Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb? nyakörv vagy...

Melyik jobb? nyakörv vagy hám? (tapasztalat alapján! )

Figyelt kérdés
nekem a hám jobbnak tünik,de érdekelne pár vélemény
2010. júl. 28. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
A hám mert több ponton kisebb nyomással jobban fogja a kutyát, és nem folytja a nyakánál
2010. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Anyumnak egy fekete németjuhásza van,aki totál neveletlen.Hámja van,de igy esélytelen féken tartani!A hámot én egy jól nevelt kutyának ajánlanám!Akit még szoktatni,nevelni kell,inkább nyakörvön kéne sétáltatni!Mármint nagyobb méretű jószágoknál!Kicsiknek inkább hám!
2010. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 70 kilós kutyám van, és síma egysoros lánc nyakörvet használunk (nem fojtóra állítva). Van hámja (julius-k9) is, ami nagyon jó túrázáshoz az erdőbe, hogy ne tűnjön kóbor ebnek, meg éjszaka lehet a hámra jelzőfényt szerelni, így láthatjuk merre jár a kutya. Pórázon sétáltatni viszont hámmal nem szeretem, mert akkor a marjánál csatlakozik a póráz és úgy símán kifordul oldalra a kutya. Szerintem a nyakörv sokkal közvetlenebb kapcsolatot eredményez a kutya és a gazdi között. Kicsi kutyáknál nem tudom mi a helyzet, olyanom még nem volt.
2010. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem németjuhászom van meg kaukázusi
2010. júl. 28. 17:42
 5/13 Akiteki ***** válasza:
A hám szánhúzáshoz, súlyhúzáshoz való. Nem tudod vele irányítani sem kordában tartani a kutyát. Tanításra meg végképp alkalmatlan.
2010. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

a németjuhászhoz hámot használok de nem volt vele bajom

a kau-hoz meg még semmit

2010. júl. 28. 17:56
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem jobb a póráz.Az én kutyámnak sima egysoros lánc nyakörve van. Amikor kisebb volt sima bőr nyakörve volt,de az nem volt jó.Ezzel tudom kezelni,nem húz,nem rángat, csak szépen sétál mellettem,ha meg futni megyünk,akkor meg szépen fut=) A hám nekem tök ellenszenves dolog,meg nem nagytestű kutyáknak való,hanem szerintem ilyen kis picikéknek,akinek nem kell ilyen szempontból nagy nevelés.
2010. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő van, de a nyakörvet használjuk. Azzal normálisan tudunk sétálni, a hám zavarta a kutyát, sokszor hátranézett, h mi van a hátán, és a lábát is furán rakosgatta séta közben.
2010. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tibi03 ***** válasza:
100%

Hát a hám azért nem jó, mert ha hajlamos a húzásra, más kutyák "megtámadására" akkor a hám csak erőt ad neki, mert támadó pozícióba kerülhet, viszont ha pórázzal viszed, csak a nyaka tetejére, közvetlen a fej mögé kell rakni és ha húzni akar, csak meg kell húzni felfele, magad irányába a pórázt, így lehet korrigálni.

A hámot meg egyébként is súlyhúzáshoz, és szánhúzó kutyákhoz találták ki. Sétához tökéletes a póráz!

2010. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem belagle kutyám van, míg kicsi volt addig hámmal sétált mert nyakörvvel nem akart megmozdulni de hamar átszoktunk a nyakörvre mert így tényleg nem húz, lehet irányítani...
2010. júl. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!