Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kistestű kutyusunk. Nagyon játékos, eleven, imádjuk. Viszont játék közben egy idő után hajlamos harapdálni. Az egyértelműen látszik rajta, hogy csak játszik, nem agresszív, de azért néha már fáj, ahogy kap a kezem után mikor csak simogatni szeretném.

A páromat viszont soha nem harapja, csak nyalogatja, talán mert én megengedőbb voltam a kutyussal kezdettől fogva, párom meg szigorúbb.

Ha harapdál, én hiába szólok rá, nem hagyja abba. Ha párom rászól, akkor többnyire abbahagyja.


Hogy érhetném el, hogy engem se harapdáljon, vagy legalább hagyja abba, ha rászólok. Mert egy ideig nem zavar, ha harapdál, csak mikor már fáj, akkor nem tetszik.



2019. ápr. 1. 13:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként én tanítgattam: ül, fekszik, pacsi, marad ezekre hallgat.
2019. ápr. 1. 14:08
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Fontos, hogy egyáltalán ne engedd magad harapdálni, az nem jó, hogy egy ideig nem zavar, aztán már igen... abszolút nem haraphat téged.

Legyél szigorúbb és főként következetes. Ha harapni, kezd, azonnal rámorransz és otthagyod, nincs játék tovább, sem simogatás!

Ugyanakkor játssz vele olyan játékokat, amikor kiélheti a harapdálási (egyébként normális) ösztönét: kötélhúzás, rongyhúzás stb. A játékot te kezdeményezd, és te fejezd be, a játékát ne hagyd nála.

Tehát, ajánlj fel harapható játékot neki, és játsszatok :)

2019. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van kötéljátéka és plüss (bár az már inkább csak rongy, mert szépen apránként kibelezte. :) ), kötélhúzóst szoktunk játszani. De akkor figyelek rá, hogy ha harapdálni kezd, rögtön abbahagyom a játékot. Köszi.

Más ötlet?

2019. ápr. 1. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ha össze tudod fogni kézzel a pofáját, azt is lehet, hogy amikor harapdálni kezd, akkor megfogod. Vagy a szájába teszel mondjuk egy gumicsontot abban a pillanatban.
2019. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!