Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, ti...

Watt kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, ti mit tennétek? Állandó rossz álmok gyötörnek az elajándékozoztt 3éves Husky kutyámmal kapcsolatban! (Bővebben lent)!

Figyelt kérdés
Tehát Kb 3hónapja el kellett ajándékoznom imádott Husky kutyámat,mivel bántotta a háziállatokat(tyúkok,disznók)ebből adódóan nagyon sok veszekedés volt párom családjával,mivel jelenleg velük élünk.Azóta állandó rossz álmaim vannak,de nagyon durvák,mindig azt álmodom,hogy bántják,nem etetik,verik stb,azt álmodom hogy újra találkozunk---nem tudom ez mit jelent,talán jelezni akar,vagy csak annyira szeretem egyszerűen nem tudom elengedni.annyira rossz Legszívesebben elmennék megnézni,de nem tudok címet csak nevet és telef.számot,félek megkérdezni megnézhetem-e mert biztos nem örülnének,de így meg életem végéig ez lesz?Nagyon féltem!Egyszer úgy szeretném vissza kapni:(Szerintetek mi legyen?
2015. jan. 7. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok elajándékozott kutya kerül rossz helyre. Az eredeti gazdája azt hiszi, hogy jól döntött, majd elmegy megnézni a kutyát és láncon találja... Én biztosan elmennék megnézni (bár kezdjük ott, hogy el se tudnám ajándékozni őket, az, hogy bántja a jószágot, simán megoldható lett volna!) és ha azt látom, hogy valami nincs rendben, már hoznám is el!
2015. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hidd el nem ajándékozom el,ha nem lett volna muszáj.Próbáltuk elzárni,csináltunk neki kifutót is stb,szomszédnak is megfolytotta az összes tyúkot,mindent megtettünk,de semmisem használt és mivel febr-tól külföldre utazunk,nem tudtunk volna nézni rá,veszekedni már nem akartunk miatta ezért döntöttem úgy elajándékozom.Nagyon szimpatikus idősebb ember jött érte,neki is husky-ja van,tehát örültem hogy nem is lesz egyedül.És mondtam,ha bármi probléma van vele,hozza nyugodtan vissza.Annyira hiányzik! :(
2015. jan. 7. 16:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Értem. Hát így valóban nem volt más választás, ha nem tudtatok volna vele foglalkozni. De valószínűleg eddig sem volt rendesen foglalkozva vele, ezért élte ki máshol az ösztöneit, fárasztotta magát...


Ettől függetlenül én mindenképpen megkeresnék az új gazdát, megkérném, hagy nézzem meg a kutyát, így lennék nyugodt.

2015. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Manka68 ***** válasza:
100%

Basszus, én sem tudnám elajándékozni! A kutyám hozzám tartozik, a családom tagja.

Egy kutyának a tyúk kaja. Természetes, hogy meg akarja enni. Akkor lenne baj, ha nem próbálkozna vele.

Én rendesen bekeríteném a tyúkokat, disznókat, a családnak pedig megmondanám, hogy amelyik állat kijön a helyéről, az vessen magára.

És visszakérném a kutyámat.

Akár el is költöznék onnan, ha másképp nem megy.

Ha ezt nem tudod megtenni, hívd fel azt akinek odaadtad és kérdezd meg meglátogathatod-e. Engem biztosan életem végéig kísértene... :-(

2015. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Manka68 ***** válasza:

Bocs, most látom hogy mindenképpen máshoz került volna, gondolom külföldre nem tudnátok magatokkal vinni. :-(

Beszélj az új gazdival, hogy láthatod-e, vagy küldjön fényképeket, kérdezd meg hogy van a kutya, hogy viselkedik. :-)

2015. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem is magyar emberek lennétek(egyesek)ha negatív komment nem érkezett volna,foglalkozva volt vele mindennap,mert egyébként nem nőtt volna ennyire a szívemhez.Ösztönből támadta meg az állatokat,ezt én is tudom,viszont mivel másnál lakom,így nem tudtam beleszólni,eleget veszekedtünk.Az állatok el voltak kerítve de vagy átugrotta a kerítést,vagy átrágta,vagy a láncot is elszakította..Elköltözni sajnos nem tudok,mivel nincsenek millióim,tanulok.De Akkor több mint valószínű felhívom az illetőt és érdeklődöm!Köszi a válaszokat!
2015. jan. 7. 17:35
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Ugye tudod, hogy erről a problémáról egy minimális foglalkozással, neveléssel le tudtad volna szoktatni? A csirkéket nem elzárni kell, hanem a huskyt kellett volna rendesen sétáltatni, annyit mozgatni, amennyit igényel, szellemileg is lefárasztani és szabályokat hozni az életébe! Ha egyedül nem megy, akkor pedig segítséget kérni kiképzőtől! Persze felelősségtudat nem szorul mindenkibe, de remélem ezek után többet soha nem veszel magadhoz állatot!
2015. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A huskyban nagyon erős a vadászösztön,ezért baromfi,macska mellett nem tartható igazán.Amit tehettél volna,szerződéssel de legalább szóbeli megállapodással kapcsolattartással adod örökbe,megnézve a helyet.Azonban annyit megtehetsz,hogy időnként telefonon érdeklődsz,hogy van a kutya.Ha nem adnak szívesen információt,sok jóra ne számíts.
2015. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igen én is ettől félek,hogy nem lesz segítőkész és leráz a telefonon,és akkor hogyan tovább,lehetséges ezért nem merem felhívni,de előbb utóbb muszáj lesz.Mikor elvitte másnap felhívtam,akkor azt mondta megismerkedett a másik huskyval és játszanak,futkároznak viszont 2szer kiszökött szegényke biztos a körny.változás.Azóta nem hívtam,és azóta rosszakat álmodok és utána egész nap rossz a kedvem.Fáj a szivem érte.:(
2015. jan. 7. 18:08
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen megnézném a kutyát.Hívd fel az új gazdit és mond el,hogy csak érdeklődsz,hogy hogy viselkedik,minden rendben van e vele stb.


Ha tényleg minden oké akkor talán azt is mondja látogasd meg. De ha nem nagyon akar neked válaszolni,kitér,hamar lerakja a telefont akkor sajnos gond is lehet :( remélem kan kutya. Vagy ha szuka ivartalanítva volt.


Viszont ha tudtad,hogy nincs elég időd foglalkozni egy nagy mozgásigényű kutyával akkor nem kellett volna megvenni.

Hiszen akármennyire a vérükben van a vadászösztön,ezt lehet mérsékelni kellő foglalkozással.


Egyik barátnőmék is így jártak.Cuki volt szép volt,aztán amíg kölyök volt minden oké volt,kamasz korban már nem bírtak a kutyával.Szerencsére rokonokhoz eltudták passzolni a kutyát akik eléggé aktív életet élnek és megszokták látogatni.


Én ezért szajkózom,hogy olyan kutyát válasszunk ami mi élet vitelünkhöz megfelel és kitudjuk elégíteni az igényeit.


Sajnállak kérdező azért,nem lehet könnyű :(

2015. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!