Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutya ne...

Mit tegyek, hogy a kutya ne ugassa a többi kutyát veszettül, aki szembejön, vagy kerítés mögött van?

Figyelt kérdés

A kezemből is kiugrik ha meglát egyet, nem használ semmi, nem figyel rám


(házon belül mintha más kutya lenne, figyel rám, hallgat rám, egyhelyben marad ha szólok neki...)


Kérem, valaki lépésről lépésre írja le, hogy mit tegyek, mert ki vagyok borulva.


8.5 hónapos a kutya, nem agresszíven ugatja őket, mert a másik kutyánkhoz (13 éves) oda lett engedve és nyalogatja, szimatolja de közben még mindig ugat


2020. ápr. 16. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Sokkoló nyakörv.
2020. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tacskó kutya, biztos, hogy jó megoldás az ?
2020. ápr. 16. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Tacskó kutyák mindig is ilyenek voltak de ők is tudnak változni. Ha valami olyat csinál ami nem tetszik neki csak fogd meg és üss az orrára. Nem kell nagyot csak, hogy értse, hogy nem szabad. Ha még egyszer azt csinálja akkor újra, ha megint akkor kicsit nagyobbat. Ha akkor csinálod amikor ép történik a dolog akkor szépen megtanulja majd.


1 próbát megér bár tacskó az tényleg tacskó nem tudom mennyire tudja kontrollálni magát.

2020. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sajna nem érdekli, szerintem le is vághatnám az orrát és megsüthetném vacsorára, de ő akkor is veszettül ugat, bárkit és bármit ami szembe jön, így szenvedés az egész séta :(
2020. ápr. 16. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudtam, hogy tacskó, nekünk is igyan ez problémank :D. Szegény mentett, rosszul lett szocializálva és meg is tépték őt rendesen, tiszta cakkos a füle.

Mi úgy sétalunk, hogy próbaljuk kerülni a kutyákat, főként sötétben megyünk. Eleinte felvettem amikor örjöngött, mert hamarabb lenyugodott de rájöttem, hogy így csak rosszabb lesz hosszú távon.

2020. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eddig miket próbáltál ezellen?
2020. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. NEM!

2. NEMSZABAD!

3. póráz határozott oldalra rántása (leszarja)

4. Tréner tanácsára: jutalomfalat szétdobálása a földön, hogy eltereljem a figyelmét (leszarja)

5. magamhoz hívás jutalomfalatért (leszarja)

2020. ápr. 16. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ilyen ugatós, bár ő nagytestű, nálunk sem használ semmi. Az utóbbi időben lenyomom a fejét a grabancánál fogva és úgy tartom amíg abba nem hagyja. Ha újra kezdi akkor újra lenyomom. Semmi durva nincs benne, de kellemetlen neki és így nem tudja figyelni a másik kutyát. Nekem sajnos tipikusan olyan kuytám van amit max egy pillanat erejéig lehet kizökkenteni, de annyi nem elég hogy bármit kezdj vele.
2020. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, előtte persze "figyelmeztetem" egy nemmel, és ha nem hagyja abba akkor nyomom a földre. Ha jól viselkedik és figyel akkor kiadós nyakvakarás és jutifali.
2020. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!