Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya, róka, farkas, vadkuty...

A kutya, róka, farkas, vadkutya közt mi az a nagy külömbség amitől nem kutya mind?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés főképp azér is érdekel mivel eggyes kutyafaj hasonlít a farkasra vagy épp rókára, meg vanak olyan vadkutya fajok is ami nem is néz ki úgy, ekezek miért vannak?

2016. jún. 20. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanazért, amiért két egymásra hasonlító autó sem ugyanaz az autó. Más van benne, másképp működik, más cég rakta össze, másra való. Ha egymás mellé teszel egy pirosra festett fémrudat, meg egy pirosra festett farudat, az is más lesz, hiába néz ki ugyanúgy.
2016. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit kusza és pontatlan a kérdésed, ezért nem egyszerű válaszolni rá. A kutya és a róka például két külön faj, egymással nem képesek utódnemzésre sem a kormoszómaszámbeli különbségek miatt. A farkasok, kutyák és társaik alfajok, ott csak minimális a genetikai különbség, ami arra elég, hogy kicsit másképp néznek ki és kicsit másképp viselkednek.
2016. jún. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

A legújabb kutatások bizonyítják, hogy bizonyos emlékek röggzülnek a dns-ben és így alakulnak ki az ösztönök.

A kutyák ösztönösen tudják, hogy az ember barát, a farkasok pedig ösztönösen tudják, hogy az ember egy olyan állat, amit messzire el kell kerülni... Ez igaz a vad kutyákra is...

A róka pedig eddig élt a köztudatban, hogy ha barátságos akkor veszett, ez manapság kezd megváltozni, mivel ahogy csökken az élettere úgy szokik be a városokba. Veszprémben pl van sok róka ami már sok egyetemistát megkedvelt és meg is tudják őket sokan simogatni, nekem nem volt szerencsém, én nem tudok 4-5 méternél közelebb férkőzni hozzájuk.

2016. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Az utolsó kommentelőhöz szeretnék hozzászólni. Igen, ez így van, bár megsimogatni én sem tudtam még ( igazából nem is áll szándékomban :-)) Nappal sokat sétálok kint a mezőn a kutyámmal és nagyon sokszor látok nappal rókát, pedig ugye köztudott, hogy éjjel jár vadászni.
2016. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Körülbelül annyi köze van a kutyának a farkashoz, mint neked emberként egy neander völgyihez. A rókához meg annyi köze van, mint neked a csimpánzokhoz. Vagyis rokonságban vannak, de semmi több.
2016. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

A kutya és a farkas egy fajba tartozik. A kutya nem más, mint a szürke farkas háziasított alfaja.

A róka már magasabb rendszertani besorolásnál elkülönül a farkastól, ugyanis más nemzetségbe tartonak a kutyák és a rókák.

Pl. a dingó szintén csak egy alfaja a farkasnak.


De megpróbálom jobban szemléltetve.

A kutyafélék családjába már csak 1 élő alcsalád tartozik, a valódi kutyaformák. Ebbe pedig két nemzetség: a kutyák és a rókák. Itt válnak ketté.

A kutyák nemzetségébe 9 élő nem tartozik.

A canis a farkasok neme, ide tartozik 9 faj, mint pl. a farkas, a prérifarkas, különböző sakálok...

És a farkasok faján belül van mint háziasított alfaj, a kutya.

2016. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Köszi a lepontozást. :)
2016. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én felfele pontoztalak :c
2016. jún. 20. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!