Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő gazdihoz melyik kutyafaj...

Tavirózsa04 kérdése:

Kezdő gazdihoz melyik kutyafajta illene a legjobban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de mivel ennél a kérdésnél fontos azt is nézni hogy én mit tudnék nyújtani a kutyának. Volt már kutyám, egy magyar vizsla akit sajnos nem tudtam rendesen nevelni, mert mire hozzánk került már bántották és garázsban is tartották szegényt, szóval eléggé félős volt. Tinédzser vagyok, szóval az iskola miatt kb. 7-8 órát lennék távol, sétálni reggel sajnos nem tudnám vinni, mert korán kezdődnek az óráim és távol is lakok a gimitől. Suli után mikor hazaérek elvinném egy hosszabb sétára, és mivel kertes házunk van ott is tudnék vele játszani és szellemileg lefárasztani őt. Kinti-benti kutya lenne. Az eddigi egyetlen fajta amit találtam és passzolna hozzám az a cocker spániel, mert egy nagyobb testű, nagyobb mozgásigényű kutyát szerintem nem tudnék megfelelően lefárasztani. Valamint mivel még saját kutyám akit kölyök kora óta nevelek még nem volt, nem hiszem hogy az erős egyéniségű kutyák nekem valóak lennének. Nagyon tetszenek a pásztor kutyák pl. border collie, ausztrál juhászkutya, de szerintem hozzájuk nem vagyok elég sportos. Valamint ha tudtok ajánlani kutyát, akkor légyszi kennelt is írjatok, ha tudtok. És mivel előbb utóbb egyetemre megyek, ezért egy olyan kutya lenne jó aki bírja ha néha-néha a megszokottnál többet van egyedül, bár a szüleim valószínűleg otthon lesznek, mégsem szeretném rájuk hagyni a kutyát ami elvileg az enyém.

Remélem jól össze tudtam foglalni, hogy mit tudnék nyújtani neki.


Előre is köszönöm a válaszokat


2020. ápr. 13. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Aztírtad gimis vagy...es milesz a kutyaval 5év múlva,ha tovabbtanulsz?egyébkent a spániel jó választás lehet,de azért őt is lekell farasztani,illetve kérlek ne szaporítótól vegyél keress fel egy tenyésztőt,ő megmondja tutira hogy illik e hozzád a fajta
2020. ápr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
23%

A csivava, sőt ők inkább karban szeretik tölteni az idejűeket, de ha akarsz sétáltatni ajánlom a basset hound-ot, nekik 10 perc séta is megfelel,

Remélem tudtam segíteni!

2020. ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Egy mopsz. Télen bent kell tartani, mert fázik. Nyáron pedig valami árnyékos hely kell neki. Kezdő gazdinak tökéletes. Nem igényel sok mozgást, pláne nyáron. Kb 10 perc és kipurcan. Bírja az egyedüllétet. Ha nincs kivel simogattatnina a pocakját, akkor sokat alszik.
2020. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha reggel nem tudnád levinni akkor semelyik
2020. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A spániel jó de ha rossz helyről veszel lehet hogy agresszív lesz. Az uszkár kis méretű könnyen tanítható, okos
2020. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!