Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedi a kutyám,...

Miért nem engedi a kutyám, hogy sétáltassam?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam egy 4 hónapos labrador keveréket és amikor ráteszem a pórázt mindig lefekszik a földre,az udvaron elég nagy tere van futkározásra,nem akar elmenni a háztól.

2019. aug. 23. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Lehet attól fél elviszed, és nem hozod vissza.
2019. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém is ilyen volt ő is 4 hónapos vizsla keverék.


Ő a kapun sem akart kijonni. Jutifalivak kellett kicsalogatnom. És volt, hogy ölbe vinnem. Mostanra már megtanulta, hogy sétálni jó már nagyon várja a sétát mindig.


A pórázhoz, hámhoz vagy nyakörvhöz hozzá van szokva?


Kezdetnek otthon sétálj vele a házban a kertben tanitgasd. Én már úgy mentem ki ve, hogy egyből laza pórázon sétált szemkontaktust tartva.

2019. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
11%
Az én kutyám amint meglátja a pórázt úgy ugrál meg örül hogy az nem igaz
2019. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene neki sétálni? Hogy demózhass vele a parkban, hogy mekkora gazdi vagy?
2019. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért kell neki sétálni, hogy megfelelő mennyiségű inger érje és ne legyen egy szocializálatlan, fűre-fára ugató, kerítésnél őrjöngő kutya.


Kérdező:

Előbb bent az udvaron szoktasd vele a pórázt és a nyakörvet. Rakd rá, dobd le a földre és hívogasd kajával vagy játékkal, ha odamegy akkor jutalom. Ha bent már nem zavarja, akkor nyisd ki a kaput és ott hívd ki, ha kimegy jutalom. Hagyd kicsit nézelődni, kölyök, valami tuti felkelti majd a figyelmét és elindul. Ha nem, akkor csak álltok a kapun kívül és vártok. Egy idő után ott is elkezdheted hívogatni, ha magától nem indul el.

Lehet, hogy egy csomó idő lesz, de muszáj ezt megoldani

2019. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
59%

Szia! Én azt tanácsolnám, hogy fokozatosan és türelmesen szoktasd a sétára.


Először is rakd a nyakörvet/hámot a kutyusra. Lehet hogy szokatlan neki a helyzet. Pár napig hagyd rajta, hogy átlagos dolognak tartsa.(Addig ne is vidd sétálni, mert elsietheted a dolgot)


Mikor már úgy érzed, hogy megszokta, vidd el a kertbe pórázon, tanítsd meg rá hogy mik a szabályok(ne harapdálja a pórázt, ne rángasson, ne húzzon stb.)


Majd merészkedjetek ki az utcára, de csak a környékre. Nem kell az első alkalommal órákat gyalogolni vele.Hozzá kell szoknia a közeghez.


A kiskutyákkal ez türelem játék.

2019. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:D
2019. aug. 23. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!