Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyát hogy ne egyen fel semmit a földről?

Figyelt kérdés

Amikor mi adjuk neki a kaját, addig hozzá se nyúl amíg meg nem kapja a "tied" parancsszót.

Azonban a szomszéd eteti sunyiba a kutyát és ha nem látjuk a kutya feleszi. Szomszéddal semmit nem tudunk kezdeni, szeretném megtanítani a kutyának hogy ne fogadjon el kaját senkitől, mert így meg is mérgezheti bárki. Aggódom érte pláne hogy nem tudom mit ad neki és hányszor, nem egyszer volt már a kutya bágyadt


2020. ápr. 3. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

"ha nem látjuk a kutya feleszi" En oszinte leszek szerintem ezt sehogy. Ez oszton/genetika es ez mindig felul fogja biralni, hogy ne egye meg amit ele tesznek.


Inkabb a szomszeddal kellene beszelni, elmondani neki, hogy Pl.: cukorbeteg a kutyad es ha eteti azzal megoli es azt te nagyon nem szeretned. Ezt meg a leghulyebbje is megerti ugy gondolom.

2020. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint ő ennél is hulyebb...

Mikor idehoztuk a kutyát azt mondtuk hogy allergiás, nem ehet akármit mert bele is halhat. Na ennek ellenére is mindig átdob valamit. Volt hogy száraz macskaszart szedett ki a földből, mert látta hogy a kutyánk megeszi a saját kakiját, azt mondta hogy biztos azért mert nem etetjük, nagyon vékony...

Foxi jellegű, szép íves a hasa, de a bordái nem lógnak ki, sőt...

2020. ápr. 3. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy, főleg egy terriert, akik arról híresek, hogy mindig próbálják kijátszani a szabályokat.


Ezt a szomszéddal kell lemeccselni, egy kamerarendszer lehet, hogy segít.


Nekünk a nagyszüleim az egyik szomszéd, 7 év volt, mire leszoktak a rendszeres etetésről, de mindig próbálkoznak... A versenyző kutyáimat zabáltatták 1 hetes penészes süteménnyel, meg minden moslékkal.


Az is egy megoldás lehet, ha lekeríted a szomszéd felöli kerítésrészt (ez persze nagyban függ a telekadottságoktól.

2020. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem vagy vele, sehogy. Elektromos nyakörvvel (leszögezem, nem vagyok a híve a nevelésben történő használatának) meg lehetne értetni a kutyával, hogy nem ehet fel semmit. De ahhoz is az kell, hogy ott legyél az ablak mögött és lásd, lereagáld minden próbálkozását.


Kerítsétek le a kertet, hogy ne tudjon ahhoz a szomszédhoz közel menni.

2020. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek növényei? Addig locsolhatnád amíg szétrohad aztán majd azt mondod neki "száraznak tűnt nem öntözöd?"


Ilyenért nem lehet feljelentést tenni? Magánlak sértés vagy valami?

2020. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amilyen állatvédelmi törvények vannak kiröhögnének... Max az állatvédők tudnának annyit mondani hogy sajnálják de semmit nem tehetnek
2020. ápr. 3. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindig kezbol etetem a kutyam. Csak nyers hekket,nyers szarvashust ,nyes marhacsontot eszik fott zoldseggel. Ilyet nem tala a foldom :D

Orzo vedo es emiatt megbizhato. A parancs az parancs. Orthon tanultuk,h fodrol nem eszunk.


Nem eszik meg mar porazon setalva semmit. Szoval haadunk.

2020. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetlen módja van, hogy idegentől a te távolléted alatt se fogadjon el ételt, az első kutyámnak még évtizedekkel ezelőtt megtanítottuk rendkívül barbár módszerekkel egy helyi kutyasuliban, ahová kezdőként, nulla tapasztalattal jártam, de ezt senkinek nem ajánlom, ha nekem anno lett volna egy kis eszem, rálátásom azonnal ott hagytam volna a sulit. A módszer nem volt bonyolult, az oktató és a többi gazdi a csoportban nyújtotta a kutya felé az ételt és ha megpróbálta elvenni jól rávágott az orrára, ezt aztán séta közben idegenekkel is gyakorolni kellett. Pár hét alatt, mivel a kutya nem ostoba, megtanulta, hogy ha bárki más felé nyújtja a kezét, akkor az bármilyen jó illatú falat is legyen, fájni fog neki. A kutyám soha többet nem tudott bízni az emberekben, bárki nyúlt felé azonnal elugrott, megsimogatni se tudta utána többet senki.

Szóval én is a kertben lekerített területre szavazok, amihez idegen ember nem ér el, nem tud átdobni semmit, ennél még egy nagyobb kennelbe zárni is jobb pár órára, amíg nem vagytok otthon, minthogy az idegenekhez automatikusan rossz élményt társítson a kutya.

2020. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutyat a hazadban tarsd bezarva. A jelenletedben menjen a kertben,miutan korulneztel,h nincs ott semmi.
2020. ápr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!