Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos rottweiler...

Van egy 4 hónapos rottweiler kutyusom, aki mellett még van egy 3éves keverék kutyám. A keverék nagyon szelíd mindenkit beenged. A kérdésem h most a kis rotti is ilyen szelíd lesz?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam h a kiskutyák a háznál lévő nagy kutyáktól eltanulják a tulajdonságokat. Remélem nem. Vagy ha lehet tenni valamit akkor mi legyen az h a kis rotti "kemény" kutya legyen?
2008. nov. 23. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is pont ílyen fajta kutyusaink vannak. Egy rotti és egy keverék. Nálunk mind a kettő nagyon szelíd. Sokszor már nekem is kétségeim támadtak affelől, hogy így, hogy is őrzik a házat??

Aztán egy nap idegenek mászkáltak a ház körül. A két kutya ki volt kelve magából. Rohangáltak fel-alá, ugattak ezerrel. Szerintem attól hogy nem vadak, attól még jó házőrzők. Már ha Te ezt szerenéd. Amennyiben még keményebbé akard nevelni, javaslom, hogy vidd el kutyiskolába. Szerintem ott megtanítják azt is, hogy tud igazi őrző védővé válni.

2008. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet félreértettél. A 3éves keverék az szelíd attól mindenki bejöhet. Hiába jön idegen simán besétál. Nincs kikelve sohasem magából. Nem is érdekli h jön v megy valaki. Ezért félek h a kis rotti is ilyen lesz...
2008. nov. 23. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A fajták alapvető tulajdonságai genetikailag kódoltak...nem tanulható.


Felnőtt korban egy őrző-védő akkor is őrzi majd a házat ha egy nyuszi mellett nőtt fel! :)

Nem kell aggódni.

Egyébként ezek a tulajdonságok kutyasuliban erősíthetőek és stabilizálhatóak. A kiképzés (minimum alapengedelmesség) kell is egy rotinak, hogy megfelelően képzett, engedelmes és kezelhető legyen!

2008. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
attol is függ hogy bánnak vele. a mi szomszédunknak va egy spánielje aki nagyon szelíd és van egy rottiuk aki ugyan ilyen volt, de aztán elvitték kutyasuliba és mostmár ő az eggyik legjobb csibészelő és örzi a házat
2008. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobban jártál volna egy másik keverékkel!
2022. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!