Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt tényleg nem tudom megtanít...

Azt tényleg nem tudom megtanítani a kutyának, hogy földről idegen kaját ne egyen meg?

Figyelt kérdés

Mondtam ismerősömnek, hogy majd betanítom a kutyámnak, hogy ha valaki bedob valami élelmet, hogy megmérgezze a kutyám, akkor a kutya meg se szagolja.


Erre nevetett, és mondta, hogy ilyen kutyasuliban is CSAK úgy tanítanak, hogy a kutya akkor, ha a gazdi ott van, nem veszi fel, de ha nincs ott, akkor tuti megkóstólja, megeszi, szóval hiába minden.


Ez igaz?


2011. nov. 17. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen igaz, de tény, hogy a legnehezebb dolgok közé tartozik ezt megtanítani egy kutyának. Könnyebben betanítod epilepsziás rohamot előrejelző kutyának is :)
2011. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz. Úgy nem nehéz megtanítani a kutyának, hogy ne vegye fel az ételt a földről, ha te is ott vagy, de ha egyedül van és bedobnak hozzá valamit biztosan meg fogja enni. Esetleg úgy, hogy az idegentől kapott kajába beletesztek valami igen kellemetlen ízű dolgot(pl erős paprikát), hogy örökre megtanulja, hogy csak tőled vehet el kaját. Viszont ez nem mindig célravezető, mert akadhatnak olyan helyzetek, hogy valaki másnak kell megetetni.
2011. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, de tény, hogy ritkán sikerül ezt 100%-os eredménnyel kivitelezni. Összetett és rendszeresen ismételt tanítás szükséges hozzá, több idegen segítő, egy igazán jó szakember, és sok-sok idő.
2011. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet. Van egy drasztikus módszer, vadászok szokták alkalmazni. Lényeg, letesznek úgy egy falatot, hogy ne lássa a kutya és áramot vezetnek bele vékony kábelen. A kuya arra jár, és ha esetleg kedve támad megenni, szépen megrázza a kaja (nem 220V, nem megölni akarják :D). Max 3szor kell eljátszani vele, az életben többé nem eszik meg semmit, ami csak úgy a földön van. Eközben persze fontos, h CSAK a gazditól fogadjon el kaját és CSAK a táljából.
2011. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na igen és mi van akkor, ha a gazdi elmegy nyaralni és nem viszi magával a kutyát? Éhen hal vagy mi? Bocs lehet hülyeség, de nekem ez jutott eszembe...
2011. nov. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezért nem jó ezt általánosan alkalmazni. De lehet arra edzeni, hogy ami a táljában van, azt bárkitől elfogadhassa, minden más helyzetben pedig le legyen tiltva.
2011. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!