Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agilityzni hány hónapos vagy...

Agilityzni hány hónapos vagy éves kor után lehet illetve mennyire fontos hogy a kutya gazdája hány éves?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyám de hamarosan lesz egy Mudim és szeretnék vele agilityzni de nem tudom hány hónapos vagy éves kortól lehet és nem szeretném tönkrevágni az izületeit azzal hogy túl hamar kezdem. Először szeretném kutyaoviba és kutyasuliba is vinni és amiket kinéztem helyeket ott csak ezeknél voltak alsó korhatárok de az agilitynél nem. Meg ugye az mennyire számít hogy nem múltam el 18 és így esetleges versenyekre mennyire nevezhetek vagy sem? Pénzügyileg meg van oldva ki tudom fizetni mert rengeteget gyüjtöttem mint kutyára,felszerelésre és késöbbiekben tanítására. Meg van még 1 kérdésem ami csak elméleti de érdekelne. Keverék családfályát nem visszakövetkető kutyával lehet jelentkezni versenyre?

2020. márc. 27. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Keverékkel es lehet,nevezni,de nehogy szaporítótól vegyél mudit,keress tenyésztőt!viszont ha agilitizni szeretnél,azt a kutyával 1,5éves korban lehet elkezdeni gyakorolni,és rengeteg tanítást igényel,ha mindenképp agilitizni akarsz,ne mudid legyen,mert taestalkatából adódóan nemvaló agilitizésre,esélytelen lesz hogy bármit megnyerjen,illetve kísérni 18éves kortól lehet,előtte csak külön junioron indulhatsz ami úgyszint nincs magyarországon.neked nem agiliti kell,próbáld ki a hard dog racet,ha egyéves elmúlt a kutya lehet menni,8éves kortól,14-ig junior utána 14től felnőtt távon,az a lényege hogy nagyon dimbes dombos helyen kell futni a kutyával,akadályokon ámenni stb,és ez mind csak akkor simerülhet ha jó a viszonyod a kutyával,nagyon szuper dorlog,és leírhatatlan érzés áthaladni a célvonalon😁
2020. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az agility-t legjobb kölyökkorban elkezdeni. 4-5 hónapos kortól a kutyák járhatnak kutyaóvodába, ahol megismerkedhetnek a sport alapjaival, valamint más kutyákkal is, mely szintén elengedhetetlen, ha azt szeretnéd, hogy a kutyád eredményes legyen majd a versenyeken. 1 éves kor alatt azonban még célszerű kisebb akadályokon kezdeni az edzést, hogy a fejlődésben lévő szervezet ne legyen túlterhelve.

Az első kutya felkészítése eltarthat 2-3 évig is, hiszen nem csak neki, hanem neked is meg kell tanulnod, hogy hogyan tudod legeredményesebben rávenni a kutyádat a különböző utasítások végrehajtására. Ez az idő lehet rövidebb is, hosszabb is, attól függően, hogy mennyire vagytok kitartóak, fegyelmezettek, mennyi időtök van gyakorolni. Második kutyánál valószínűleg néhány hónap felkészülési idő is elegendő, különösen, ha az agility sportra választottál kutyát.

Nyilván nem beszélhetünk jó és rossz módszerről, hisz a kutyakiképzés sosem fekete vagy fehér. Mindig minden az adott kutya testalkatától, illetve a gazda-kutya páros kapcsolatától és képességeitől függ.

Valaki vallja, hogy egy éves kor előtt nem viszi pályára a kutyát, megvárja még kifejlődnek a csontjai, ízületei az állatnak. Majd utána napi rendszerességgel kap a kutya hirtelen, addig meg nem szokott terhelést, ami szintén nem lehet cél egy kiképzés folyamán.

Mások már 8 hetesen elkezdik alapozni a kölyköt, és ettől függetlenül szépen, tudatosan építik fel a mozgáskoordinációját, és kondícióját a kutyának, ezzel nem terhelve meg a kutya szervezetét.

Amikor pedig kedvence eléri a 18 hónapos kort, már hivatalos tornákon is részt vehet – mint pl. Németországban a VDH nevű kutyaügyi szervezet által megrendezett verseny.

Főleg a futásban az átlagosnál nagyobb kedvet lelő kutyafajták – mint pl. a husky – szeretik ezt a sok mozgást igénylő sportot. De természetesen más fajták is részt vehetnek benne. Tulajdonképpen minden kutyának javasolt, amely élvezi az új kihívásokat. Hiszen végül is nem egy célorientált sportról van szó, hanem az egész elsősorban a kedvtelésről, szórakozásról, örömmel végzett mozgásról és változatosságról szól. Mindennek pedig természetesen előfeltétele, hogy négylábú barátja is érdeklődést mutasson a dolog iránt. Ha a a kutyát nem hozza különösebben lázba az akadálypálya, önmagában mit sem ér a gazdi ezirányú törekvése.

2020. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Nevezhetsz 18 év alatt is, de csak Juniorban.

2020. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
8 hetes kortól lehet agilityzni. Legalábbis alapozás szinten. Természetesen ugrania majd másfél éves kor után lehet.
2020. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mudi tökéletes az agilityre, itthon és világszerte is nagyon sokan agilityznek mudival, minden évben ott vannak a vb-n, eo-n, sokszor a dobogón is. Mudiból tényleg nem éri meg szaporítósat venni, mivel magyar fajta, 80-120 ezer körül mozog az ára, egy szűrt felmenőjű, törzskönyves kölyöknek. Arra érdemes figyelni, hogy a szülei, rokonai marmagassága ne nagyon legyen 43 cm felett, ez a midi kategória felső határa. Ha ez alatt lesz a kutyád, neki is könnyebb lesz, mert kisebbet kell ugrania és neked is több lesz a sikerélményed, mert jóval kevesebben vannak ebben a mezőnyben.


A felvezetőnek nincs korhatára a versenyeken, a felnőttekkel kell majd együtt indulnod. Nagyon ritkán van hazai versenyeken junior kategória és évi egyszer van Junior EB, praktikusan mindig más európai országban. Törzskönyv nélküli kutyával is lehet versenyezni, csak a VB-re nem juthattok ki. (de, mint írtam érdemes tk-s kutyát venni)


Az alapozást azonnal el lehet kezdeni(szeressen huzakodós játékot játszani a kutyus, helybenmaradás és, hogy mindenféle szituációban csak rád figyeljen, szeressen veled dolgozni, tanulni), 6-8 hónaposan szokták felvinni a pályára, ahol földretett léccel pár akadályos kombinációkat lehet már csinálni+zónatanítást meg lehet kezdeni, de a szlalomot, zónás akadályokat csak egy éves kora után szokták tanítani a kutyáknak és ekkor érdemes csak a léceket nagyon lassan emelni. 18 hónaposan lehet megkezdeni a versenyzést.


Kutyaiskolát, oktatót illetően, viszont nézz jól körül, sajnos egyre többen oktatnak agility címszó alatt valami hipszi-hopszit, anélkül, hogy egy sikeresen versenyző kutyát fel tudnának mutatni(vagy olyat aki egyáltalán volt már versenyen). Lehet, hogy ezek az "edzések" fele annyiba kerülnek, de cserébe nem kapsz semmit, csak egy pénznyelő.

2020. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Kutyáknál korhatár nincs. Amíg be nem tölti az 1 éves kort csak is csak a földön fusson egyáltalán ne ugordjon. Ha betöltötte az 1 évet akkor máshél havonta emelj 10 cmt. Én sem vagyok még 18 éves és már versenyen is voltam így az sem számít mennyi idős vagy.
2021. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!