Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt vagy német juhászt...

Dobermannt vagy német juhászt vennél?

Figyelt kérdés
kertesházba
2010. júl. 27. 22:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem Német juhász !! Őt nem kell beengedni télen a lakásba, ellenben a dobival. Kezdőnek is javasolható a Német juhász (csak vigye iskolába), dobinak viszont jobb ha van tapasztalatod.
2010. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Németjuhászt! Imádom őket , nekem is van most 1 , és nagyon nem értek egyet azzal , ak azt írta hogy nem tekintélyparancsoló.A dobival sincs semmi bajom tetszenek azok is , de ha 2 közül kell választani akkor inkább nj.
2010. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Németjuhászt, de csakis munkavonalút, mert nekem azok küllemben és jellemben is jobban tetszenek. Egy dobit nem mernék bevállalni.
2010. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Egészséges csípőjű németjuhászt(szval nem a kiállítási tipust).Ha muszály lenne a 2-ből választani.
2010. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

németjuhász,csak nem olyan nagyon csapott farút mert könnyen diszpláziás lehet az olyan kutya.

nekem most is van egy,meg most lett egy kau-m is :D

17/L

2010. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Dobermann! Legjobb fajta a világon(szerintem) Minden vágyam egy dobermann. Nj, nem kellene(mármint ha adnának egy egészséges kölyköt, akkor nem donám ki, de inkább dobi) Unalmas az NJ itt ahol lakom, minden 3. háznál az van.

http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho

2010. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A németjuhász és a dobermann is nagyon szupi kutya.


Németjuhász :



Előnyök: könnyen tanul,nem fázik télen,jó őrző-védő tulajdonságokkal rendelkező fajta.


Hátrányok: Többet kell gondozni a szőrét,ellentétben a dobermann-al.



Dobermann:



Előnyök: Okos,értelmes,könnyen tanul,könnyű ápolni a szőrét,a legjobb őrző-védő.


Hátrányok: Nagyon fázós tipus,ha olyan nevelésben részesül hogy nemtudja ki a falkavezér akkor megtudja őríteni az embert az állandó jellegű ugatással (de jó nevelés és állandó szocializáció mellett lehet javítani a jellemén).

2010. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 doggy11 ***** válasza:

Nekem is van egy Német Juhászom.Nagyon szeretem nagyon okos.Nem véletlenül terjed ez a hír e fajtáról.

Dobi rajongó is vagyok.De sajnos,a Német Juhásszal ellentétben,az ő híre rossz.Mindenki veszélyesnek tartja,pedig nem az!Minden a neveléstől függ!Egy tacskó is lehet veszélyes,de mégegyszer hangsúlyoznám,a nevelést,és hogy mikhez/kikhez van szokva.

Szívesen vennék magamnak társul egy Dobermannt.Ami tény az tény,a Dobermannt fel lehet ismerni,de ha egy N.J.-t szaporítótól veszünk,könnyen lehet,hogy keverék kiskutyát viszünk haza.És a N.Juhász nem túltenyésztett!Ebbe a kategóriába inkább a Bulldog tartozik.

Üdv.:Mária

2010. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mindkettő. :)
2010. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
24%

Második vagyok. Kösz a lepontozást, már az is baj, hogy elmondtam a véleményemet? :O:S:D

A nj télleg túl van tenyésztve, sok a szaporított, ideggyenge kutya, ráadásul tele van velük minden. Én pl. már nagyon unom, hogy minden második portán egy nj fogad visítva xD mert egy csomónak olyan a hangja, mint egy csivavának. Ettől függetlenül én nem utállom a fajtát, csak nem vennék, mert mint mondtam rosszak a tapasztalataim, meg a dobi jobban tetszik.

2010. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!