Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell ajándékoznom a két...

El kell ajándékoznom a két éves fajta jellegű (nincs tk. ) ivartalanított kan Amstaffomat?

Figyelt kérdés
Kutyusomat duna parti futó, sétáló társnak fogadtam be. Kutya iskola, szocializáció, engedelmesség és nem működik a dolod. Nagyon erős vadászó, zsákmányszerző ösztönnel rendelkezik, mindent támad ami mozog és meg is semmisiti. Ölt macskát, legutóbb kidobott kölyök kutyát akart széttépni és csak segítséggel nagy küzdelem árán tudtam megakadályozni.A kistestű kutyákra is veszélyes. Már nem vagyok fiatal, adjam fel?
2015. jan. 26. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Nem tudom, anyagilag mennyit tudsz rászánni, de egy személyre szabott viselkedésterápia talán segítene a dolgon. Egy kutyaiskolában, ahol rajtad kívül vannak 20-an, nem tudnak úgy foglalkozni veled. Egy egyéni foglalkozás sajnos drágább, viszont hatékonyabb is.


Addig is szájkosárban sétáltasd. Legalább nem kéne paráznod, hogy mikor nyír ki valamit. Kapni olyan szájkosarakat, amik kényelmesek a kutyának, ugyanakkor biztonságosak is. A Julius K-9 webáruházban és egyéb "munkakutyás" helyeken nézz körül.

Ez kicsit azon kevés esetek egyikének hangzik, amikor elfogadhatónak tartom a szöges nyakörv használatát (persze ésszel). Ha félsz, hogy elránt, ha nincs fizikai erőd megtartani, akkor a saját és mások biztonsága érdekében valahogy módot kell rá találnod, hogy kontrollálni tudd a kutyát.


Hova valósi vagy? Hátha valaki tud ajánlani jó kiképzőt a környékeden.


Még ne add fel, nagyon kevés reménytelen eset van.

2015. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2015. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Merre szoktál futni, sétálni vele?


Tudod csak a miheztartás végett mert akkor kerülöm a környéket:(

2015. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Amit az előzőek írtak nagyon fontos. Egyébiránt pedig a kihívás nem életkorhoz kötött.


Arra kérlek, hogy a felelősségtudatodat erősítsd és ne légy vakmerő sem!


Gondold végig, hogy milyen környezetben élsz (mennyire gyakori veszélyforrást jelent a kutyád, a kutyát milyen végletekig tudod rehabilitáltatni, stb.


Másik lehetőség is lehet:

Ne az munkáljon benned, hogy befogadtad és most azért kell elválnod tőle mert esetleg nem készültél föl a komoly viselkedési problémára:pl. megöl egy másik kutyát hogy számolsz el a lelkiismereteddel annak tudatában, hogy tudtad milyen a kutya erre nem lehet blazírozni.

2015. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orokbeadassal nagyon vigyazz. Sajnos nem mindenki joszandeku, aki befogadna egy ennyire osztoneros amstaffot. Szinte biztos, hogy jelentkeznenek erte olyanok, akik viadalra vinnek es ezt nem mindig konnyu kiszurni. Szerintem keresd fel a fajtamentest, hogy ajanljanak trenert es ha nem valik be, akkor segitsenek orokbeadni.
2015. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nekem is ugyanez a problémám, minden kutyát kinyiffantana ha tehetné (mindegy, hogy ellenkező nemű, vagy kölyök). Nem nagyon szocializálódott más kutyákkal, így az én feladatom megtanítani, megértetni vele, hogy amit csinál, az nagyon nem jó. Én heti 2x-3x egyéni kiképzőhöz viszem, ilyenkor csak velünk foglalkozik. Én szöges nyakörvet is használok (2 nyakörv van rajta), de csak akkor, ha kutya van a közelben és nagyon gázos a helyzet, illetve szájkosarat. De ezek mellett következetesen, keményen kell nevelni.

2015. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem szabad feladni. Én is feladhatnám rég (sokszor kék-zöld foltos a combom, amikor visszarántom a kutyát magam mellé, volt hogy elrántott és elestem, de bízok benne hogy változni fog, hogy ha így folytatom a nevelését, csak idő kell neki is. Vannak azok a típusú kutyák, akiknél nem hirtelen megy a javulás, hanem szépen lassan. Szerintem ne add fel.
2015. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kaptam egy tréner telefonszámot, nem adom fel egykönnyen, mert egyébként egy szép, jó kiállású, nagyon szerethető kutya. Vannak nagyon szép sétáink, de kiszámíthatatlan, bekattanos,amivel nem tudok mit kezdeni. Köszönöm a hozzászólásokat, akkor harcolok még érte.
2015. jan. 26. 19:35
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Látom lepontoztak az elvakult kutyatartók. Azért remélem, hogy nem akad az útjába senkinek - még a lepontozónak sem - ilyen eb, aki miatt - esetleg - a saját kutyád elvesztheti:(
2015. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Utolso, azert lettel lepontozva, mert a valaszod egyaltalan nem hasznos. Ennyi.
2015. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!