Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a harapdálásról az akitát?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kan akita kiskutyám. Nagyon aranyos, rengeteg dolgot megcsinál, amit tanítottam neki. Leül, pacsit ad, visszahozza a labdát, ilyenek. Utánaolvastam, amikor vettük és tudtam, hogy nagyon rágcsálós kutya lesz, amit felnőtt korára se fog tudni kinőni teljesen. Ezzel nincs is gond, mert van csontja meg labdája, amivel elszórakozik, de mostanában már a kezem után is kapkodni szokott. Beveszi a szájába és harapdálja. Nem mindig fájóan, de ahogy nő, egyre erősebben csinálja. Eddig az volt, hogy amikor elkapta, meghúztam a szőrt a nyakánál hátul és erélyesen rászóltam, hogy engedje el. Ez többé-kevésbé bejött, de mostanában már van, hogy ezt is nagyívben lesz*rja és csinálja tovább.

Olvastam, hogy ha más kutyákkal is találkozna, akkor a saját bőrén megtanulná, hogy az ilyesmi fáj, de amíg tart ez az időszak kutyaiskolára nincs nagyin lehetőség a lakóhelyünkön, ezért ha bárkinek van ötlete vagy tippje azt szívesen venném.


2020. máj. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is szólj rá határozottan, ahányszor kell. Ha harap, hagyd ott, nincs játék, ha nem fogja fel, pár percre zárd ki onnan, ahol vagy.

Illetve miután megtiltottad, hogy téged harapjon, adj neki játékot, hogy azt harapja.

És ezt baromi sokszor kell csinálni.

Más nem nagyon jön be.


Tárgyak rágásánál van ilyen spray, ami gyakorlatilag rossz ízű és szagú neki, hogy ne akarja megrágni.


Mi még algopirin injekciót kentünk a kábelekre, hogy keserű legyen,mert azokat szerette rágcsálni.

2020. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A letiltás azt jelenti, hogy eléred, hogy azonnal abba hagyja az adott viselkedést.


Ha viszont csak próbálkozol, rászólsz, meghúzod a szőrt, de igazából nem állítod le, azzal pont azt tanítod, hogy ne hallgasson rád, ne foglalkozzon a tiltással.

Egy akitát pedig nem így kell nevelni!

2020. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor asszem stratégiát váltok és megpróbálom így.

2020. máj. 10. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha rágcsál rászólsz,felállsz és kimész a szobából. Így megtanulja, ha rág akkor vége a játéknak,mert te elmész.


Bár nálunk ami most hatásos volt,hogy ha a kezünk rágására kapott rá,rá szóltunk majd adtam neki egy játékot és mikor azt kezdte el rágni megdicsértem. Igazából így teljesen leszokott kb 1 hét alatt a kezünk rágásáról. Jó , van mikor próbálkozik,de elég rászólni.

Most 5 hónapos.

2020. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg nagyon pici ... mindenbe beleharap, igy fedezi fel a vilagot. Fogvaltas is meg csak most fog jonni, tehat ragcsalni fog mindent.

Ha olyat ragna amit nem szabad, akkor egyertelmuen szolj ra es tiltsd meg neki. Viszont ha csak jatek kozben kicsit vadabb, akkor szoktasd le a vadsagrol ugy, hogy ereztesd vele, hogy faj amit csinal ... szisszenj fel es szolj ra, hogy finomabban. Nincs azzal baj ha harapdal, csak ne legyen durva.

2020. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Remélem, működni fog.

2020. máj. 11. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!