Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb termetű kutyák is...

Kisebb termetű kutyák is bármikor ösztönösen megtámadnának akár tőlük nagyobb macskákat is?

Figyelt kérdés
ilyenkor mi történne klasszikus kutya-macska szerepben, egészen kicsi kutyák is nekimennének megtermett náluk nagyobb kandúroknak, vagy ilyen esetben félnének és meghátrálnának ha azt tapasztalnák hogy vadabb a cica?
2017. márc. 24. 21:25
 1/5 anonim válasza:
22%
Az embert is megtámadják azok... Veszélyes állatok a kutyák.
2017. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbbjük nem. De egy yorki vagy egy jaky russel megteszi,míg egy csivava vagy egy papillon nem
2017. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, bár ahogy én tapasztalom nem megtámadni akarják csak jobb esetben megkergetni, "szórakozni" vele. Az én kutyám kifejezetten félénk, de a macska után szaladna, ha nem szólnék rá (elég csak rácisszegnem és már tudja hogy nem szabad). Persze közelről már nem hiszem, hogy ekkora mellénye lenne, szerintem csak játszani akarna vele, nem bántaná, megtartva a tisztes távolságot. Anyukám 16 éves macskája igazi "öregasszony", a kutyámnak eszébe nem jut megkergetni, sőt, még arrébb is húzódik ha a macs oda akar feküdni a közelébe.
2017. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy "igazi" jack vagy foxi megtámadja a nálánál nagyobb állatokat is akik menekülnek előlük/megtámadják őket, ekkor beüt a lila köd és nem éreznek fájdalmat. Viszont ez neveléssel teljesen eltörölhető.

Ez a szelekciónak köszönhető. Amelyik kutya nem ment be a rókalyukba, agyoncsapták, ha nem harcolt elég jól, a róka ölte meg és volt, aki megölte a rókát és tovább lett tenyésztve.


Nekem jackem van és fél-egy éves koráig mindennek nekiment, ami bántotta őt. Veszíteni nem volt hajlandó. Most viszont már szinte el is tűnt belőle ez az agresszió :)

2017. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. Az én cavalierjeim játszani szeretnének aposom macskajaval, ő azonban ezt nem díjazza. Általában futnak két kort a macska felugrik valahová vagy kimegy a kerítésen és vége a mókanak. Alapból a cicán se támad csak ha beszoritjak.


Régen volt egy tacskonk aki megtette egy cicaval de a macska nyert. Olyan saller elszállt a kutya köpni-nyelni nem tudott.

2017. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!