Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia vagy kamaszodik?...

Dominancia vagy kamaszodik? Volt már lökdösődö boxere?

Figyelt kérdés

Adott egy tündéri boxer kutya. 7 hónapos, szépen tanulunk trükköket, szófogadó és türelmes.

Ami számomra aggasztó, ha kimegyek az udvarra vele és nincs időm foglalnozni vele elkezd ugatni és körbe ugrál, próbál lökni, hogy figyeljek rá. Többször földre nyomtam, csaptam már rá seprűvel is, viszont néha-néha ez előjön. Következetesen kezdtem nevelni amióta itt van, annyit játszok vele amennyit tudok, viszont több órás mókázás után is képes ugatni és ugrálni. Próbáltam bezárni, elfogni, hogy ismét tanulja meg, ne szabad viszont okos a kis kópŕ, nem engedi megfogni magát nem mer közel jönni. Ilyenkor ha mrgmozdulok elfut.



2020. márc. 30. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Játékra hív. Nincs lefárasztva. Nem bezárni kell, meg seprűvel csapkodni! Szerinted, ha bezárod meg rácsapsz mikor túlteng az energiája, akkor azzal megoldódik a probléma? 7 hónapos! Az bezzeg el van várva tőle, hogy trükköket csináljon, de ha valamit ő kér tőled (játékot, fárasztást), akkor inkább bezárod a francba. Iyenkor még nagyon aktívak, pláne a boxerek. Ezt azért illene tudnod... Vidd napi többször sétálni. Ha meg képtelen vagy ellátni a kutya igényeit, akkor ajándékozd el.
2020. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Te nemvagy nornális!!,seprűvel vered a khtyádat,meg bezárod aztan csodálkozol hogy elfutelőled?mekorra gyökér vagy....
2020. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtetted NEVELNI a kutyádat. Amikor ugrál rád és ugat,nem seprűzni kell,bezárni, hanem megtanítani neki a NEM szó jelentését. Lenyugtatni és csak akkor játszani vele, ha nyugiban ül a seggén.

Kutyát nem kergetünk ! Behívás alapja az, hogy a kutya bízik a gazdájában és tudja, ha oda megy, jó dolog következik. 7 hónaposnál még így működik. Felnőtt kutyánál lehet már elvárni, hogy szinte minden szituban odamenjen híváskor.

Sikeresen elintézted , hogy a kutyád tartson tőled. Számára a te hívásod per pillanat azt jelenti, jön a seprű, vagy a földbe döngölés, bezárás.

Tisztában vagy azzal, milyen fajta kutyád van és annak milyen a természete a fajtára jellemzően? A boxerek játékos eleven kutyák. Te pedig nem vagy képes ezt megfelelően kezelni sajnos.

2020. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idióta vagy...
2020. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!