Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen körülmények közé...

Milyen körülmények közé ajánlanád a saját kutyádat vagy az adott fajtát (ha mondjuk nem jellemzőek rá a fajta tulajdonságai)?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert rengeteg kérdésnél olvasom, hogy a válaszolók a saját kutyájuk fajtáját ajánlják olyan kérdezőknek is, akiknek abszolút nem lenne ideális az adott fajta azok alapján, amit biztosítani tudnának neki. Például vizslát lakásba 1-2 óra sétával, border collie-t a gyereknek játszótársnak, amstaffot totál kezdő gazdinak, mudit kertbe, házőrzőnek, egyértelműen minimális foglalkozással.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mik azok a reális körülmények, amik között a ti kutyátok már jól érzi magát, megfelelő az életminősége, tehát ne egy legideálisabb helyzetet írjatok, ahol mondjuk egy border minden nap birkákat terel, de azért kiegyensúlyozott, az igényeit kielégítő életmódról van szó.


Fontos az is, hogy ne azt írjátok, amit ti nyújtotok a kutyátoknak, mert mondjuk van, aki a labradorjával egy ágyban alszik, de talán ez nem kifejezetten szükséglete általában a labradoroknak (bár ismerek olyan labit, aki ez ellen nagyon tiltakozna :D).


Néhány szempont, amire kíváncsi lennék, de nyugodtan jöhetnek egyéni szempontok is: kinti/benti tartás, napi foglalkozás, tanítás, mozgatás, mennyire igényli a gazdi közelségét, más kutyák társaságát, mennyire fontos a nevelésében a következetesség, makacs-e vagy inkább együttműködő, esetleg érzékeny, ezért kifejezetten finoman kell vele bánni, szüksége van-e kutyasulira vagy könnyen képezhető vagy épp azért van szüksége sulira, mert annyira tudásszomjas és szüksége van a sportra, szőrápolása mennyi odafigyelést igényel, jól tűri a kisgyerekeket, más állatokat, milyen rendszerességgel van szükség állatorvosra, fontosnak tartod-e valamilyen eü. szűrés elvégzését, ilyesmik. Az etetés véleményem szerint nem annyira szempont, az fajtától független, hogy minőségi ételre van szükségük.

Ha esetleg nagyon eltérő igényei lennének a te kutyádnak, mint a fajtastandardban foglaltak, ezt is írd le, illetve az is lehet szempont, hogy mennyire kell a gazdának anyagilag is felkészülni, mert nagyon drága mondjuk vagy nagyon hajlamos a betegségekre.


Jöhetnek nyugodtan keverékek "ajánlásai" is, viszont azt szeretném kérni, hogy a fajtát csak a megfelelő körülmények bemutatása után írd le, kíváncsi vagyok, hogy csak a leírásból rájövök-e.


Előre is köszi, ha részt veszel ebben a kis miniatűr közvélemény kutatásban :)



2020. márc. 30. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

az idealis:napi 5km futás +10km séta

Orvoshoz csak oltásra kell vinni

Hetente 2xkutyasuli mert tudásszomjas

Könnyen kezelhető,gyerek,más állat barát,kinti benti,folyton a gazda mellett lehessen,hatalmas mozgásigény szerintem fontos az etetés nahogymar szaraz szarokat adjunk kutyának,csak a barf!havi 25000ft,napi 5-10perc fésülés



Labrador

2020. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%

Szia :D


Az én kutyimat ha valakinek ajánlanom kéne, első sorban azt venném figyelembe, hogy nagyon nagy mozgás igénye van heti, én heti 2-3 alkalommal elviszem őt futni(kb 3 kilómétert szokott futni) . Ha nincs meg neki az elég mozgás, a tulajdonos viszlátot mondhat mindennek amit a kutya elér (első sorban lábtörlők). Neki kint a legjobb, nagy szőre miatt bent melege van nagyon, és így tud még futkározni kint. Sokat kell foglalkozni vele, az én kutyám pl kifejezetten aggódós, ha 1 napig nem lát nyüszít és nem is eszik. :/ Nagyon sokat tanulunk, és nehezebb trükökket is 1-1,5 óra alatt megtanul. Jól kijön más kutyákkal, de mikor nálam volt mellette egy kutya, őt fojton bántotta sajnos. Együttműködő. Nagyon érzékeny szokott lenni, és félős, de gazdiért bármit megtenne. Tudászomjas, nagyon! Hosszú a szőre, könnyen filcesedik, és sokat hullajtja, erre nagyon oda kell figyelni. Imádja a gyerekeket, más állatokkal kijön. Nagyon ritkán betegszik le, de ami kell azt megkapja. Igen, hát az anyagiak 😅.. Nagy kutya, elég sokat eszik, aztán ott a szőr ápolás, és az én kutyám plüss nélkül nem alszik, imád labdázni is, de bármilyen labdát percek alatt szét szed.


Az én kutyám egy; bordercollie/skótjuhász/cifra mudi keverék

2020. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fú, azért a napi 5km futás + 10km séta elég durva, de minden elismerésem!

Nekem goldenem van, de ő tök jól el van a napi 3 óra sétával, így is megyünk viszonylag nagy távokat, de én csak sétálok, ő rohangál, játszik más kutyákkal és utána itthon pihen. A kutyasulit ő is igényli, abban egyetértek.

Egyébként munkavonalas labi vagy a show vonalasoknak is ennyi a reális mozgásigényük?


Köszi a választ, ment a zöld kéz :)

2020. márc. 30. 23:29
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 a Borderben szinte biztos voltam :D érzékeny és tanulékony, ez annyira borderes jellemző :) A szőrápolás meglepett, az a border vonalból jön vagy inkább a mudi vagy skótjuhász gének miatt igényel ennyi figyelmet?

Mindenesetre azt muszáj megjegyeznem, hogy fantasztikus kis kombó lehet a kutyus, gyönyörűnek hangzik és a nehéz trükkök 1 óra alatti tanulása alapján brutál intelligens is :)

2020. márc. 30. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindennap legalább 1 óra labdázás és egyéb játékok, ahol futkározhat. Heti 1-2 nagy séta, elmegyunk a szántó foldekre ahol sehol senki ott ki futkarozza magát. Kinti-benti de ha jobb idő van egész nap kint van és csak rohangál 😁 tanulékony( párszor kell meg mutatni neki valamit és már tudja) de ha nincs kedve akkor bármennyire is akarod nem fog tanulni.

3 éves és eddig 1x kellet orvoshoz vinni a gyomrával volt probléma (ez fajta betegség) ha le fekszik este aludni akkor már nem kelthetem fel mert morog. 😁 Makacs, játékos, vicces és ki áll önmagáért.



Foxi

2020. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Ui: a szőrét trimmelni kell

Nem túlságosan igényli a közelségét, inkább a játékot.

Együttműködő.

Más kutyákkal nem jön ki jól csak ha össze ismerkednek.

2020. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
1 vagyok,nagyon edzett kutya,agylitizünk,illetve hard dog racezünk,de azért figyu,3óra napi séta az is kb 10km úgyhogy azis szuper😁
2020. márc. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2 német és egy magyar vizslám van.

Németek: sportosabb gazdinak való, ha lehet, járjon vele futni. Pórázos sétával max.egy 40 kilométeres teljesítménytúrával lehet lefárasztani, elengedhetetlen a póráz nélküli séta, futkározás. Ha apportos (marpedig a legtöbb az) könnyebb dolga van a gazdinak, relatíve könnyű ezzel lefárasztani. Panelba szerintem nem alkalmas, főleg fiatalabb korában. A kutyatársaság fontos neki, heti pár alkalmas bandázás csak jót teszi nekik, bár ha nem lenne, szerintem akkor sincs semmi gond, max.a gazdinak nehezebb lefárasztani. Kinti-benti kutyaként van a legmegfelelőbb helye. Mint mondtam, én nem tudom elképzelni panelkutyaként, bár az enyémek munkavonalúak. Igényli a gazda közelségét, plusz a szőre miatt sem alkalmas csak kinti tartásra (főleg a simaszőrűek, nálam azok). Az agyi fárasztás nagyon (!) fontos. Le kell kötni az agyát vagy feltalálja magát. A napi agyi fárasztás elengedhetetlen. Engedelmességi feladatok, trükkök, stb. Fontos, hogy a gazdi kitartó és határozott legyen, mert nagyon könnyen az ember fejére nőnek. Kutyasuli szerintem nem feltétlenül szükséges egy tapasztalt gazdival, de persze azt is élvezik. Gyerekekkel alapvetően okék, jóindulatúak, kicsit dömperesen közlekednek, de ez egyedfüggő is. Szűrés a sporttól függ. Én futok velük, így nyilván le vannak szűrve az ízületeik, illetve kutyafizioterápiás dolgokat is szoktunk csinálni. Szív uh-juk is van. Nem egy drága fajta, szerencsére nem is beteges.


Magyar vizsla: na ő mentett, felnőttként került hozzánk totál szocializálatlanul, szóval jó sok meló van benne, ezenkívül nagyon hálás, valószínűleg a múltjából adódóan. Kezdő kutyásnak simán tudom ajánlani, bármilyen sportban megállja a helyét, elsősorban hobbi szinten. Szeret a gazdi kedvében járni, bár nála is fontos a következetesség. A némettel ellentétben én lakásba is ajánlom, szerintem neki az az igazi, ha mondjuk a gazdival mehet együtt dolgozni, hogyha a legtöbb idejüket együtt tölthetik. Neki a gazdi az első, imád a se..emben lenni, mindenhová követ. Ő drótszőrű, de nálunk ez annyiból áll, hogy van egy miniatűr szakálla, tehát ő sem tartható csak kint, marcsak a szőre miatt sem.


Remélem ilyesmire gondoltál, próbáltam mindent összefoglalni :)

2020. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!