Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "hú ez megromlott, jó lesz...

A "hú ez megromlott, jó lesz a kutyának" elv már elavult?

Figyelt kérdés

Öreganyámék szokása volt, hogy ami megromlott étel, az ment a kutyának...A kutya pedig 15-17 éveket élt és nem volt baja...


Ma ezt miért nem lehet?


2020. ápr. 9. 21:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
56%
Lehet, csak oda kell figyelni mit adsz neki. Régebben nem voltak tele az ételek ennyi adalékanyaggal, sóval, cukorral. Összességében ne adj neki csontot, nyers dolgokat, hagymát, szőlőt, csokit, amúgy néha néha egy kis "mosléktól" semmi baja nem lesz.
2020. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Nagy csontokat lehet,csak olyat ne ami megakadna a tokán.

Ösztöniben bent van még a vadászat is ,ahogy macskáéban .

2020. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adok romlott ételt a kutyámnak. Ő a társam,aggódok érte,féltem,és szeretném ha jól érezné magát nálam,élete végéig. Ezért tart az ember állatot jóesetben,nem konyhalamacnak.

Mellesleg baja is lehet tőle.Persze erősebb a gyomra, mint az emberé,de azért nem kell kísérletezni . Meg eleve undorító dolog,a romlott étel a kukába való nem a kisállataink táljába .

2020. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nem elavult, régen is hülyeség volt. Romlott, büdös, penészes ételt adni az állatnak nem szabad, de az hogy anno adtak neki maradékot, az nem jelentette azt hogy az romlott is volt. Nekem a szüleim már idősek de ők sem adnának romlottat az állatnak soha (maradékot viszont van hogy kap a a kutya).
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradékot van hogy kap,de sosem romlottat, értem ezalatt olyan hús vagy csont amit ő is megehet ,azt odaadom neki néha "nasinak" . De az olyan mnőségű,amit én is megehetnék vagy bármelyik családtagom.
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Maradékot (pláne húsmaradékot, bőröket, vastag disznócsontot) nyugodtan ehet, akár zöldségeket is, de a penészes romlott kaják tényleg nem jók. A csirke csontot se eheti, mert a torkán akadhat. Én nem hiszem hogy régen mindenki romlott kaját dobált a kutya elé, az szerintem csak maradék volt. Régen talán azért éltek többet a kutyák mert sokkal változatosabb volt a kosztjuk. Manapság sokan csak tápszerrel etetnek, ami elég egyoldalú. Nem vagyok a tápok ellen de szerintem jobb ha a kutya házi kosztot is kap a táp mellett.
2020. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
44%
A csont nem csak a torokban jelenthet problémát, hanem a gyomorban illetve a belekben is. Tápértéke 0, semmilyen ásványi anyag nem épül be a szervezetébe ez egy bazi nagy tévhit! Lehet soha nem lesz baja tőle a kutyádnak, de eleg csak egyszer megtörténnie igaz? Az én kutyámnak már kellett életmentő beöntést csinálni, mert elzárta a bélrendszerét a csont mivel nem tudják megemészteni sem. Hozzáteszem kuvasz kutyáról van szó, tehát nem valami kistestűről.
2020. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem adok nekik romlottat. Egy időben egy ismerősöm vödörszámra küldte a hűtőjéből heti egyszer a kajamaradékot. Jó is lett volna, ha nem öntötte volna össze a romlottat, penészeset a még ehető kajával. Mire megkaptam, sokszor forrt már az egész moslék.

Egy ideig inkább szó nélkül beöntöttem az emésztőnkbe. Aztán megmondtam neki, hogy nem kérek többet. Soha nem voltam biztos amúgy sem, hogy mi van benne. Xilit pl. mérgező a kutyákra, és ha valamelyik kaját azzal ízesítette? Nem ért nekem ennyit az egész. Amit spóroltam volna vele, rá is költhettem volna állatorvosra.

2020. ápr. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem,ez az elv nem avult el.ha pl 15.-en lejar egy szalámi 16.-an en azért mar nem szívesen eszem meg,de a kutyának semmi baja nemlesz tőle
2020. ápr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Annak csak lejárt a szavatossági ideje,de nagyon nagy eséllyel nem romlott,nagy különbség.
2020. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!