod tovább gondozni?
2020. febr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, úgy néz ki, hogy végleges sajnos. Gondolgozom azon egyfolytában, hogy hogyan tudnám megoldani, de egyelőre semmi jó megoldást nem találtam. A másik meg, hogy a menhelyről csak ideiglenes befogadóit kaptam amit sajnos csak utólag vettem észre.

Abban hazudtak,hogy van-e benne chip, az oltasi konyverol is hazudtak és azt se tudták, hogy ivartalanítva van-e. Szóval megbízhatatlan a menhely.

2020. febr. 27. 10:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Melyik menhely?
2020. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kutyasegélyszolgálat
2020. febr. 27. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!