Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok felnőtt nem...

Hol találok felnőtt nem ivartalanított kutyát befogadásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék befogadni felnőtt kutyust, de én szeretném intézni a chipet, ivartalanítást meg mindent. Menhelyeken ezt mind megcsinálják, de esetleg van olyan falusi menhely féleség, ahol csak befogják a kutyákat és csak etetik és ha nem viszik el őket, akkor helyhiány esetén lealtatják őket? Tehát ahol nem igazán az állat megmentése a cél, hanem, hogy ne legyenek kóbor kutyák az utcákon?

Esetleg mondanátok olyan falut/várost, ahol van ilyen hely?

Köszönöm.


2020. máj. 3. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem jó az eleve ivartalanított állat?


Amúgy sok helyen van olyan, hogy odaadják ivarosan, de köteleznek az ivartalanításra. Ha nem történik meg x idő alatt, akkor visszaveszik.

2020. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szaporítani akar.
2020. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ahol nem igazán az állat megmentése a cél, hanem, hogy ne legyenek kóbor kutyák az utcákon?"

Ezek a gyepmesteri telepek.


Különben menhelyen is vannak örökbefogadható ivaros állatok, azok mellé jár az örökbefogadási szerződésben áll az ivartalanítási kötelezettség is. De chip valószínű, hogy már lesz bennük.

2020. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A sima városi gyepiken is chipet, veszettség elleni oltást adnak, mivel kötelező. Sőt, Illatosnál néztem, hogy szinte az összes kutya ivartalanítva van.

Egy kérdésnél írták itt, hogy vannak olyan kisebb falusi menhelyek, ahol bemész és már viheted is, ott gondolom akkor nem kapnak kaján kívül semmit az állatok. Ilyen helyet keresek, ahol rosszak a körülmények, szeretnék ilyen kutyát megmenteni és mindent én intézni.

2020. máj. 3. 14:31
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha tud valaki ilyen helyet, az legyen szíves írja le a helység nevét.

Köszönöm.

Mert én 3 falut ismerek, de egyiknél sincs kutyamenhely.

2020. máj. 3. 14:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Szombathelyen a Hajnóczy utcai állatbefogó szolgálat az milyen?
2020. máj. 3. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért akarod te intézni az ivartalanítást?
2020. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert hallottam olyat menhelyi dolgozótól, hogy kijárós doki csinálja az ivartalanítást, ott a menhelyen a karanténban, hát nem valami steril. Meg olyat, hogy a lánykutyáknál csak elkötik a vezetéket.
2020. máj. 3. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Utcán is van rengeteg kutya, csak járj nyitott szemmel.

Egyébként nálunk nem csinálnak semmit a gyepmester által befogott kutyákkal. Aki kéri, annak odaadják, chip, oltás nélkül. Jelenleg is harcolunk most egy kutya kapcsán, akit valaki hazavitt a gyepiről, és folyton kint van a kutya az utcán, de még mindig nincs chipje, ha meg szólunk a gyepinek, akkor ő meg hazaviszi a "gazdájának".

2020. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
"Miért akarod te intézni az ivartalanítást?" Mert nyilván nem akarja ivartalanítani. Szaporító, csak állatbarátnak hazudja magát.
2020. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!