Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Magyarországon élő külföld...

Egy Magyarországon élő külföldi barátom át lett verve 1 hivatalos magyar Golden Retriever tenyésztőtől!? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi de itt él Magyaroszágon több éve. Márciusban foglalt egy magyar kennelnél kis szuka goldent.

Nem fogadott el a tenyésztő előleget, mert jelenleg koronavirus járvány van és szeretett volna először várni mire a kiskutyák megszületnek, az első telefonbeszélgetésnél mind 2 fél bemutatkozott és végül a tenyésztő megígérte, hogy feljegyezi 5. avagy ötödik választónak de hogy nyugodjon meg, mert az előtte 4 csak simán kutyát akar szóval lesz olyan kis szuka kutya amilyet szeretne.


Telt az idő 2020.04.12.-én megszülettek a kutyák 4 szuka és 4 kan de nem kereste őt a tenyésztő, mondtam a barátomnak hogy nyugodtan írj rá!


Rá írt, a hölgy erre azt kifogásolta, hogy nem előlegezett (amit anno nem kért). De ezt beismerte, volt kép a beszélgetésről.

Erre azt találta ki, hogy nincs olyan kiskutya amilyen neki kell... szóval össze vissza beszélt és kifogásokat keresett végül leiltotta a barátomat.


Kérem adjatok tanácsokat, hogy ilyen helyzetben mi a tennivaló.


Előre is köszönöm mindenkinek!



2020. ápr. 14. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lepjetek túl rajta és keressetek egy másik kennelt. Pénzt nem bukott. Lehet nem volt szimpatikus neki a barátod de nem volt benne annyi bátorság hogy megmondja nem ad neki kutyát ezért vagy azért. Sok tenyésztő figyel hova kerül a kutyája pl van e kert vagy gyerek vagy elég szabadidő a kutyára stb...
2020. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmilyen törvénysértés nem történt, se szerződésszegés, se csalás, se semmi hasonló, nincs mit tenni, keresni kell egy másik kennelt.
2020. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű, hogy a barátodnak nem szeretne kutyát adni, ezért nem kért előleget sem. Nincs szó átverésről, csak illedelmesebb lett volna, ha tiszta lapokkal játszik.
2020. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Sheggfej volt és inkorrekt de ilyenkor nincs teendő, keressen egy másik tenyésztőt.
2020. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Valószínűleg nem tetszett neki, hogy nem magyar az illető :) Amúgy se szívlelem a tenyésztőket
2020. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Semmi. Semmit nem vétett a tenyésztő a törvény ellen, nyilván nincs mit tenni. Valószínűleg annyira nem volt szimpatikus az ismerősöd.
2020. ápr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, bocsánat a véleményemért..

Szerintem sem volt szimpatikus az ismerősöd.

Van az a szituáció hidd el, hogy az ember nem érzi szükségét a nyílt lapoknak.

Mikor ki szerettem volna adni a lakásom, akkor elég sokféle emberrel találkoztam.

Próbáltam kegyes hazugságot kitalálni, hogy ne kelljen megmondanom az kendőzetlen igazságot.

Hidd el legtöbbször nem ez okoz gondot, hanem az emberi reakciók.

Akiről úgy ítéltem meg, hogy nem szeretnék vele semmilyen kapcsolatot azt leépítettem..

És nem mondtam meg az igazat, hogy miért nem.

Nincs rá szükségem, hogy kiszúrkálják a kerekeimet, vagy szájba vágjanak az igazságért..persze ezek erős túlzás...de vannak nagyon fura emberek

2020. ápr. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg nem volt neki szimpi a barátod.

Csak nem merte elmondani.


Normál esetben adott volna kiskutyát.


Kolléganőm mikor tenyésztett akkor nála is szempont volt sok minden,hogy hová kerül a kutya. Mondjuk ő nagyszájú,nem félős. Ha valakit úgy ítélt meg,nem adott kutyát. Ezt face to face elmondta. Volt mikor megfenyegették sajnos ez miatt. De ott szimplán csak kiskutya nézőbe jöttek.

Mikor olyan kérdések voltak,hogy mennyit eszik naponta,remélik nem sokat, meg ha bepisil szétrúgja a seggét és stb. Akkor kolléganőm mondta,hogy innen nem visznek kutyát az 100%.

Jött a fenyegetőzés stb


Ő mindig megnézte hová adja el,de még így is egyszer megszívta és vissza kellett hoznia kutyát.


Ő akkor döntötte el,hogy nem csinálja tovább. Lehet ő körül tekintő,de hogy rossz kezekbe kerüljön egy nála született azt nem.


Lehet a goldi tenyésztő is volt hasonló szituban,hogy megfenyegették és aztán inkább ha valami nem stimmelt akkor hazudik.


Igazából törvényt nem szegett,mert nem írtatok szerződést, te nem utaltál,hiába ő kérte hogy ne.


Keresni kell másik tenyésztőt.


Tenyésztőknek tényleg az a fontos,hogy jó helyre kerüljön a kiskutya! Ha kell inkább megtartják,de akárkinek nem adják el!


Ha valaki nem szimpatikus annak nem fognak eladni.

2020. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!