Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolondozó természetű komondoro...

Bolondozó természetű komondorokat egy-egy alomból ki lehet fogni? Amelyek inkább játékosak, mintsem kemény pásztorkutyák? Lehet szocializálni ezt a kevés ebet, hogy gyermekeket kedveljenek?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Osi pasztorkutyak a vilag legjobb kutyafajtai. Legokosabbak, legnagyobbak, legerosebbek, legbatrabbak, legbaratsagosabbak, legjobban csaladszeretok ... leg-leg-leg!


Hogy milyen lesz a lelke, az a nevelesen es a tartason mulik. Nagytestu sok bajjal jar, sokat eszik es sokat kell vele foglalkozni ... de amugy valoban leg-leg-leg.

2020. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha alombol akarsz valasztani, akkor ket lehetoseged van:


1. Minden kutyaval egyforman foglalkozol es azt valasztod amelyik a legerdeklodobb irantad.

2. Zavaro zajt keltesz (kulccsomo csorgetes) es megfigyeled, hogy ki az aki megijedt, ki az aki a zaj ellenere kivancsiskodik tovabb.

2020. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bolondozó természet nagyon nem egyelő gyerekek kedvelése...

Valójában a "bolondos természetű" kutyák a felelősek a legtöbbb gyerekeket ert balesetekért, mert pl odakap nekik játékból, csak épp a gyerek karjan a kis vékonyka bőr, nem tudja, hogy azok a hatalmas fogak, ep csak játékból rángatták meg...

Sajnos sok ilyet láttam már...

Míg egy kiegyensúlyozott jótermészetű, pásztorkutya, vigyáz a gyerekekre, belemegy a játékba, de nem felejti el, ki az erősebb...

Rám pl 2 kuvasz vigyázott gyerekkoromban, húztam vontam, rángattam mindkettőt össze vissza... ha túlzásba estem, fellöktek (de még azt is óvatosan), aztán otthagytak...

2020. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor azonnal módosítom a kiírást:


Gyermekekre (értelemszerűen idegen gyermekekre is) vigyázó, "kedveskedő" természetű komondorokat egy tenyésztő tud majd ajánlani nekem?

2020. ápr. 18. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A komondor a saját családját fogadja el.

Azt ne várd el , hogy idegen gyerekekre is "vigyáz".

Nem arra való a fajta, hogy gyerekekkel játszadozzon egész nap.

2020. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem ezt mondtam.

Ne kapjon oda idegen gyermekeknek sem, ha már be lett nekik mutatva. Ne ellenségképet lásson bennük, hiszen nem azok. Ilyen egyedeket egy-egy almon belül tud majd ajánlani tenyésztő? Ismeri ennyire az adott almot, melyik felel meg ennek a legjobban?

Mint ahogy az a kérdésben nagyon jól látható, nem kell kőkemény pásztorkutyának lennie, nem munkavonalas ebekre van szükségem.

2020. ápr. 18. 15:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog. De egy pásztorkutya dolga védeni a családot. Elfogadható idegen gyerekeket. De ha nálatok játszanak, véletlenül fellöki a gyerekedet a másik, ne lepődj meg, ha bevédi, mert félreérti a helyzetet
2020. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Óriás uszkár?


Amúgy persze, vannak ilyen egyedek, majd a tenyésztőnek is mondd, hogy mit szeretnél és kezdd el nagyon korán szocializálni, oviba, forgalmas helyekre járni.

2020. ápr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem lehet megmondani, hogy milyen lesz a kutya. Lehet, hogy 3 éves korában az addig bolondos természetű eb teljesen megkomolyodik és marcona lesz.


Szerintem egyébként pont hogy minél nyugodtabb a kiskutya kölyökként, annál jobb választás. Mármint komondornál, családi kutyának.

2020. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 komis1 ***** válasza:

Már a múltkori kérdésedre elmondtam, hogy nincs olyan kutya, amilyet keresel. A pásztorkutya a legjobb, ha a családodat, a gyerekedet kell mevédeni. De azért védi meg a családját, mert az idegenekkel szemben bizalmatlan. Ebbòl következően idegeneket nem véd.

Egyébként meg ha nem akarsz kemény kutyát, akkor hogyan várod el tòle a védelmet? A keménységet akkor veszi elő a pásztorkutya, amikor szükség van rá.

Az én első komondorom tán a világ legkeményebb kutyája volt. Ettòl függetlenül tele volt szeretettel. Soha életemben nem kaptam annyi szeretet senkitòl, mint tőle. Mikor elutaztam 4-5 napra és csak hétvégén jöttem haza, minden éjjel ott aludt a kocsikapunál, ha -10 fok, hóesés volt, akkor is. Reggelre befedte a hó, de minden éjjelt ott töltött, amíg meg nem jöttem. Mikor megálltam a kocsival a kapunál, lassan felemelkedett egy fehér fej, ő volt. Minden egyes nap, mikor először találkoztunk, bemászott az ölembe, pár percig simogatni, puszilgatni kellett.

Keménységéròl annyit, hogy 3 és fél hónapos korában már megtámadta az udvarban az idegen munkásokat, akik az ő tudta nélkül lettek beengedve. 4 hónaposan egy sétánál lerendezett egy felnőtt boxert. Soha életében nem találkozott sem emberrel, sem állattal, akit elfogadott volna maga fölött állónak. Soha nem hátrált egy centit se senki elòl. Imádta a harcot, a félemet, fájdalmat nem ismerte. Sétánál a legsötétebb helyekre is bementünk, nagyon rosszul járt volna bármilyen rosszban sántikáló.

Ő volt életem kutyája, a legjobb barátom. Nála aranyosabbat elképzelni se lehet.

Halálakor pár nap alatt 4 kliót fogytam.

2020. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!