Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor sétáltassam először az...

Mikor sétáltassam először az alaszkai malamutomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!1hónap múlva hozunk el egy alaszkai malamut kölyköt :D

Tudom,hogy az oltások után vihetem ki,nem egy kutyám volt már,evvel tisztában vagyok teljes mértékben.

Az lenne a kérdés,hogy (mivel hihetetlenul energikus kutyák és felnőtt korukban 20-30km-t is simán lefutnak(aminek én iszonyatosan örülök))mikor vihetem először hosszabb (5-10km-s) sétára? Olvastam hogy hitetelenül érzékeny a tappancsuk és ez miatt is kérdezem.Nyilván pici korában a kertben fogunk futkosni,játszani :)



2020. ápr. 10. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a tenyésztőtől kérdezd akitől veszed! Hiszen Ő rendelkezik a legbiztosabb válasszal, ő ismeri a felmenőket és egyéb információkat stb.
2020. ápr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Miután megkapta az utolsó oltást is már mehettek :)

Aktív kutyák kölykeivel mindig nehéz mert legszívesebben egész nap menne, viszont fiatalon még ne nagyon terheld. Persze fokozatosan építheted is az állóképességét,l hogy majd jól bírja később a nagyobb túrákat, de csak óvatosan, 1-1,5 éves koráig növésben van, addig az ízületeknek nem tesz jót a nagyobb terhelés. Illetve ha majd mentek szintén az izületek miatt ajánlatos füvön (nem betonon) futtatni (ha vele futsz ez neked is egy jó tanács :) )

2020. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,jöhetnek még:)

Igeeen,nagyon sportos vagyok,naponta többször megyek futni.Szóval iszonyatosan várom a közös sportolásokat :D

2020. ápr. 11. 01:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Oltások után viheted sétálni :) viszont minimum 1 éves koráig semmi eröltetett mozgást ne végezzen (pl futás melletted) mert nagyon tönkreteszi az izületeit. Csak amennyit magától is menne :)
2020. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

A harmadik kölyökoltás után egy héttel kiviheted. Ha nagyon nem bír magával és kevés a kutya a környéken akkor a második oltás után egy héttel már kiviheted.

2-3 Km-t simán lesétálnak már 10 hetesen, de fontos, hogy séta legyen és ne futás. 3 hónaposan már párszáz métert futhatsz is vele, de csak 1-2 alkalommal a séta közben és ha akarja.

Teljes terhelést, rollert, biciklit húzva stb. 1.5 éves korától lehet, de nem hirtelen, hanem hozzászoktatva.

Ha futni akarsz csak vele és húzni semmit, azt már lehet 6 hónapos korától is, de csak pár Km-t.

2020. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!