Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatrénerünk flexi pórázt...

A kutyatrénerünk flexi pórázt javasol, a miénket lehordta a sárga földig. Valóban az a megoldás?

Figyelt kérdés

Tréner járt nálunk és azt mondta, hogy sürgősen vegyek flexit, mert azon fog megtanulni sétálni a kutya, nem pedig ezen a szaron, amink van (bőr, 150 cm)


20 ezer forint volt a tréning, de valahogy kételkedem az egészben....


Szerinte a flexin fog igazán megtanulni sétálni és nem számít, hogy előttem , vagy mögöttem van 5 méterrel, mert ha feszül ugyis jönni fog...


De igy nem fog soha mellettem jönni....


2020. ápr. 18. 00:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A flexi nagyon praktikus és jó, de azon pont nem tanulja meg a pórázfegyelmet a kutya. A flexi egész másra használható.
2020. ápr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Itt nem igazán lehet szerintem neveket említeni, de ráhibáztál maradjunk annyiban...


Úgy érzem, hogy fizettem a nagy semmiért és most emésztem magam, mert nem érzem, hogy okosabb lennék...



De közben meg bennem van, hogy ő ért hozzá, ő a tréner, akkor vegyem megy a flexit és kész... de én nem akarom, hogy a kutya azt tanulja meg, hogy mehet amerre lát a végtelenségbe...

2020. ápr. 18. 00:13
 3/18 anonim ***** válasza:
17%

Szia

Nekünk is flexin pórázunk van es nagyin jó.En ajánlani tudom.Szerintem vedd meg azt ha a tréner azt mondta mert ő azert jobban ért hozzá de tény hogy a flexn póráz nem arra lett kitalálva hogy a kutya melletted sétáljon.

2020. ápr. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy kókler. Flexion nem tanul meg rendesen sétálni,fegyelmet. Menjetek rendes kutyaiskolába, Na meg mekkora kutyáról van szó? Egy pincsi elvan a flexi végén, de meg nézem mihez kezdesz egy nagyobb erősebb kutyával.

Így én is lehetek tréner....

2020. ápr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
A flexi semmire nem jó, főleg nem tanításra. Egy sima 129-15p centia kiképző póráz tökéletesen megfelel. Flexit később sem használnék, nem lehet vele koordinálni a kutyát. Ha olyan helyen vagyunk, ahol lábnál kell jönnie, ott elég egy sima rendes rövid póráz is, ahol pedig nem, ott mehet szabadon, vagy amígy nem behívható biztosan, addig inkább egy 10 méteres sima póráz.
2020. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Flexi póráz:

Ez a póráz típus kiképzésre alkalmatlan és kifejezetten megnehezíti a laza pórázon való séta elsajátítását.


Bőr póráz:

Kiképzésre a legalkalmasabb póráz típus. A bőr nyúlik, így nehezebben szakad, mint egy textil vagy lánc póráz. Még egy nagy előnye van, a tartósság. Egy jó bőrpóráz akár 10-15 évig is szolgálhat.

2020. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el ezt a trénert, bolond szegény.

Flexit max erdőben, ha nem akarod szabadon engedni, de adnál neki azért teret. Minden más helyzetben tökéletes az a póráz amid van.

2020. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Minden valamirevaló kutyatréner sima bőrnyakörvet, esetleg egysoros fojtót, és bőr, esetleg fonott kötél pórázt javasol. A flexi tréningre alkalmatlan. Sétáltatásra jó, ha a kutya már tud pórázon sétálni.
2020. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

Engem kimondottan kirohogtek mar a flexi poraz miatt (amikor a kozel 80 kilos kutyam fityeg a vegen), de en imadom.


Utcai cirkalashoz en is normalis fix, bor-porazt hasznalok. Parkokban idealis a flexi, mert legalabb az en kutyamnak is van egy kis mozgastere (ugyebar ha elengedem, akkor mindenki visit). Erdoben viszont en is elengedem lesz ami lesz alapon (es mindig abban remenykedem, hogy nem kell megmentenem senkit).


Flexi porazbol is egy gombnyomasra fix porazt lehet varazsolni, tehat valojaban semmi baj nincs a flexi lehetoseggel.


Porazfegyelem egy elnevezes, valojaban setafegyelemrol szol, tehat a kutya porazon es poraz nelkul is fegyelmezetten kell, hogy viselkedjen seta kozben.


Flexi poraz pedig arra jo, hogy mozgasszabadsagot biztosit, meg is kezben tartod a dolgok iranyitasat. Amig a kutya nem visszahivhato, addig balgasag elengedni ... ekkor jo a flexi poraz.


Visszahivast is, vagy zart teruleten gyakorlod, vagy flexi porazon ... szabadonengedni rizikos (pl. az en kutyam ugy megijeszthet egy idegen kutyat, hogy az idegen gazdi soha eleteben nem talalkozik tobbet a kutyajaval ... es ez nem vicc).


Szoval nincs baj a flexi porazzal, sokszor jo szolgalatot tesz, csak nem szabad gagyit venni belole.

2020. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudnék komolyan venni olyan kiképzőt, aki flexit javasol, amit legtöbben szarul használnak és balesetveszélyes.
2020. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!