Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol ajándékozhatnám vagy...

Hol ajándékozhatnám vagy adhatnám el a kiskutyákat ingyen?

Figyelt kérdés

Szuka kutyusomnak terveztük az ivartalanítást de észrevettük hogy vemhes. Még nem születtek meg a picik és szivem nem volt hogy megszakítsuk a vemhességet. A picik féreghajtva oltva lesznek de nem tudom hogy hol tudnám eladni/elajándékozni. Pénzt nem kérnék értük illetve az anyuk is ivartalanítva lesz ha már nem szopiznak. Valószínüleg egyik éjszaka megszököv vagy ijesmi de felelősséget vállalok a picik iránt.


A rossz indulatu kommentekent tiltom és nem kérek belőlük és



2020. ápr. 7. 11:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az és véletlen volt
2020. ápr. 7. 11:50
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fb, Jófogás (az oltás / féreghajtás áráért vagy ingyen elvihetőként).

(A mienket a Jofogason találtuk de az Fb-t is néztem.)

2020. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Meghirdeted fészen, kiskutya.hu-n és hasonló oldalakon.

Örökbefogadási szerződést írj, kötelezd a leendő gazdit az ivartalanításra!

Illetve én az oltások árát kifizettetném, nem azért, hogy nyerészkedj rajta, hanem mert ezzel is szűrni lehet a gazdijelölteket. Aki erre sajnálja a pénzt, másra is fogja.


Mondjuk szerintem rosszul döntöttél, anyuka vemhesen ivartalanítása lett volna a kisebbik rossz. Az ellésnek van egy csomó kockázata, baromira megviseli a kutyád szervezetét, a kicsikről való gondoskodással együtt.

Dokival kapcsolatban vagy? Mit teszel, ha úgy jársz, mint az egyik tegnapi kérdező szapis kollega, hogy anyuka elutasítja a kicsiket? Abban a kérdésben a kölykök kb halálra vannak ítélve...

Nem azért írom, hogy te ilyen lennél, csak hogy baromi sok kockázat van, ami laikusként nagy gondot okozhat. Ezek mellé már szinte mellékes, hogy felesleges még X kutya a kóborok mellé.

Szóval gondold àt, ha még opció. Ha nem, ivartalaníts mindenképp, amint lehet.

És beszelgess a dokival, hogy mindenre fel tudj készülni.

2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Chip nélkül kutya nem cserélhet gazdát. Ezt még számold bele az oltás és féreghajtás mellé.
2020. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Azon már gondolkoztam hogy ellés előtt beszerzek kiskutyáknak való tejpótlót.(csak keveset) és ha anyuka nem foglalkozik velük akkor nagyobb adagban. Bár a kutyám nagyon gondoskodó a macskával szenbem is és szerintem a kicsikkel is az lesz de azért minden eshetőségre felkészülök.
2020. ápr. 7. 12:41
 6/11 A kérdező kommentje:
* második
2020. ápr. 7. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyen így. De azért legyen kéznél a doki telefonszáma, és mikor vizsgálja a kutyádat, kérdezz rá ezekre is, mire figyelj, mit tegyél, stb.
2020. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kb. fél órát jósolok, ami idő alatt elmegy, ha felteszed a netre. De nagyon vigyázz, hogy hova, kinek adod őket.
2020. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

Gratulálok. A felelős kutyatartási példa... De azt ugye tudod, hogy véletlen alom nincs?


A kölyköket négyszer féreghajtva, kétszer oltva és chippel! ellátva lehet gazdához adni!

Ha pedig valóban felelősséget vállalsz (kétlem, hisz a sufnis és putris szapikra ez nem jellemző), akkor szerződést is iratsz, hogy még véletlenül se kerülhessenek utcára, gyepire, láncra, stb a MIATTAD megszületett kutyák. Ez lenne a minimum felelősség vállalás.

Valamint az örökletes betegségeket tekintve az egészségükre is vállalsz garanciát.

2020. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Facebook vagy Jófogás. Csak nagyon nézd meg hogy hova kerülnek, mert sok olyan ember van, aki ingyen akar kutyát ki tudja mire. Szóval nagyon körültekintően kell kiválasztani a gazdikat, hogy ne landoljanak 2 hónap múlva egy menhelyen.


Esetleg kérdezd meg a dokit, hogy ragaszthatsz-e ki plakátot a rendelőben a kiskutyákról. Ha elkéred az oltások árát, az már egy szűrő lehet a gazdiknál, én pl.simán kifizetném a kiskutya költségeit ha szeretnék egy új kutyát.

2020. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!