Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák honnan tudják, hogy...

A kutyák honnan tudják, hogy a kezünk nem étel?

Figyelt kérdés

Akkor merült fel bennem ez a rendkívül érdekfeszítő kérdés, amikor legutóbb tenyérből etettem a goldinkat mindenféle ebédről maradt húscafattal:D A kezem is zsíros volt, de esze ágában nem volt beleharapni, egyáltalán nem használta a fogait, csak a nyelvét, hiába ugyanúgy hús a kezem is.

Ez vajon egyszerű tanulás eredménye? Vagy valami genetikai hagyaték, esetleg ősi traumák a nyers/élő szövettel kapcsolatban, ami miatt evolúciós előnyt jelent nekik, ha inkább már nem mozgó ételt esznek?:D (Ezeket többnyire most viccből sorolom, de tényleg nagyon foglalkoztat a jelenség háttere.)



2020. márc. 29. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Meg tanulja, érzékeli és szagolja.

Amikor pár hetesen adsz neki enni (az első falatok) akkor még egyszer kétszer bele harap, de olyankor az ember is automatikusan tolja el. Így ő is megszokja stb.

2020. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Te honnan tudod, hogy a kezed nem étel?
2020. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért ennyire ne nézd ostobának a kutyákat...
2020. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert a mamája és az alomtestvérei megtanítják neki, hogy nem harapdálunk másokba.
2020. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert látják, hogy az a kezed, a te részed, meg gondolom szokott nyalogatni, tudja az ízedet is.

De amúgy ha egy olyan állatot látsz ami nem potenciális ragadozó és kézből eteted akkor az se fogja leharapni a kezed. Fel bírja fogni hogy az a te testrészed, csak más a felépítésed.

2020. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez érdekes. Mármint nyilván megfordult a fejemben, de nem gondoltam volna, hogy ennyire fejlett lenne az empátiájuk, hiába tudom, hogy intelligens állatok.

A többi választ is köszönöm, különösen az elsőnek, látok benne rációt. :D

2020. márc. 29. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Sokkal okosabbak, mint az ember gondolná.

Szomszédom kutyája meghallja, hogy kimegyek a teraszra, pár vakkantással üdvözöl - a többi szomszéddal nem foglalkozik. Ha elmegy egy ismeretlen a kerítésnél, követi és haragosan ugat. Ha becsöngetek hozzájuk a kertkapun, elrohan a házhoz s hangos ugatással figyelmezteti a a gazdit. Néha meg csak magát "szórakoztatja" érdekes kaffogással.

2020. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Mem tudom mit gondoltál az állatok inteligenciájáról, de ez nem nagy cucc. Ez egy teljesen alapvető dolog, minden fejlett állat tudja. Te most lényegében azt találod meglepőnek, hogy a kutya tudja, hogy te te vagy, hogy fel tudja ismerni az élőlények körvonalait. Ez az egyik legalapvetőbb evolúciós képesség, ami nélkül nem jutnának messze az állatok. Még a rovarok is képesek felismerni, hogy mi egy másik élőlény része és mi nem az. Például ott vannak a légylárvák, amiket az orvostudományban szoktak sebtisztításra használni, mert csak az elhalt szövetet eszik, az élőhöz meg nem nyúlnak.


De megfordítva a dolgot. A vadonban jól nézne ki, ha a ragadozók nem tudnák, hogy a szarvasláb is az élőlény része, nem pedig egy fadarab.

2020. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam, mert az világos, hogy tudnak ilyeneket. Annak a háttere érdekelt volna jobban, hogy miért és hogyan tudják. 😄 (Ahogy pl. azt is, hogy nekem fájna, ha leharapnák a kezem. Bár ezt valószínűleg tényleg tanulás útján sajátítják el, ahogy az első válaszoló említette.)
2020. márc. 30. 04:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el az en kutyam pontosan tudja, hogy a Te kezed finom falat, csak megbeszeltem vele, hogy nem szabad ...
2020. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!