Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya legyen? Írom a...

Milyen kutya legyen? Írom a tulajdonságait

Figyelt kérdés

Sziasztok! anyáék azt mondták, hogy kaphatunk tyúkokat. Kicsit később. Ha már tyúkok leszenk, magok, táp is. Szeretnének egy kutyát (kicsit) is ami hogy ha lesz akkor kinyírja az egeret. Tacsit nem szeretnénk, gondolkodtunk a jack russel terrieren vagy border collin. Csak az a baj, hogy a collinak nem lenne elég helye mert neki,, kicsi"lenne a hely. Amúgy nagyon nagy kertes házban lakunk. Milyen kutyát ajánlanátok????? Egérfogásra. Kösszii

Ja,és kizárólag kinti kutya lenne egy kutyaházzal, de nagyon szeles vagy viharos időben beengednénk



2020. máj. 7. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom.

Én egérfogásra mindenképpen egy macskát vennék.

2020. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Egércsapdát ajanlom.
2020. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én nem örülnék neki, ha a kutyám a ház körül minden egeret megenne, hiába kap rendszeres féreghajtást. Legyen macskátok inkább, régen is az "egerésző" kutyáknak inkább a lakásban volt szerepe vagy belső üzlethelyiségekben. De ma már erre vannak jobb módszerek. :)
2020. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok köszi. Macskán is gondolkodtunk😀
2020. máj. 7. 09:39
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Egérnek vegyetek csapdát. A kutya nem erre való
2020. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ezért semmiképpen NE vegyetek kutyát, neki is rossz lenne. Macskát inkább, de még annak se ez a "dolga". Egércsapdát vegyetek. Olcsóbban megússzátok és nem lesz rossz egy olyan állatnak, akinek mások az igényei.
2020. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
Kutyát nem azért tartanak, hogy fogja az egereket, arra van a macska, hanem azért, hogy legyen kit szeretni. A tyúkokat biztosan el fogjátok keríteni a kutyától, mert az egerek helyett a tyúkokat fogja kinyírni, hallottam ilyet. Kis termetű kutyát nem vennék, azok sokat ugatnak. Közepes termetűt vegyél, vagy kicsit nagyobbat: például erdélyi kopót.
2020. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Jack russell terrier, erre van kitenyésztve. Nálunk patkány ellen van. Teljes mértékben bevált. Szereti csinálni, nem ássa fel az egész kertet, okos, könnyen tanítható. Garantálom, hogy nem lesz ott több egér.
2020. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy jutott eszetekbe a border collie, az terelőkutya, és egyébként meg egy panelban is elvan, ha a gazdi sportol vele és az agyi fárasztást is biztosítja neki.

Ha fontos, hogy megfogja az egeret, akkor patkányozó kutya kell, de azért én nem érezném a kutyát biztonságban egészségügyileg, hiszen ezek a kis rágcsálók fertőzést is terjesztenek, szóval rendszeres állatorvosi kontroll kell, hogy ne legyen baj. Akik rágcsálóirtással foglalkoznak kutyákkal, ők is biztosítják a rendszeres állatorvosi szűrést nekik. Inkább hívjatok ki szakembereket, akik ezzel foglalkoznak, és ne saját kutyával kísérletezzetek, vannak erre szakosodott cégek.

A macskák meg állítólag csak szórakoznak az egerekkel, de ha még éppen ahhoz is lusta, akkor felőle bulizhatnak is mellette.

Akkor tartsatok kutyát, ha a kutyával foglalkozni is akartok, tanítani, nevelni, sportolni, kirándulni, sétáltatni (a kert nem elég)... stb.

Ha csak rágcsálót kell irtani, akkor inkább hívjatok egy céget:

[link]

2020. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagy házban éltek, de nem lenne elég helye azért érdekes.

Kistesű kutyát meg amúgy sem tartunk csak "kintinek".

Macska lenne a legjobb neked/nektek, azzal nem kell annyit foglalkozni mint egy kutyával. Mert az jött le nekem, hogy nem nagyon lenne vele foglalkozva, ha csak egérfogónak kellene a házkörül.

2020. máj. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!