Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyámnak kikezdték/fel...

SOS! A kutyámnak kikezdték/felcsipték a bőrt a füle tövében a szúnyogok! A szúnyogokkal már nincs gond, csak a sebet kéne eltüntetni minél hamarabb. V@l@ki tudn@-e ez ügyben segiteni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
1 hétig nem voltam itthon,most értem haza és vettem észre.
2010. júl. 28. 15:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Kálciumot adj neki, hogy csökkenjen a gyulladás.("kálcimuszk") Langyos vízzel mosd le a sebet, utána Betadine. Nem lesz semmi baja, hamar helyre fog jönni. A tisztán tartás és a fertőtlenítés a fontos.
2010. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó,köszönöm.

Remélem nem lesz baj.Meg úgy tudom,hogy ez fertöző veszélyes..nekem is meg a kutya számára is.ez igaz?

2010. júl. 28. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Szúnyogok? Legyek szokása inkább ez, és ha elmész állatorvoshoz ad neked gyógynövényes bigyót amivel kenegetni kell minden nap vagy kétszer a sebes részt, kb. 1200 ft és távol tartja a legyeket/vagy bármit is... egy ideig.
2010. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen legyek,mivel a legyek marnak.Nekem ügyeletre kelett mennem akkora lett a marás meg fájt is nagyon.A szúnyog az csip tőlük meg kiütésem lesz.De ezek legyek oltak :)
2010. júl. 28. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

amit leírt 15.13 az jó, utána kend be neogranormon kenőccsel.

A legjobb hámosító és gyulladás csökkentő krém.

//www.pirulapatika.hu/210021733/adatlap

2010. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg szerezni TICKTOX BT 10 EC -t

Bábolna termék. 10 l vízhez van egy tasak. Lelocsolod vele a kutyát és a legyek, szúnyogok távol maradnak. Én a kutyaházat, kennelt, bejárati lépcsőt is ezzel locsoltam fel. Kb egy hetente ismételni kell. Ha megázik, elmúlik a hatása.De Adventic spot on is távol tartja a szúnyogot, legyet, ráadásul kullancs ellen is jó

2010. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

A sebbel nem tudsz mit csinálni, meg kell várni, hogy gyógyuljon.

Szúnyogok ellen tegyél rá spot-ont. A kutyáimat messze elkerülik, csak engem csípnek. Legyek ellen is hatásos. Jobbulást!

2010. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!