Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nekem egy 3 éves német...

Van nekem egy 3 éves német juhász keverék kiskutyám, és folyton a kertben pihenget (és közben szétszedi a virágokat), hogy lehet megtanítani arra, hogy ne menjen be a kertbe? Csak a kerten kívül legyen, pihenjen.

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 21:02
 1/6 xnorkax ***** válasza:
100%

Ha elindulna a kertbe szólj rá erőteljesen, hogy NEM! Persze arra nincs garancia, hogy ha nem vagy otthon és nem figyelsz rá nem megy be... Legjobb lenne, ha egy kerítéssel körbevennétek a kertet, mert sok kutya szeret "kertészkedni".

Sokat vigyétek sétálni (ha viszitek, akkor még többet) foglalkozzatok vele, úgy nem lesz kedve "kertészkedni". :D

2011. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokat foglalkozzatok vele, alaposan fárasszátok le minden nap.Frizbizzetek, agility, ilyenek... Így nem lesz ideje elfoglalni magát a kertészkedéssel,azért csinálja mert unatkozik. De a legjobb, ha körbeveszed a kertet dróthálóval. Tiltsd ki onnan, ha bemenne erőteljesen szólj rá. Viszont, következetesség! Mostmár nemtudom mennyire fogod tudni kitiltani, anélkül hogy összezavarnád. Ha eddig beengedted, mostmeg kitiltod, furcsa lesz neki.
2011. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csurmi ***** válasza:
Bocs, én nem értem a kérdést. A virágoskertbe megy be, és van egy külön területe, vagy úgy általában a kertbe, és pl. a járdán szeretnéd hogy tartózkodjon? Van elég helye máshol?
2011. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!!!!

És ha láncra kötném addig míg nem vagyunk otthon? Vagy ha építenék neki egy saját udvart vagy egy kennel akkor az nem viseli meg a kutyát?

2011. márc. 15. 09:51
 5/6 xnorkax ***** válasza:

Szerintem az egyszerűbb lenne, ha a kertet vennétek körbe egy kerítéssel (már ha ez megoldható). Mert így a kutya "járőrözhet" nyugodtan és védheti a házat. :) Ha érted mire gondolok...

Amúgy a kennel sem rossz ötlet, de szerintem egyszerűbb lenne tényleg, ha csak a kertet kerítenétek el.

2011. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet,meg lehet oldani a kerítést.
2011. márc. 15. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!