Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadok egy kutyust a...

Örökbefogadok egy kutyust a már meglévő mellé. Hogy kezdjük az összeszoktatást? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nagytestű, 10 hónapos kan kutyám mellé örökbefogadok egy szintén fiatal 1 év körüli szintén kan (de már ivartalanított) kistestű kutyát.

Azért is mertem belevágni, mert közel egyidősek, mindegyik imád játszani, futni, labdázni, nagyon hasonló a vérmérsékletük is. Nem is attól félek, hogy hosszabb távon nem jönnek ki jól, hanem hogy az első nap, első éjszaka mire számítsak? Amikor először összeengedjük őket, akkor mi is játszunk velük vagy hagyjuk őket kettesben? Mi a jobb ilyenkor? Első éjszaka? A nagy kutyám a foteljában alszik, a kicsinek vettünk kutyaágyat, ő a földön fog aludni (legalábbis így tervezem), de nem hiszem hogy a nagy kutya felengedi maga mellé.

Etetés? (a ház két különböző sarkában adjak nekik enni? minél messzebb legyenek egymástól?)

Hasonló tapasztalatok?

A válaszokat köszönöm!


2014. aug. 19. 07:20
 1/2 Imola Ágnes ***** válasza:

Ami fontos, hogy az első találkozás ne otthon történjen.

Én ezt csinálnám:

-megkérnék egy barátot, hogy segítsen.

- a meglévő kutyával kimenni egy viszonylag új helyre, és ott játszani vele, fárasztani kicsit

- a barát hozza az új kutyát, de előtte az is sétáljon kicsit

- a két kutyát egymáshoz engedném, pórázon, de ügyelve arra, hogy a póráz legyen mindíg laza, a feszes póráz feszültséggel tölti a kutyát

- ha megszagolták egymást, akkor közös pórázos séta egymás mellett, egy mindkét kutyának ismeretlen helyen

- ha minden jól ment, akkor egy közös játék/rohangálás... a labdázással még várnék, főleg ha az egyik hajlamos az agresszív viselkedésre a saját tárgyai miatt

- ha ez is jól megy, akkor hazavinni mindkettőt, és békén hagyni őket, csak akkor közbelépni, ha durvul a helyzet.


Nagyon fontos, hogy a már meglévő kutya kapjon több figyelmet, hisz ő a régebbi falkatag. Nagyon sokan hibáznak itt, főleg "mentett kutyával" hajlamosan túlsajnálni, túlbabusgatni a kutyát.

A fekvőhely legyen a földön, a tiedtől és a kutya fotelétől picit távolabb... aztán majd kitapasztalod, hogy ki hol fekszik..

Etetésnél ha van segítséged, aki megfogja az új kutyát, akkor először a tied kap enni, majd utánna pár méterre tőle az új.

Kb ennyi, sok sikert hozzá.

2014. aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy nagyon jó, ahogy Ági írta, de én az utolsó pontnál szoktam kezdeni. Laza pórázon bevezetem a kutyát a kertbe és hagyom, hadd ismerkedjenek. Ha nincs semmi hirtelenség, elengedem hogy feltérképezze a területet, az enyém ilyenkor mindig a nyomában van és játékra hívja. Egy párszor behívom és aznap még nem hagyom őket felügyelet nélkül. Este, ha van a kutyának fekhelye, a tiédtől kicsit távolabb tedd le, aztán majd elválik hogy belemegy-e vagy sem, lehet, hogy csak később fog.


Ha játékos kedvű, megpróbálhattok vele játszani, de azért figyeljetek, ne legyen nézeteltérés, legyen tiszta, hogy kivel is játszol és ki mit engedhet meg magának.


Etetni együtt szoktam, sosem fogom egyik kutyát sem, legalább kibújik a szög a zsákból. 2-3 méterre eszik a két kutya, mindegyik a sajátját, nem kell őket elszeparálni, jó, ha megtanulja már az első naptól, hogy melyik az ő tálja, abból ehet, a másikéból nem.

2014. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!