Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyre agresszívabb...

A kutyám egyre agresszívabb velem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 11 hónapos border colliem. Mostanába ha rosszalkodik a szobámba es epp tanulok addig kiveszem hogy tudjak tanulni és ahogy próbálom megfogni a nyakörvet felhúzza az ínyét és ahogy hozzáérek oda kap és közbe morog és nagyon erősen megharap. Hozzá teszem lassan kötelesek felé és soha nem bántottam még ezért nem ertem miért ilyen. Másokkal elképesztően barátságos de engem nem annyira szeret. Vagy hát hozzám nem szokott oda jönni simogatásért (de mindeki máshoz igen meg az idegenekhez is.) És nem nagyon tűri el ha en simogatom. És ez borzasztóan rosszul esik mert kiskorától en neveltem. Mit tegyek hogy ne morogjon ram es Ne harapjon meg? Na meg hogy szeressen.?

2020. máj. 5. 19:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%

Törd meg!

Érzi, hogy nem vagy elég kemény, és most ő akar lenni a falkavezér.

2020. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Hát az biztos, hogy hiába nevelted te, nem érez falkavezérnek. Szerintem kérj segítséget ehhez szakembertől, mert ha tiszta lappal nem tudtad kezelni, akkor ezt a helyzetet főleg nem fogod tudni.
2020. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Közel 1 éves border... valamit nagyon nem jól csináltál eddig. Nem való mindenkinek ez a fajta.
2020. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%

Valoszinu rangsorban sajat magat eled helyezi.

Esetleg a csaladban mas, akit falkavezerkent tisztel van? (Akinek a szavara egybol megy, stb.)


A tekintelyed kell visszallitani vagy inkabb felallitani.

Ha vegre vege ennek a jarvanyos idoszaknak, akkor azonnal menj vele kutyaiskolaba. Csak te csak egyedul. Biztos nyaron is lesznek tanfolymaok. Igaz heti egy alkalom szokott lenni, de majd minden nap gyakoroljatok.

Ezentul csak te adj neki enni, mas senki.


Engedelmessegi gyakorlatoknak olvass utana es gyakorolj vele. Gazdat es senkit nem haraphat meg egy csaladi kutya. Errol nagyon gyorsan le kell szoktatnod. Neten guglizz kicsit (van kutyatrener is erre de az draga).


Nalunk a kutya el volt hanyagolva es nagyon egy emberes volt. Az apan kivul barkit haklamos volt megharapni. Vegul meguntam es ha ram is morogni kezdett addig utasitottam vissza a helyere amig vissza nem ment. Es sokaig nem engedtem onnan eljonni (egy doboz volt a helye tehat nem zartam be). Lassankent rajott velem sem lehet szorakozni. De ettol meg sunyi kutya maradt.

A tied meg fiatal...tudod nevelni. Ugyes legy.

2020. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
44%

Nyilván a neveléssel jár hogy néha amikor rosszalkodik kap 1-2fülest...le ordibálod.

Nem azt mondom hogy verd meg. De ha nagyon rossz akkor ordibáld le, és kapjon egy tockost.

Én is a vizslámat így nevelem és örökké odabújik hozzám simogatásért.

Így azt hiszi a kutyád hogy ő fog irányítani.. Ez olyan mint ha sétáltatod, ha nem rántod vissza a pórázt akkor megy össze vissza.

2020. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Kizárt, hogy egy percig is nevelted volna. Ha támad, akkor eddig terrorizáltad őt, fóleg mert saját állításod szerint idegenekhez is kedves. Gondollozz el rajta!
2020. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Szinte biztos, hogy nincsen eleget foglalkozva vele. Hogyan néz ki egy átlagos napotok?
2020. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha következetes vagy vele, illetve korábban is az voltál nem kéne ezt csinálnia. Egy bordernek nagyon sok mozgás kell, szinte az egyik legaktívabb fajta, nem elég csupán fizikailag lefárasztanod, hanem mentálisan is szüksége van rá. Ezért szokták ajánlani a bordereseknek a különféle sportokat, legjobb, ha esetleg el tudnál vele járni tanulni a terelést.


Ha mégis lefárasztod mentálisan és fizikálisan is, akkor szóbakerülhet a kutyánál az ideggyengeség. Sajnos a borderek az utóbbi években nagyon népszerűek lettek, emiatt még az okleveles tenyésztők sem feltétlenül tudják garantálni, hogy megfelelő idegrendszerrel lesz felruházva a kutya (ez főleg azért történt így, mert egy munkavonalú border nem igen tartható családi kedvencként, kivéve, ha a családtagok tényleg aktív életet élnek a kutyával, így kialakult a tényeszetekben egy olyan vonal, ami inkább a küllemre, és a hobbikutyákra ment rá, itt pedig nem feltétlenül mindig a legjobb egyedek vannak párosítva). Annak idején én is bordert akartam, elmentünk még külföldi tenyészetekbe is, és az ott lévő kutyák nemhogy a birkától, más állattól is féltek, egyáltalán nem voltam stabilak, ezért lett végül belga juhászom (Groenendael).

2020. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Járunk vele kutya iskolába és agilityzni. És mégegyszer elmondom SOHA NEM BÁNTOTTAM. Egyszer fel ugrott a kanapénkra apukám adott neki egy tockost. (NEM NAGYOT NEM IS ÉREZTE KONKRETAN!!) És egy itt egy napunk: 5 órakor kellek elmegyünk 1,5 órás aktív sétára. Olyan 10 órakor még 2 óra játék a szabadban (labdázás, frizbi stb.) Majd egy időre kipurcan és 4 kor elmegyünk 1 órás sétára. Este 7-kor pedig még 1 óra. És ha épp nem kint vagyunk akkor Vagy alszik vagy tanítgatom vagy jászunk a lakásba. Az idegenest részt ugy értettem hogy mindekit nagyom szeret és nyitott. Állatorvos is mondta hogy nagyon kiegyensúlyozott kutya látszik hogy szeretjük és nem bántottuk soha. Szóval szerintem most ő akar engem le dominálni ezzel mert mindeki másnak behódol a családban. Talán az a baj túl engedékeny vagyok vele meg egy tockost is nehezen tudnék neki adni. Ezért mostantól szigorúbb leszek vele.
2020. máj. 5. 21:47
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Ne csak setalj vele, ha munkavonalu bordered van akkro dolgozni is kell vele, ami pedig a tereles. Ha nem tudtok terelni kezdjetek el agilytizni.
2020. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!