Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar ember-magyar kutya?

Magyar ember-magyar kutya?

Figyelt kérdés

Hangoztatják ezt páran. De, 9 magyar fajta van, ebből 2 nagy és kemény pásztorkutya, 3 pörgős juhászkutya és 4 vadászkutya. Nincs annyi fajtánk hogy a legtöbb ember megtalálja a magának megfelelőt magyar fajtákon belül(a ssz magyar vizsla ilyen benti tartásra). Akkor miért mondogatják? annyira elvakultak hogy nem veszik észre hogy a legtöbb átlag kutyatartónak nem lesz jó egy pásztor vagy juhászkutya, de az erdélyi kopó és a magyar agár, dsz vizsla sem az a tipikus városi kutya amivel elbír az átlag kutyás.

Szivesen tartanék magyar kutyát ha lenne az igényeimnek megfelelő, de reálisan gondolkozom és nem veszek magyar vizslát, mert fázós,a leginkább még az felelne meg az igényeimnek, de így inkább választok külföldi fajtát.

Mégis újra és újra a fejemhez vágja valahonnan egy magyar kutya fanatikus hogy magyar embernek csak magyar kutyát lenne szabad tartani, vagy legalább 1 magyar fajtát a többi kutya mellett. Miért nem látják át amit mondok? Megérteném ha lenne 20 különböző fajtánk, de így nem.


2010. júl. 28. 12:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
ez hülyeség. valószínűleg az ember mélymagyar. ne foglalkozz vele.
2010. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Mi a kérdés? Nekem még soha senki nem mondta. Ne foglalkozz velük. Sajnos a magyar fajták tényleg nem igazán alkalmasak a városi életre, azoknak valók, akik komolyan akarnak kutyázni, versenyezni, mert ezek munkakutyák. Puliból mondjuk már vannak urbanizált vérvonalak, de ha neked nem tetszik a temperamentuma egyiknek se, akkor úgysem tudnál vele kényelmesen együtt élni.


De ha ennyire zavar mások véleménye, akkor menj el egy menhelyre, fogadj be egy kis keveréket, és mond meg, hogy azért nincs magyar fajtád, mert életet mentettél inkább. Így a büszkeségeden sem esik csorba, meg nem is kell magyar kutár venned.

2010. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Az az ember agyament... -.-"
2010. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Ez természtes,hogy aki nem engedheti meg magának egy magyar fajta tartását,mert nem tudna neki elég teret,ennivalót,stb.biztosítani annak messze sem kötelező magyar fajtát választani.Én mindenképpen szeretnék később legalább egy kuvaszt,egy mudit(most erdélyi kopóm van)de mivel igényeimnek a leginkább az ausztrál juhászkutya felel meg,így jövőre remélhetőleg azt fogunk venni.Így igaz,összesen kilenc magyar fajta kutya van,ezek között nincsenek ún.ölebek,lakásban tartható társasáig kutyák,terrierek,stb.A juhászkutyáink pedig pörgősek,lehet sokan nem bírnának vele-ezért is népszerűbb a juhászkutyákat kedvelők körében pl a skót juhik,amik jóval nyugodtabbak.A retrieverek legendásak türelmükről és gyerekszeretetükről,ha valaki agility-bajnok akar lenni se igen mudit választ,inkább border collie-t.Ez van sajnos-remélem,idővel azért elterjednek saját fajtáink is.Jól gondolkozol,ha nem akarsz ezek közül a fajták közül bármelyiket is bezárni egy lakásba.,,Külföldi"kutyafajták közül tudsz magadnak ideális társat találni,mert erre van lehetőséged.És a millió meg egy yorkie-t,border-t nem szólják le?(utóbbi kedvencem,nem azért mondom,csak a népszerűségük miatt)Alighanem többen tartanak ebben az országban golden retrievert,mint kuvaszt.
2010. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

én ezt még nem hallottam soha.

Egyébként a magyar kutyafajtákra ettől függetlenül büszkének kell lennünk. Ez a kilenc fajta nagyon értékes, de valóban komoly kutyák. Nem hiába ősi szittya fajták.

De szerintem sem valók városi ebnek.

Egyébként külföldön nagyon kedveltek.

Ezt nézzétek meg! A mi pulink:-)

[link]

2010. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Hűha, tényleg igazi mély magyar volt, aki ezt mondta.


Mindenki olyan kutyát tartson, ami számára a legmegfelelőbb ( tapasztalat kutyák terén, hely stb.).

2010. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az Ebugattában is többször elhangzott már ez, mikor kitől, tenyésztőktől, mint saját véleményük.

Amúgy nem keresek új kutyát, nem azért kérdeztem, csak gondolkoztat a kérdés hogy ténleg komolyan gondolják ezt, vagy esetleg üzleti érdekből mondja(pl. mert magyar fajtát tenyészt) vagy elvakult ahogy mondjátok.

2010. júl. 28. 12:40
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A magyar vizsla amerikában a legnépszerűbb fajták között van... :)
2010. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Ostobaságnak tartom. Mindenki olyan kutyát vegyen, ami minden szempontból tetszik neki.


Engem is bosszant, amikor valaki teszem azt kaukázusit akar, erre leszólják, hogy miért nem kuvaszt, az magyar, azt vedd..


Vagy ha valaki mondjuk egy border-t, akkor meg, hogy de miért nem mudit...


Értem én, hogy a magyar fajtákat védeni akarják, meg reklámozni de ez akkor is pofátlanság.


Egyébként, elég érdekes, hogy például a mudi ahogy láttam ezen az oldalon, nagyon túlajnározott fajta. Tudom, hogy remek kutya meg minden, de annyiszor kerül szóba hogy mudit vegyél, mudit vegyél, mudit vegyél...valami mudi lobbi működik itt?

Különben is, nekem a pumi jobban tetszik, de ettől nem mondom mindenkinek hogy de pumit, pumit, pumit, azt vedd mert ha nem akkor a hülye vagy...


Nem kell ez a túlzásba vitt ,,magyarkodás" mert ez már bosszantó. Tisztelem azokat akik magyar fajtákat tenyésztenek, de tukmálni , meg folyton ezen rágódni, azt nem kell.

2010. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyar égre magyar ufót.
2010. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!