Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mozdul a kutyánk, mit...

Nem mozdul a kutyánk, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy van egy kutyánk,aki nagyon támadó,mivel olyan környéken élünk ahol sok cigány hergelte a kapun keresztül ezért egyből rájuk támad,de 1 éve elkezdte kicsinálni a kerítést kb mindenhol,bárhogy próbáljuk becsinálni kicsinálja és megy a kertbe,átmegy más kutyákhoz és az ottani emberekre támad,emiatt gondoltuk megkötjük,de eléggé rosszul viselte(ugrált vonyított nem volt sosem megkötve).De tegnap a szomszédaink feljelentéssel fenyegetőztek,ha nem zárjuk be a kutyánkat,ami sajnos jogos,mert a mi felelősségünk ha valakit megtámad.Emiatt úgy döntöttünk,hogy muszáj megkötnünk,amióta ez megvolt mozdulatlan,megállt egy helyben és maga elé néz néha leül,meg néha próbálja húzni a láncot hátha kiszabadul.Minket nem bánt,mert közeledtem hozzá és csóválta a farkát is meg engedte a simogatást is.Tudnátok valami tippet, hogy miket lehetne kezdeni ezzel? Sajnos muszáj megkötnünk,mert nem akarunk balhét a többi lakossal,mert mindig átjárt hozzájuk és megelégelték.

2020. máj. 9. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan fárasztjátok? Mennyi idős? Milyen fajta, mekkora kutya?
2020. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Próbál jelezni nektek, beszélni hozzátok hogy nem tetszik neki hogy ki van kötve. Lehet hogy nem kap elég figyelmet. Egyik nap áljatok a kerítéshez és nézzétek mikor és miért amr kimenni. Amikor épp menni akar menjetek oda hozzá, húzzázok messzebb a kerítéstől és szidjátok le úgy hogy abból ő is tanuljon. De ne féljen tőletek
2020. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2 éves,keverék kutya az utcára rakták kiskorában onnan fogadtuk be.Én szoktam vele naponta játszani napi fél-1 órákat,mert most jelenleg nincs semmi dolgom.A szüleim pedig idősek sétáltatni vinni nem tudják,mert amint kimegy az utcára támad bárkire és nincs elég erejük visszahúzni meg az utcán is több kutya van kint akikre ugyanúgy támad.Mi sosem bántottuk és mindig jól volt tartva(bőségesen kapott kaját is meg víze is volt mindig)
2020. máj. 9. 15:43
 4/16 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Már próbáltuk,de mikor látjuk hogy éppen próbál kimenni akkor ha már sikerült neki akkor a kertbe szalad,ha nem akkor a kertünk egy részébe lehúzott fülekkel meg farokkal lefelé nézve szalad és olyankor ha a közelébe megyek elszalad és ha már bementünk kicsit később ugyanúgy kitúrja a dolgokat és kimegy a kertbe.
2020. máj. 9. 15:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem ertem hogy tortenhet, hogy eddig fajuljon. Alakitsatok ki vele szorosabb kapcsolatot.

En eleve nem hagytam, hogy hétfőn hergeljek. Es mivel a kutya okosabb mint ezek a nyomorekok, a kutyat allitottam le mikor begurult. Igy aztan hiaba allnak a kapuba szidni a kutyakat..

Lehet, neked is ezt kene.


Sokat van valszeg egyedül, ezert rongal es szokik. Sol negativ hatas erte a szekalas mistt, viszont vajon reszetekrol mit kapott? Biztonsagban erzi magat ott? Vagy most ennek tetejebe meg is kotottek, h meg se tudja vedeni magat?..

2020. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy láthatatlan kerítés, vagy villanypásztor. És kezd el nevelni és rendesen fárasztani!
2020. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Napi fél-1 óra nagyon kevés, unatkozik, vinni kellene sétálni is. Ha problémás, előbb csak keveset, aztán lehet növelni. Kellenek neki az új ingerek, az udvar kevés. Valami kajával kellene motiválni, ha jól viselkedik.
2020. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Lehet az volt a gond,hogy nem volt nevelve.Én az utóbbi 2 évet nem itthon töltöttem,mert egyetemre járok és havi egyszer mentem haza, így nem igazán tudtam vele foglalkozni a szüleim pedig nem hiszem,hogy nagyon nevelték.:( És így hogy már nem kölyök kutya hogyan tudnám nevelni? Elég durva itt a helyzet ezen a környéken.A cigányok elénk járnak focizni és hiába szóltunk hogy menjenek máshova mindig ide jönnek.Plusz ha beesik a labda bemásznak ide és a kutya egyből szalad rájuk,de azzal nincs gond mert magánterület és az már az ő felelősségük.Viszont így hogy egyből megy mindenhova ahova tud nemtudom hogy tudnám lenyugtatni.:(
2020. máj. 9. 15:59
 9/16 A kérdező kommentje:
Nappal nem tudom vinni sétáltatni,mert egy csomó cigány és kisgyerek is az utcán van(azok is akik hergeltél) és egyből támad.A cigányok meg ezt úgy veszik,hogy félelembe tartom őket és ne merjem kihozni mégegyszer mert rosszul járok.(Ez megtörtént már) Éjjel meg rengeteg kóborkutya van kint az utcán és nem akarom hogy rám vagy a kutyára támadjanak.Mert itt ha este 6 után megyek ki rámtámadnak a kutyák és senki nem kezd velük semmit.A cigányok azt mondják adjak nekik pénzt kerítésre a polgármester meg telibeszarja az egészet.:(
2020. máj. 9. 16:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sétálni, kocogj vele, ha bírja, tanítsd. Ha a több éves mentetteket lehet nevelni, akkor őt is. Persze, nem jók az alapok, de ha van időd, akkor vedd át a szüleidtől a nevelést.
2020. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!