Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatrénerünk flexi pórázt...

A kutyatrénerünk flexi pórázt javasol, a miénket lehordta a sárga földig. Valóban az a megoldás?

Figyelt kérdés

Tréner járt nálunk és azt mondta, hogy sürgősen vegyek flexit, mert azon fog megtanulni sétálni a kutya, nem pedig ezen a szaron, amink van (bőr, 150 cm)


20 ezer forint volt a tréning, de valahogy kételkedem az egészben....


Szerinte a flexin fog igazán megtanulni sétálni és nem számít, hogy előttem , vagy mögöttem van 5 méterrel, mert ha feszül ugyis jönni fog...


De igy nem fog soha mellettem jönni....


2020. ápr. 18. 00:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen mindegy, hogy mit hasznalsz ... egy a lenyeg, hogy amig nem behivhato a kutyad, addig nem engedheted el biztonsagosan. Szabadban csak flexi porazon tudsz ilyet gyakorolni, vagy ha masoknak is tetszo autentikus akarsz lenni, akkor egy baromi hosszu gurtnit kotsz a kutya nyakaba.


Kutyad nem a poraz fajtajatol, avagy anyagatol fog melletted menni!

2020. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Flexiporazon nem tanul meg setalni. Ez is egy hulye oktato. En is egy nem hozzaertot fogtam ki.aztan magam tanitottam i kabb a kutyam.
2020. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%

Nem hulye az oktato! Az a hulye, aki a poraztol varja a megoldast.


Ne foglalkozz az idetlen lazadozo valaszolokkal, fingjuk sincs a dologrol.


Poraz nelkul is mukodnie kell a kutyanak, rakhatsz ra akar spargat is ... porazfegyelem lenyege, hogy laza porazon is melletted kell mennie a kutyadnak ... ha pedig laza, akkor nem mindegy milyen fajta? A flexit is belehet allitani fixen lazara.


Aki a flexi poraz ellen dumal, az mind csak koti az ebet a karohoz es fujja ok nelkul a hulye velemenyet.


Nem a poraz hatarozza meg a kutya fegyelmet!

2020. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kutyás ismerősöm, aki sérült már meg másik gazdi flexi pórázától. Lehet jól használni, de nem az a jellemző.
2020. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
7%

Alabaim van ... hatalmas ... ivaros kan ... jelenleg az orszagban nincs nala tokosebb kutya! ... nem vitatkozom, ennek a cimnek az elnyeresehez meg kell kuzdeni vele ... allunk a kihivok ele!!!


Nos, hogy ezt tisztaztuk is, en is hasznalok flexi porazt. Pont. Rozsa Robert az oktatonk es nem agalt a flexi poraz ellen. Nem erdekelte. Pont. Rozsa Robert hiresen jo oktato. Pont. Tehat nem hulye oktato az, aki leszarja a flexi porazt. Pont.


Nem vitatkozom, a kutyam meg all minden kihivo ele. Pont! (flexi porazon fogom vinni a viadalra) :)

2020. ápr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
8%

Flexi poraz lenyege, hogy nem tepi ki a karod a kutya, ha eppen kitorni van kedve egy agyatlan masik kutyastol, aki okor modon hatulrol megkozelit es azt hiszi, a porazos kutyas majd megfogja a sajatjat.


4x repultem mar el az agyatlan mas kutyasok miatt es elhataroztam, hogy itt van a vege. Nem fogom megvedeni tobbet a neveletlen kutyajukat, akik pofatlanul odaszaladnak hozzank.


Legtobb kutya neveletlen, a gazdik meg egy rakas szerencsetlensegek. Mindig nekem kell megmentenem a helyzeteket, allandoan megvan huzodva valami izmom, az izuleteim folyamatosan fajnak ... pedig szuperkepzett kutyam van es soha nem is O hibazik ... de mivel nekem van a nagy kutyam, ezert nekem kell allandoan megfeszulni, mert a masik kutyas beszarik es azt sem tudja mit csinaljon.


Itt vitatkoztok flexi, meg nem flexi porazrol ... amikor a legtobb ember kutyaja szart sem er. Persze pacsizik meg ul meg akarmi, de eletszeru helyzetben csak kamillaznak, hogy most mi van.

2020. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Ne a pórázt cseréld le sürgősen, hanem ezt a hozzá nem értő trénert. A flexivel maximum húzni tanul a kutya és nem szépen láb mellett sétálni, na meg balesetveszélyes is.

A flexi két esetben ajánlott: - behívás tanulásához

- ha teljesen jól nevelt a kutyád de közterületen nem szabad elengedni és így adhatsz neki szabadságot.


A legjobb a fix vagy kiképző bőr/textil póráz és nyakörv, vagy a retriever póráz mert ezt a nyak felső részén kell használni és sokkal könnyebb vele leszoktatni a kutyát a húzásról.

2020. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan töröltetve lett az első válasz, mert megemlítette az úr keresztnevét? Én őszinte leszek, fogalmam sem volt róla, hogy ki ő, de amikor rákerestem, akkor "viselkedés szakértő" volt a neve alá írva, tehát nem gondolom, hogy szakképzett tréner lehet... Na mindegy.


Én nem vagyok a flexi póráz ellen, de azt látni kell, hogy az nem kiképzésre való és nem is minden kutyához való sétáltatásra. Én úgy tudom, hogy a legtöbb helyen hagyományos pórázzal tanítják a sétát és szerintem is ez a követendő módszer. Láttam már olyat, hogy az emberkének csak flexije volt, de ilyenkor neki ki lett adva, hogy másfél-két méternél ne engedje jobban ki. Végül is így is meg lehet oldani...

2020. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!