Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdett foglalkoztatni a...

Elkezdett foglalkoztatni a téma, hogy vajon milyen kutyafajta illene hozzám? Van pár feltételem ezzel kapcsolatban és arra kérlek titeket, ha ezek alapján (nem kell tökéletesen egyeznie) tudnátok ajánlani egy fajtát, azt nagyon megköszönném! Tehát:

Figyelt kérdés
• közepes termetű, karcsú társra gondoltam, bár ha erős izomzatú, az sem árt • inkább hosszabb szőrű kutyát szeretnék (nem a leghosszabb szőrűt, de szívesen foglalkoznék a bundájával) • nem tervezném semmi különleges célra, munkára használni, de jó lenne, ha könnyen tanítható lenne • kertes házban lakom, szeretném kint és bent is tartani, az időjárástól függően • nem árt, ha aktív, én is nagyon szeretek mozogni a szabadban, de ugyanakkor úgy, mint én, neki is legyenek véges energiaforrásai, nem szeretném ha kifáraszthatatlan lenne • jó lenne ha hűséges lenne és bírná a gyerektársaságot, valamint a fajtársaival/ egyéb kutyákkal sem akadna össze • szeretném, ha bújós lenne :D • egy szerethető, aranyos kisállatra gondoltam, akivel nagyon szoros kutya-gazdi kapcsolatot alakíthatnék ki! Remélem tudtok nekem ajánlani kutyust, ami akár egy kicsit is hasonlít a fenti leírásomra! Köszönöm ha végigolvastad, a válaszokért hálás vagyok!

2020. máj. 5. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menhely, fajtamentés szóba jöhet, vagy kizárólag tenyésztő?
2020. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem mindenkinek javaslom, de te az a típusu vagy,aki bemegy a menhelyre, 3s megtalálja az igazit.


Ranezel, és tudod, hogy ő lesz az akire gondoltál.

Ha hosszú,ha rövid a szőre.

2020. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jutott eszembe, az ilyen igényeket egy mentett kutyus tökéletesen ki tudja elégíteni, nyilván nem bármelyik, de ha valaki tudja, milyen kutyát akar milyen életmód mellé, hajlandó egy kicsit dolgozni a kutya előélete miatt a bizalmán és a szocializáción, és nem viszi haza a legesélytelenebbet, akkor jó kutyát tud kifogni menhelyen, fajtamentéseknél is. Nekem fajtamentéstől van kutyám, nagyon jó választás volt.
2020. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tibeti terrier, kooikerhondje és szetterek(bár ők inkább nagyobb testűek)
2020. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A gazdáival, gyerekekkel, más kutyákkal való viszonya leginkább nevelés kérdése, nem a fajtáé,így gyakorlatilag mindenből lehet jó családi kutya. Nekem a spánielek, uszkárok, esetleg golden retriever jutottak eszembe, meg persze a menhely :)
2020. máj. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!