Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondorokat hogyan lehet a...

Komondorokat hogyan lehet a leghatékonyabban tisztán tartani? Mosdatni úgy tudom nem tanácsos gyakran egy-egy téli latyak után. Részben benti ebek is lesznek, ezért fontos, hogy ne legyenek túl mocskosak, sarasak, se kellemetlen szaguk ne terjengjen.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Nyírni kell őket
2020. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem.
2020. ápr. 2. 14:48
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezt mindenképpen meg kell tartaniuk!


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. ápr. 2. 14:50
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor marad kinti.
2020. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Kiállításokon a komondoros ringet csukott szemmel is meg lehet ismerni, olyan bűz terjeng ott.


Ha nem akarod, hogy mocskosak legyenek, ne engedd őket a mocsokba. Műfüvezz le egy területet és rossz idő esetén csak ott lehessenek, de az sem baj, ha alapvetően csak ott lehetnek(+ természetesen a házban).


A hatalmas szőrben tartott gyönyörű kiállítási kutyákat sem azért tologatják babakocsiban vagy huzogatják kis kocsikon maguk után, mert nem tudják megtenni azt a pár 100 m-t, hanem, hogy ne menjen tönkre a szőrük. Hatalmas munka megtartani ezt az állapotot, simán el tudom képzelni, hogy az általad belinkelt kutyák összefogott szőrben töltik a mindennapjaikat és csak a showra veszik ki a gumikat. Mozgatás meg futópadon.

2020. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen a juhász is nyírta őket, nem véletlenül. A show kutyák szőre komoly gondozást igényel, betonozott udvar előny.
2020. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, itt egy kép példának, fotózás után...


[link]

2020. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Szüleimnek világéletükben komondorjuk volt.

Nagyon szeretem ezeket a kutyákat, az ideális kutya számomra, KIVÉVE a szőrét...

A mi kutyáink évente egyszer, tavasszal meg voltak nyírva, bár nem nullára, de alaposan, de még így is volt szaguk... és esős, sáros időben meg még rosszabb volt.

Mikor külön költöztem, egyedül ezért döntöttem a kuvasz mellett. Mert annak a szőre nem olyan macera, és az én kutyám kinti-benti, egy komondorral ez nagyon nehéz lenne...

Nyilván a kuvasz nem komondor, egy más jellemű, habitusú kutya, és ha neked a komondor tetszik, hiába mondom, hogy legyen kuvaszod. De az, hogy ilyen gyönyörű szőrben legyenek, az valami hihetetlen meló velük.

2020. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Lehet valahogy megmosdatni őket (gyakrabban), hogy ha a szőrük nem is lesz teljesen show-állapot, de legalább jellegzetes szaguk ne legyen?


Illetve érdemes az udvar többi fennmaradó (elég nagy) részét is térköveztetni, hogy félig kinti, félig benti (nem büdös, nem (annyira) sáros) ebek lehessenek?

2020. ápr. 2. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!