Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet el kell ajándékoznom?

Lehet el kell ajándékoznom?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves csivava kutyusom aki kezdetben a volt barátomé volt. Ő szerintem hirtelen felindulásból vette meg egy ismerősétől mert cukinak gondolta. Csak hogy valószínűleg nem gondolta át mivel is jár egy kutya tartása. Panelban laktak de sosem vitte le sétálni mert lusta volt. A nagy foglalkozás annyiból állt neki, hogy dobott le neki kaját és néha eldobta neki a szobában a játékát. Én csak hétvégente találkoztam velük de érthetően hozzám kezdett el egy idő után a kutyus jobban ragaszkodni mert ha ott is voltam arra a kis időre igyekeztem elvinni minél több és nagyobb sétákra, tanítgattam, játszottam vele. A sráccal szakítottunk nekem pedig azt mondta vigyem el a kutyát és vissza se hozzam. Persze hogy elhoztam, így meg aztán főleg. Azóta kb eltelt háromnegyed év. Viszont én olyan élethelyzetbe kerültem (pénzügyileg is) hogy úgy néz ki nem maradhat velem már sokáig és ezért nagyon fáj a szívem. Nem tudom mit tehetnék, teljesen tanácstalan vagyok.

2020. ápr. 14. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Igen, keress neki gazdát vagy kérj segítseget a csivava fajtamentőktől.
2020. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is beszélj a fajtamentőkkel. Ők sok éves tapasztalattal tök jól tudják szűrni, kiből lesz jó gazdi. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de te látod át a dolgaid, és ha úgy ítéled meg, hogy már nem tudsz róla kellőképpen gondoskodni, akkor felelős döntést hoztál.


Esetleg kölcsön kérni, alapítványtól támogatást kérni nem tudnál? Vagy ideiglenes gazdit keresni, amíg te egyenesbe nem jössz?

2020. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokat őrlődöm a dolgon. A közel jövőben nem valószínű hogy ez a helyzet hosszútávon változna. Ő a legjobb barátom, de ha neki így lesz jobb akkor lehet muszáj lesz meglépnem. Köszönöm a tanácsokat, akkor lehetséges hogy fajtamentőknek fogok szólni.
2020. ápr. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!