Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van shar pei-hez hasonló...

Van shar pei-hez hasonló kutya (kinézetben)? 18/l

Figyelt kérdés

Jelenleg két kutyám van, egyikük félig shar pei, és imádom... szeretem a másik kutyámat is, de az ő pofazacsiját nem lehet markolászni, meg úgy az egész feje olyan aranyos. :D Volt bántalmazott, és néhány hónap alatt kialakult benne az, hogy igényli a vele való foglalkozást, simit, szeretet. Első látásra szerelem volt.


Nem akarom egyiküket sem temetni, csak szeretném tudni, van e a shar pei-hez hasonló kinézetű? Konkrétan shar pei-t nem szeretnék, mindenhol azt olvastam, hogy nagyon öntörvényűek, ők akarnak lenni a falvezérek.


Nem vésetném kőbe, hogy biztos ilyen kutyám lesz, mert venni nem veszek, menhelyre megyek majd, esetleg jöjjön a sors, hogy ki lesz a következő családtag.



2020. ápr. 27. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen okok miatt, hogy tetszik külsőre, meg lehet markolászni, én nem javaslom a sharpeit.

Nekem ilyen kutyám volt, fajtatiszta, törzskönyvvel, és pont azért szerettem, mert egy független, öntörvényű, nem kifejezetten bújós és simogatás-kuncsorgó kutya volt. Nagyon önálló és saját akarattal rendelkező kutya. Látványosan egyetlen egyszer örült nekem (úgy, hogy tényleg rohangált, felugrált, és még ugatott is, amit nagyon ritkán tett), amikor egy hét után hazamentem a kórházból... de amúgy nem volt egy érzelmes alkat.

Amúgy egy kemény kutya, megvan a saját elképzelése, és nem barátkozós. Az enyém más kutyákat, gyerekeket nem szeretett.

Mi nagyon passzoltunk egymással jellemben, pont ilyen nekem az ideális kutya, ami nem mászik folyton rád meg kuncsorog a simogatásért. Azért nem lesz ilyen kutyám, mert sajnos nagyon rövid életű fajta. Hiába volt törzskönyves, szűrt szülőktől stb. mégis 7 éves korában elvitte egy májbetegség, ami sajnos fajtabetegség náluk...

Külsőre hasonló fajta, hát, talán a masztiffok közül, bár azok sokkal nagyobbak, és teljesen más habitusú kutyák. Vagy egy jól sikerült keverék, rengeteg van belőlük sintérnél, menhelyeken.

2020. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bulldogok, mopsz. Ők pont jók "nyúzni", gyerekeket imádják, játékosak, bújósak és lusták. Nekem angol bulldogom volt, Argos.
2020. ápr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!