Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges kutya lakásban?

Férges kutya lakásban?

Figyelt kérdés

Egy 8 hetes kölyökkutyát hoztunk haza menhelyről.

Elmondásuk szerint féregtelenítve volt két hetente, de elkezdett hosszú orsóférgeket üríteni, amik ráadásul élnek is.

Panelben lakunk, a kiskutya egyáltalán nem szobatiszta.

Nagyon undorodom tőle, és a gondolattól rosszul vagyok, hogy most éjszaka elmegyünk aludni, 1-2 óra múlva kinézek a másik szobába és ott lesznek...

Holnap irány az állatorvos, sajnos délután 4-től rendel.

Mennyi idő lesz megszabadulni a férgektől? A féreghajtó után is élve fogja üríteni őket? Ha éjszaka ürít férgeket, és nem azonnal tudom feltakarítani, elmászhatnak, vagy elpusztultak hamar? (Bocsánat, ha hülyeség, hála Isten eddig nem volt ilyennel dolgom, ez brutális...)

Mi is bevehetünk holnap féreghajtót, megkeressem egyből a házi orvost is? Gyermek nincs a háztartásban, de húzta a fenekét is a szőnyegen, szerintem akkor is csinálhatta, amikor nem láttam, tehát lehet hogy nem egyszerre takarítottam fel, porszívózás segít? .

Nagyon félek, és ezzel sajnos nem számoltam, hiszen azt mondták féregtelenítve volt.. Iszonyat undorom van ezektől a 10-15 cm férgektől, szinte lefagytam :( Hogy lehet ezzel a féreghajtás ideje alatt "együtt élni"?

Segítség!



2020. máj. 5. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

A fereghajto teljesen kiirtja. Holnap beveszi es kesz. Par napoal utana ujra fereghato es a larvakat is megoli.

Drontal plust ehet rendelni is. En is rendeltem egy parat ,h mindig legyen.


Nem tudsz kolcson kerni vkitol korulotted? Utana rendelsz es adaz neki egyet vissz. Sot neked csak felet kell adni. 5 kg kb a tacsid.(?)

2020. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok sajnos senkitől kérni, nem lakik senki kutyás ismerősöm közel. :(

A kutya nagyon pici, másfél kg.

2020. máj. 5. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 3. Oltás mellé kapott féreghajtót, utána halott férgeket ürített. Ekkor az orvos egy 5 napos kúrát írt elő, 5 napig kapta a féreghajtót és nem volt gond ezzel többé.


Tudom, hogy undorító, de takarítasz, rendesen kezetmosol, stb.,valószínűleg bennetek nincsen féreg.

Ne bukj ki!

2020. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az én tacsim is férges volt, amikor elhoztuk


csórikámból kétszer akkora féreg jött ki, mint amekkora ő maga, de mi ahogy elhoztuk vittük a dokihoz és szerencsére nem mozogtak a férgek

2020. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából ha nem mozognának, egy fokkal kevésbé undorodnék, de így sírnom kell esküszöm...

Ez, hogy magától élő férgeket ürít, azt jelenti, hogy elég durván férges, és baromi sok van benne? :(

Ahogy írtátok, 5 nap alatt sikerülhet ezek szerint megszabadulni tőlük, esetleg 10 napos ismétléssel? Csak hogy mire számítsak...

2020. máj. 6. 00:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az, hogy tényleg volt féreghajtózva a menhelyen, és ezért ürül most ennyi tőle? Amúgy sokféle, hatásos féreghajtók vannak, biztos hogy tud segíteni az állatorvos. Kitisztul belőle, és nem lesz semmi gond. Addig takarits mindent fertőtlenítővel, például flóraszept, domestos.
2020. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól még üríthet, hogy kapott féreghajtót. Állatorvos majd ír egy kúrát, és őt kérdezzétek meg, hogy nektek kellhet-e féreghajtó így, hogy a lakásban van veletek a kutya. Ártani nem árt, vényköteles (viszont embernél állítólag a foghagyma is féreghajtó hatású, nem próbáltam, olvastam, kutyának tilos).
2020. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyapelenka, akkor nem tudja belevakarni a szőnyegbe. Szegénykémnek viszkethet. :(


Megfelelő takarítás mellett nem lesz gondod, a féreghajtó meg azonnal kinyirja. Nyugi! :)

2020. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kapott pár napja féreghajtót, szerencsére halott férgek távoztak utána, de nem sok... Aztán most megint nekiállt húzni a fenekét, szóval megint félek :(

Az állatorvos annyit mondott, hogy nem valószínű, hogy elkapom... Szerintem háziorvost azért meg fogom keresni.

Kutyapelenka van, de sokszor mellé megy szegénynek még, utána felmosok, de azt olvastam, hogy mivel a peték burokban vannak, azokat nem öli meg a domestos sem, remélem azért ez nem igaz...

2020. máj. 10. 10:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha simogatod utána moss kezet ez nagyon fontos! Illetve mikor kakil akkor utána is alaposan fertőtlenítsd le a kaki helyét. Plusz napi 2-3x amikor csak tudod mosd fel az egész lakást. Szőnyegeket meg egyenlőre vedd fel. Szobatisztaság miatt szerintem pár hónapig nem érdemes letenni, mi is akkor raktuk le a szőnyegeket mikor szobatiszta lett a kutyám (4 hónaposan) . Amíg nem szobatiszták általában szőnyegre pisilnek,kakilnak.


Fenekénél a szőrt érdemes rövidre vágni,hogy kaki se nagyon ragadjon bele a szőrbe. Illetve akár napi 2-3x a fenekét is meleg vízzel le lehet öblíteni.


Én voltam férges,de nem saját kutyáktól, mivel kutyákkal foglalkozom,szerintem ott kaphattam el,de az orvos azt mondta akár egy boltban is el lehet kapni ha egy fertőzött ember hozzá nyúl valamihez,akár kilincs is lehet,aztán véletlen az arcomhoz nyúlok,bekerül a számba vagy bármi. (bár most a vírushelyzetben mindenki körültekintőbb ilyen téren :D)


Embereknek Vermox nevű tabletta van.

Ha sokszor rendetlenkedik a gyomrod,fáj,rossz a közérzeted,sokszor van több napos hasmenés,aztán elmúlik és viszket a popód na akkor kaptad el,ja meg ha a székletedben van féreg.

Hát hidd el mikor kiderült,hogy férges voltam, 3 napig nem aludtam semmit :D :D attól féltem kimásznak,rám másznak..


De mikor a kutyám férges volt 8 hónaposan mindent betartottunk. Nem kaptuk el :)

2020. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!