Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák kb. mekkora...

A menhelyi kutyák kb. mekkora részét teszik ki a rendes tenyésztőtől származó, törzskönyves kutyák? Vajon az aki egy nagyobb összeget kiadott a kutyára (100 ezer felett) az kisebb eséllyel dobja ki?

Figyelt kérdés
Tehát akik nem szaporítás eredményei (“jófogásos kutyák”, vagy akik a felelőtlen, nem ivartalanító gazda miatt születtek).

2020. ápr. 12. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen nincs max 1-2 kirívó eset.


Mivel a tenyésztő szerződésbe bele írja ha már nem tudsz gondoskodni a kutyáról akkor elővásárlási joga van.

Tehát ha pl te meghalsz, rokonoknál maradhat a kutya akik gondját viselik,de alapesetben ha nem tudnak róla gondoskodni vissza kell,hogy adják a tenyésztőnek.

Vagy te megválnál tőle nem rakhatod ki utcára,de amúgy se sok értelme lenne utcára tenni szeretett kutyádat,ha a tenyésztő vissza veszi.


Ha pedig az életed úgy alakul,hogy még se tudod gondját viselni megint csak vissza kell adni.


Szerződés,tehát ha megszeged annak következményei vannak.


Aki 100-400 vagy többért vesz kutyát, az megbecsüli és nem fogja kidobni,elhiheted.


360ért vettem a kutyámat hozzá is volt szerződés és benne van,hogy amennyiben valami történik és nem tudom gondját viselni elővásárlási joguk van.

2020. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nagyon kevés. Évek óta önkénteskedem menhelyen és eddig 1 tenyésztőtől származó akita (gazdi meghalt) és egy malinois (többször eladták, a tenyésztőt nem lehetett elérni de törzskönyve volt) akikkel találkoztam. A többség keverék vagy fajtajelleget mutató szapis.
2020. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka.

Olyan esetek vannak többnyire, hogy a gazdi meghal és ő figyelt az állataira de a rokonai nem igazán állatbarátok. Tojnak a kutyára inkább lepasszolják.

Előfordul fajta tiszta kutya menhelyen mert volt rá példa hogy törzskönyvnélküli kutya ritka fajta ráadásul és a gazdánál derült ki mert kivámcsiságból csináltatott fajta tesztet.

Valakinek a kutyája lehetett aki pároztatta törzskönyves kutyait vagy csak tönkre ment a chip. De sajnos előfordul ilyen.

2020. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
1% kb.
2020. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Jofogason is talalhatsz rendes tenyesztotol felajanlott kutyat ... azert hirdetnek ott, mert sokan olvassak. Mondjuk az alap, hogy egy tenyesztonek illik lennie sajat honlapjanak is, de minimum egy Facebook profiljanak.
2020. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés, de láttam már olyan fb posztot hogy megszűnt kennelből származó törzskönyves amstaff csücsült egy menhelyen...
2020. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon ritka, én egy ilyen esetről hallottam, a "kedves" gazda gyepire adta be a fajtatiszta kutyáját, ahonnan szerencsére azonnal értesítették a tenyésztőt, aki persze azonnal elhozta, és a kutya a hátralévő életét is nála élte le. Ezért sem értem, miért sokan a tenyésztőkkel kötekednek a jelenlegi állatvédelmi helyzet miatt, a probléma 99,9%-át nem ők okozzák, hanem a fajta jellegű vagy keverék kutyát szaporítók.
2020. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azt jól gondolom-e, hogy a fajtamentőknél is inkább fajtajellegű keverékek vannak?
2020. máj. 22. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

A tenyesztok a szerzibe foglaljak,h neki kell visszaadnod(visszafizeti az arat). Senkinek nem ruhazhatod at a tulajdonjogot,azaz nem adhatod le menhelyre!!!

Pont ezert is,h ingyen ne jusson senki az o draga kutyaihoz.

2020. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Utolso, ez akkora boszmeseg. A tenyeszto azert foglalja ezt szerzodesbe, hogy biztosan ne keruljon rossz kezekbe (szapihoz, felelotlen gazdahoz) a kutyaja. Sok tenyeszto nem is foglalkozik ezzel sajnos, nem egy tortenetet hallottam mar, ahol a tenyeszto nem vette vissza, de nem is segitett neki uj gazdat keresni es pont letojta, mi tortenik. Egyebkent sem kotelessege visszavasarolni, csak joga van hozza, ha neked mar "nem kell" a kutya, a vetelarat pedig o hatarozza meg, teljes aron nem szoktak visszavenni. Altalaban ilyenkor inkabb segitenek abban, hogy jo helyre keruljon a kutya, hirdetik, segitenek a szuresben, gazdivalasztasban. Nekunk igy lett ketto torzskonyves kutyank is, jo kennelekbol, az egyikuk baromi jo champion felmenokkel rendelkezik, import kutyus. Az utazason kivul egy forintunkba nem kerult egyikuk sem, viszont rendesen kikerdeztek minket, el kellett menni ismerkedni, stb. ami ilyenkor szokas.
2020. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!