Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a 2...

Hogyan tudom megtanítani a 2 éves kutyámat feküdni?

Figyelt kérdés
101 kutyatrük meg van és tud ülni is
2010. júl. 27. 07:44
 1/10 anonim válasza:
51%
En ugy tanitottam meg a msfel eves kutyusumat,hogy fogtam egy jutifalatot,aztan ismetelgettem a fekszik parancsszot es kozben a kutyus velem szemben allt,en pedig a jutifalatot egeszen a foldig tartottam a kezemben,hogy a kutyus orra szinte a foldet erintette es reflexbol le is fekudt utana,aztan jo parszor eljatszottam meg es azota mar csak a parancsszo kell,nem kell a mozdulat hozza. Kicsit tobb Turelem,hiszen mar nem kolyok,de szerintem nem lesz gondod.. :)
2010. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az én kutyám már viszonylag öreg (4-5 éves), de a leülést megtanítottam neki. Mondtam neki, hogy Ülj le, Viktor!, lenyomtam a derekát. Másodszor is megkértem rá, hogy üljön le, leült. :-D Aztán jött a nesze, cseszd meg, táp!-folyamat. Most azzal kísérletezek, hogy parancsra kalimpáljon a jobb mancsával.
2010. júl. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ahogy az első írta. én is így tanítottam meg. bár nekünk még kell a kézmozdulat, mert friss a dolog. de remélem idővel elmarad.

nekünk a pacsi nem megy:( az istenért se akarja megérteni, miért fogom a lábát meg mielőtt jutifalatot kap...

2010. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nálam a pacsit úgy tanulta meg, h nyújtottam a kezem, megkértem, hogy adjon pacsit, nem adott. Megfogtam a lábát: EZ A PACSI! (Mint a Tarzan kulcsjelenete, az Én Tarzan, Te Jane! XD) Még mindig nem mert pacsit adni. Megveregettem a vállát, mondom: Pacsi! Megemelte a csontos lábát és beletette a tenyerembe. :-D
2010. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én is így tanítom feküdni és pacsit adni a pacsi 4 napos művelet volt most már jutalom falat nélkül is megy neki
2010. júl. 27. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pacsi kevesebb mint öt perces művelet volt meg a fekszik is pedig pincsim van. Szerintem valami nagyon nagyon csábító jutalomfalattal próbálkozz pl rántott májjal (enyém imdája). Szagoltasd meg vele és tuti mindent fog csinálni csak hogy megszerezze:D Ilyet nem kapnak mindig és az illata is jó szóval tuti siker. A feksziket én úgy tanítottam meg neki hogy leültem a földre a kutyát leültettam magam mellé megmutattam neki a jutalom falatot és letettem a földre persze a kezemmel együtt és vártam, hogy lefekdjön. Ez nem minden kutyánál esik le rögtön de az enyémnél leesett nagyon hamar. Nagy dícséret feláltam arrébb mentem ugyan ezt eljátszottuk rögtön lefeküdt és akkor már mondtam neki azt is, hogy fekszik (mikor láttam hogy lefekszik) utána juti falat dícséret. Nem szabad mondogatni neki hogy fekszik fekszik mert nem tudja mit jelent attól nem fog lefeküdni. Először rákell jönni-e, hogy mit kell csinálnia. 1x-2x lefekszik és UTÁNNA lehet parancsszóhoz kötni a cselekvést. Úgy sokkal hatásosabb és gyorsabban megtanulja. Én minden kutyánál így csinálom. Türelem. Van még egy másik módszer az amikor a gazdi leül és az egyik lábát úgy rakja, hogy alatta át tudjon menni a kutya de csak úgy hogy kúszva. Oda hívja a kutyát mutatja neki a jutalom falatot a lába másik oldala felől. A kutya ugyebár meg akarja szerezni így elindul a jutalom falatért, de csak úgy tudja megszerezni ha lefekszik mert szűk a hely álva nem tud átmenni. Ha lefekszik megkapja rögtön és dícséret. Utánna meg lehet megint ezt csinálni és ha látjuk rajta, hogy fekszik le a kutya akkor a cselekvés közben mondjuk neki, hogy fekszik határozottan.

Illetve klikkerrel is lehet vele dolgozni, de ahhoz tanulni kell...

2010. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a feksziket az enyém 2 próbálkozás alatt megtanulta :D egy májkrémes kenyérdarabkát (imádja) fogtam a kezemben, hagytam hogy megszagolja, de ne vegye el, és utána mondtam hogy fekszik, és letettem a kezem a földre, és lefeküdt :D


nem is gondoltam hogy ilyen könnyű egy kutyának tanítani valamit. mostmár ha eszek májkrémeskenyeret és ott mellettem szaglászik akkor ha ránézek mindig lefekszik, hogy adjak neki :D elképesztően cuki

2010. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
0%
Állva alszik???
2010. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 doggy11 ***** válasza:

(ha már tud ülni)

Leülteted a kutyát,a jutifalatot az orra elé teszed,és a földfelé,a melső lábai közé teszed.Ha feláll,újra ültetés,és most a marjára teszed a kezed és ugyan ezzel az eljárással,kicsit nyomva a marját,le fog feküdni:)Gyakoroljátok el utána párszol és menni fog!

Üdv..Mária

2010. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oka köszi all már azt is tud
2010. aug. 2. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!