Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya be van oltva, de...

5476 kérdése:

Ha a kutya be van oltva, de érintkezik egy veszett rókával vagy a róka megharapja, akkor a kutya lehett veszett?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy tacskó foxi keverék kutyám, minden oltása meg van, azaz a veszettség ellenni is, ha így megharapja a róka lehet valami baja??



2020. máj. 1. 16:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom van-e különbség, de én is kaptam oltást veszettség ellen, mikor megharapott egy kóbor cica és nekem akkor azt mondták, hogy ha netán megharapna egy veszett állat ezután, akkor kapnom kellene egy emlékeztető oltást. Én mindenképp megkérdeznék állatorvost már csak az egyéb fertőzések elkerülése végett is.
2020. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem árt, ha elviszed állatorvoshoz, az a biztos. Elvileg nem lehet veszett, főleg, hogy Magyarországon a rókákat is immunizálják veszettség ellen. Ennek ellenére más betegséget hordozhatnak, te meg figyelj jobban a kutyádra, hogy ne tegyen kárt fiatal állatokban, ez tudtommal még vadászoknak is tiltott. Ha nem figyelsz, kilőhetik egy ilyen portyázás alkalmával, és még meg is indokolják majd, hogy kárt tett a természetben.
2020. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!