Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik szín miért nem...

Némelyik szín miért nem elfogadott egyes kutyafajtáknál, ha törzskönyves kutyáknál is jelen van?

Figyelt kérdés

Pl. Merle szín a csivavánánál vagy ordas a mudinál. Egyik szín sem hordoz semmiféle betegséget (dupla merle más tészta) Mindkét fajtánál törzskönyves alomban is felbukkanak ilyen színű kölykök. Miért kell kizárni amúgy egészséges kutyákat a tenyésztésből, csupán a színük miatt?

Egyszerűen felsőbb körökben nem tetszik valakinek a szín és úgy döntenek, hogy nem elfogadott?



2020. márc. 31. 18:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyetértek. Inkább legyen egy merle csivava, mint egy guggolva járó németjuhász. Ráadásul a csivavánál semmi jelentősége a színnek, nincs funkciója, mivel társasági kutya, szóval nyugodtan lehetne merle is. Ahol van jelentősége a színnek használhatóság szempontjából, ott megértem, hogy szelektálnak. Lásd kuvasz. De egyébként egy ordas, jól terelő, típusos mudit csak azért kizárni, mert ordas. Hát meg van erről a véleményem.
2020. márc. 31. 22:16
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szerepel a fajtastandardban adott szín, mert fajtatiszta szülőktől nem születhet olyan színű egyed... A mutációkból eredő színeltérésekről annyit, hogy azok teljesen randomak. El kell telnie egy fél emberöltőnek ahhoz, hogy stabilan kialakuljon egy új szín és akkor talán meg lehet fontolni, hogy bekerüljön a standardba (feltéve, hogy elterjed, aktívan születnek ilyen kölykök, tehát nem csak kirívóan néhány egyedre jellemző az a szín a világon).
2020. ápr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én megfigyeltem, hogy a csak fekete mudikat tenyésztőknél rendszeresen előfordul például ordas kiskutya. Tehát a szülők is fajtatiszták, és nem csak véletlenszerű.
2020. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!