Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van rossz érzésem a...

Miért van rossz érzésem a klikkerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Megfordultam 4-5 suliban, a jobbak klikkert javasolnak. Az én agyamban ez úgy él, hogy minden (elvileg jót) ahhoz fog kötni. De ha nincs nálam klikker akkor mi a helyzet? Én nem szeretném hogy egy klikk hanggal kapcsoljon össze dolgokat.


Valaki világosítson fel mert nagy a sötétség. Olvashatnék róla persze, de tapasztalatok érdekelnek akik használják.


2020. ápr. 27. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én használom aklikkerrel nem a feladatokat köti össze hanem a kaját tehát pl ha a kutya egy adott esetbenmagától nem ül le akkor a klikkerrel nagyobb esetben le fog mert az agyában úgy van meg hogy klikker=kaja remélem érthetően fogalmaztam😅
2020. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Hanem, mihez kapcsoljon? Mert oké, nem ezt szeretnéd, hanem? ÉS akkor ide jönne az, amit szeretnél.
2020. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a klikkerhez fogja kapcsolni. A klikker egy ráerősítés, egy eszköz, amivel könnyebben rávezetheted a kutyát a trükkökre.


Ennyi erővel ne tanítsd kajával, mert ha nincs nálad, nem fog engedelmeskedni. Nyilván hülyeség.

2020. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Klikker arra nagyon jó, hogy komplex feladat tanításánál megerősítsd az egyes feladatrészeket. Az oké, hogy dicsérheted szóban is, de amikor el kell kapni egy jó mozdulatot és azt megerősíteni, akkor egyszerűen nincs idő arra, hogy kimondj bármit is. Mire kimondod, arra megtesz még +x mozdulatot, nem lesz egyértelmű, hogy a gazdának mi tetszett. Ha ekkor klikkelsz egyet, akkor viszont egyértelmű lesz, hogy pontosan melyik mozdulatra értetted.
2020. ápr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Soha életemben nem használtam klikkert, csupán dicséretet, a kutyáim rengeteg trükköt tudnak. Nekem fontos a személyes dicséret, szerintem sokkal jobban fejleszti a kapcsolatot és a tudást, mint egy klikk.
2020. ápr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

trükktanításnál használtam, de szinte csak otthon, máshol főleg "klikkelő vezényszóval" váltottam ki(nálam pl ez a "jo" gyorsan, magas hangon kimondva).

ezzel a szerkezettel a pillanatot tudod megfogni, egy minden egyéb zajtól viszonylag különböző hangot tudsz kiadni vele, amit a kutyák gyorsabban összekötnek a dícsérettel, mit bármi mást. nem az a cél, hogy klikkelsz és leül a kutya, hanem ha kéred tőle, hogy üljön, ő leül és azt klikkeled le. mondhatnál neki egyéb rövid vezényszót is, ha következetesen mindig ugyanazt mondod, az is klikkerezésnek számít. Viszont, bár elsőre bután hangzik, de valahogy az ember mégis gyorsabban és pontosabban tudja lenyomni a dobozkában lévő kis gombot, mintha beszéddel adna ki valamilyen hangot.

2020. ápr. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Az én kutyám egyáltalán nem figyel fel a klikkerre (jó a hallása, csak a klikker nem érdekli, mindegy, hogy halk vagy hangos), a kajára klikker nélkül is.
2020. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálam inkább a tökéletes szocializációhoz ajánlják, nem trükkökhöz kellene. De ha jól értem, továbbra is az étel a fő motiváció, nem a klikker.
2020. ápr. 28. 09:38
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kaja erősebb motiváció, főleg, ha erős a szaga, ahol én lakom, sok a háttérzaj, nem különül el eléggé a klikker hangja.
2020. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: Igen, a jutalomfalat a fő motiváció. Ha drive-os a kutya, akkor a jutalomfalat mellé be lehet vezetni a játéktárgyat is, mint jutalmat, de ez már egy haladóbb szint.


A dicsérés, klikker csak megerősítés, nem motiválás. Nem tudom érthető-e a különbség.

2020. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!