Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon domináns, és szocializá...

Nagyon domináns, és szocializációból kimaradt kutyánál összeszoktatást előmozdító tippek?

Figyelt kérdés

Ivaros husky kan, a gazdája nem engedi ivartalaníttatni sem.

A szukáimat is durván dominálja, kontrollálja, de az ivartalan kanommal kifejezetten agresszív, azonnal harcolna vele.

Az enyém szerencsére tiltható, de egyelőre visszareagál a husky támadó fellépésére, és árgus szemekkel figyeli.

A szukákkal is rezeg a léc: ha egy rossz mozdulatot tesznek, a husky "rendet akar tenni". Mindent irányítana.

Sajnos alig volt emberi kontaktusa is, így szinte minden ember láthatatlan kelléktárgy neki, akit ignorálhat. Nem lesz az én kutyám, nem befogadni akarom, de vállaltam, hogy kihozom a kennelrabságból, jöhet velünk rendszeresen futni (gazdi már nem lakik ott, de nem hajlandó lemondani róla).

Ahhoz, hogy rendszeresen társulhasson hozzánk, muszáj oldani a feszültségen, amit a jelenléte teremt.

Ő sajnos egyelőre nem tiltható, csak erővel (megfogás, elhúzás, elterelés) tudom valamelyest kordában tartani.



2020. ápr. 14. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod, hogy a tieiddel találkozzon, ha nekik nem jó ez? Értelem szerűen a gazdának szocializálnia és nevelnie kellene a kutyát. Kutyaiskola sokat segítene.
2020. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod kezelni, óriási hiba volt ezt elvállalni!

Ez nem olyan szintű probléma, amit pár soros leírásból meg fogsz tudni oldani.

2020. ápr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kell találkozniuk, mert nem fogom az enyéimmel töltött időt megnyirbálni, hogy külön járjak el más kutyájával is. Ugyanis nálam is szinte kielégíthetetlen a foglalkozásigény, és minden időm rájuk szánom. Úgyhogy a huskynak be kell illeszkednie olyan szinten, hogy a közös futás menjen (őt úgysem vehetem le pórázról, világgá menne, szerintem még életében senkihez nem kötődött), vagy az egész hátralévő életét egy kenneldíszként elsorvadva fogja leélni, ahogy eddig.
2020. ápr. 15. 07:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak viselkedésterápiával foglalkozó emberek akik tudnának ebben segíteni, de ahogy a kommenteket olvastam, ez nem opció, mert sok pénz és idő.


Szerintem a cél eléréséért mégis muszáj lenne külön is tréningezni 1-2 hétig, így legalább valami kapcsolat kialakulna köztetek és később jobban elfogadá a parancsaidat.

Nem írtad, hogy hogy is néz ki ez a futás, ha kb úgy, mint a cannicross, akkor én biztos, hogy raknék rá egy szájkosarat, hogy ne tegyen kárt a kutyáimban, a sajátomékra pedig ráparancsolnék, hogy a húzásra koncentráljanak, ne vegyék fel a másik csXsztetését. Ha szabadon fut mindenki, az idegen pedig melletted laza pórázon, akkor ha elkezdi generálni a feszkót nem huzogatni, megfogni kéne, hanem rántani rajta egyet, határozottan, de a többivel is próbálnám megértetni, hogy hagyjanak neki teret és ignorálják a viselkedését.


Röviden, ha finomkodni akarsz, akkor szánd rá az időt, ha pedig gyors eredményt, akkor keményen rángasd meg. Természetesen van középút, de az nagyon nem az amit most te csinálsz.

2020. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos szerintem komoly munkára lenne szükség ahhoz, hogy elkezdjen figyelni az emberre, ezt az elszigeteltséget és mellőzöttséget nem lehet könnyen kitörölni. Igazából azon lepődtem meg, hogy nincs teljesen becsavarodva. Amióta a tulajdonosa elköltözött, egy idős és nem túl egészséges néni ad neki enni, de vele sincs kontaktusa, hiszen fellökné, stb.

Amikor először elvittem futni, már fél éve nem járt kint a kennelből (egy nagyobb, villanypásztoros kifutója van). Más kutyával legfeljebb kölyökkorában találkozott, évekkel ezelőtt. Úgyhogy ezekre a problémákra számítottam is, de mivel az én kutyáim elég jól kezelhetőek és nem balhésak (csak a kanom nem teljesen konfliktuskerülő, viszont sosem kezdeményez), szerintem nem reménytelen a beillesztés. Csak az elejét kéne átvészelni, amikor még a husky hevesen reagál mindenre és túlteng benne a sok-sok levezetetlen energia és frusztráltság.


Kerékpár mellett, és szabadon is futnak az enyémek. A gond azzal a résszel van, amíg együtt, hozzám csatolva kell lennie mindnek, és ki nem érünk a határba (nincs autóm).

Ha az enyéim szabadok, nem mennek oda hozzá, elkerülik - hozzám viszont sokszor jönnének bújni-"beköszönni", ráadásul szabadon is többnyire szorosan mellettem szeretnek jönni. Ha az én kanom jön hozzám, az veszélyes pillanat ilyenkor a husky miatt. Egyébként az egyik szuka van az enyéim rangsorának élén, 2x akkora, mint a husky, de egyelőre ő is toleráns a hülyeségeivel, inkább kitér.

2020. ápr. 15. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:

A te normalis kutyaid nem erdeik meg,hogy a husky terrorizalja oket...

Mindenkepp a kutyaiddal jol kijovo kutyat valassz. A huskyt ne visd magaddal.

A sinteren is talalni mas kutyakkal jol kijovo kutyakat kemeny fajtabol.

2020. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!