Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lázas a kutyám mert megfázhatott?

Lázas a kutyám mert megfázhatott?

Figyelt kérdés
Szüleimnél volt a kutya és nyitva maradt egész éjszakára egy ablak és reggel láttam, hogy az én yorkim ott fekszik az ablak alatt lehetséges, hogy egész éjszaka. Most pedig 39,7 a láza. Körbetekertem vizes ruhával. Ha így lemegy a láza mindenképp kell doki? Kell kapnia gyógyszert? Várhat holnapig?

2020. ápr. 5. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Most azonnal vidd orvoshoz!
2020. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Senkit nem érek el a vasárnap miatt. Hívtam már több számot. :(
2020. ápr. 5. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
azonnal doki a kutyanal a megfázas nem ojan hogy várok holnapig...minden perccel az életével játszol,merre laksz?ügyeletes orvos mindig van
2020. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Kutyánál ez még egyáltalán nem olyan magas, 39,2-ig teljesen normális, amit írtál 39,7 határeset.

Van más tünete? Rosszul van?

2020. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy kisebb testű kutyának 39 fok körül van a normál testhőmérséklete, ha valóban 39.7 akkor az is egyelőre még csak hőemelkedés. A fülei tövében, hasánál érzed a legjobban, hogy tényleg forró-e. Apropó, hogy mérted meg a lázát?:) Láz általában valamilyen fertőzés vagy betegség következményeként alakul ki, egyéb tünetet, pl. étvágytalanság, hányás, fáradékonyság, etc. produkál-e? Abban szinte biztos vagyok hogy nem fázott meg, egyrészt már csak azért sem mert a megfázást mint olyat szintén vírus okozza (a hidegnek annyi köze van hozzá hogy gyengíti az immunrendszert így hidegben nagyobb eséllyel "fázunk meg"), másrészt meg azért mert nem hülye az a kutya, ha fázott volna, odébb megy, vagy jelez.
2020. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak fázott meg nem eszik, enyhe hasmenese is volt ma. Holnap mindenkepp viszem ha nem lesz jobban, de ma senki nem vallalta. Akit elertem is azt mondta, hogy ez nem laz es hetvege van.... Vizes ruhazom az kicsit lejjebb vitte mar a lázát.
2020. ápr. 5. 15:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként.
2020. ápr. 5. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!