Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy kiskutyát, aki 5...

Kaptam egy kiskutyát, aki 5 hetes. Hogyan tudom leszoktatni a harapdálásról, sírásról? És mit lehet neki enni adni?

Figyelt kérdés

Folyton harapdál, kapkod felénk. Ha egyedül hagyjuk, hogy nyugodtan tudjon aludni, akkor sír. Hogyan tudom ezekről leszoktatni?

Valamint mit lehet neki enni adni. Kapott tejszínt és májkrémet. Ezeket szépen eszi is, de ezeken kívül még mit?

Előre is köszi a segítséget.



2017. júl. 1. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ennyi idősen az anyukája mellett lenne a helye, törvény szerint is 8 hetesen lehet elválasztani!

Tejszín, májkrém?? Jesszus, nem nekik való!!

Első körben orvos, oltasi program és egyebek megbeszélésére.

Enni pedig jóminőségű kölyök tápot! Pedigree, Chappy nem jó, kvázi ipari hulladék.

Nem tudom honnan van a kutyus, de jó eséllyel egy tetves szaporítótól így kèszüljetek fel, hogy lehet sűrű vendègei lesztek a dokinak...

2017. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Puhára, vízben áztatott kölyök tápot.

A kutyát nem lehetne még visszavinni az anyjához? Csak 3 hét múlva szabadna elválasztani. A harapdálás is ezért van, mert az anyja most tanítaná meg, hogy ezt nem szabad. A sírás pedig érthető, mert túl korán lett elválasztva és szeparációs szorongás. Eddig az anyjával és a testvéreivel volt, most meg teljesen idegen környezetben, egyedül és gondolom te sem vagy mellette egész nap.

2017. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél neki junior tápot, minőségit, ha nem tudja ropogtatni, akkor áztatva add neki, ennyi idősen már eheti. Persze, hogy sír, az anyjával kéne még lennie, a harapdálás természetes, a testvéreivel kéne ilyenkor még játszania, nem veletek. Amikor harap, nyikkanjatok föl, mintha fájna, és ne foglalkozzatok vele pár percig, rá se nézzetek.
2017. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A kölyök kutyák harapdálnak, és olyan 6 hónapos korig, míg nem váltja le a fogait, nagy valószínűséggel harapdálni fog.Én azt csináltam mikor engem harapott az én kutyám, hogy egyből raktam a szájához olyan játékot amit harapdálhat.Még nagyon pici, korán szakítottátok el az anyjától és a testvéreitől.Orvoshoz vigyétek mindenképpen el, hogy megvizsgálja, féregtelenítse és majd az első oltása is lassan aktuális lesz.Természetes náluk hogy mikor elhozzátok sír az alomtestvérei, és az anyja után.Adjatok időt neki hogy megszokjon titeket. Amit most csinálsz az etetéssel felejtsd el gyorsan, mert komoly bélgyulladást is kaphat amibe belehalhat. Azt adj neki amit az előző helyén kapott. Vegyetek jó minőségű kölyök tápot( nem chappy, darling...stb)például: középkategórás tápok amiknek elfogadható az áruk: josera, brit, brit prémium,pro pac...sb. Lehet eleinte áztatni kell neki pici vízben mert kemény. Ha konzervet akarsz, abból is van például a fressnapfba jó minőségű. Én úgy gondolom, hogy egy kiskutyára fel kell készülni előbb tudásilag is, és utána járni a dolgoknak.Én rengeteget olvastam róluk mielőtt magamhoz vettem volna.
2017. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Annyira látszik, hogy provokatív kamu kérdés...

Már alapból, hogy a főkérdésben itt az 5 hét.

És 1000x leírjuk, hogy ilyen kajákat soha és pont ezek a kaják :D

Nyáriszünet van...

2017. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm hozta nekem, meg még két másik ismerősének is vitt, mert az előző gazdája, akinél születtek megakarta őket ölni, ezért ismerősöm gyorsan elhozta a "maradékot", aminek még nem volt gazdája(5kiskutya, 2-t megtartott, 3-at elpasszolt). Elmondta mi volt, én nem hibáztatom, inkább, minthogy megöljék őket.

Nem volt még kutyám, azért ezt adtam, mert még igen picik a fogai, nem tudom, hogy mit tudna megenni. De ez az áztatott tápos megoldás jónak tűnik. Milyen tápot ajánlasz? És az mennyibe kerül és hol lehet venni?

Hétfőn viszem állatorvoshoz, már felhívtam a leendő kutyadokinkat.

A sírás, harapdálás ezek szerint türelem játék, mert még nagyon pici és ez természetes. Rendben.

Egyébként magyar vizsláról van szó.

Köszi a válaszokat.

2017. júl. 1. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem magyar vizsla az, hanem fajta jellegű keverék, ami persze nem gond, a szaporítás annál inkább. A vizslaféléknél gyakori az érzékeny emésztés, illetve a bőrproblémák, így én mindenképpen gabona és lehetőleg csirkementes tápot vennék elsőre, avval nem lehet mellényulni. Termszetesen juniort,sőt neki inkább puppy-t, ha egy nagyobb zsákkal rendelsz, avval ellesz szinte a tápváltásig és találni netes áruházat, ahonnan ingyen ki is szállítják. A BRIT CARE HYPO-ALLERGENIC PUPPY ALL BREED LAMB & RICE például tökéletes, ha javaslatot vársz és adható már 4 hetes kortól (akár 12 hónapos korig, de nyilván lehet váltani előbb is). ha rendelsz belőle egy 12 kilód zsákot, az jó sok hónapig elég lesz és a petissimo például díjmentesen ki is viszi, ez a termék náluk 13 ezer forint, a 12 kg-os, egy ekkora kutyának a növekedési ugrásokat is figyelmbe véve ez hónapokig elég. Ergo pár ezresből havonta megvan a kajája, egyszer kell többet kifizetni, a rossz minőségű tápok kilója sem olcsóbb annyival, hogy megérje megvenni, pláne kis kiszerelésben. Aztán hétfőn a doki elmondja a többit, megkezditek az oltási programot, kap chip-et, kiskönyvet és a parzitamentesítést és a kullancs/szúnyog stb... ellenei védelmet is megbeszélhetitek. Nagyon pici még szegény, reméljük nem lesz semmi baja, nagyon rossz kezdet volt ez neki.
2017. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya :(

Enni ilyeneket ne adj neki, hanem starter tápot vegyél neki. Pl. Freshnapf-ban vagy internetről is lehet rendelni. Ha nem tudja még elrágni, vízbe áztasd be.

6 hetesen kell neki az oltás, majd kb. 2 hetente a többi, állatorvos elmondja.

Most még az anyjával, tesóival kellene lennie. Ezt most te helyettesíted, amennyire lehet. Aludjon melletted (nem kell az ágyban, de az ágyad mellett legyen a fekhelye), legyél vele sokat. Ő így fog tudni még nyugodtan aludni. Egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni.

Nagyon vigyázz rá, mert még védtelen a halálos kutyabetegségekkel szemben. Állatorvoshoz is kézben vidd, ne tedd le még sehova a vizsgálóasztalon kívül.

2017. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó tápok :

N&D, Happy Dog SUPREME, Josera, Il Cane, Orijen.

Kezdésnek a starter/baby tápot ajánlom.

Áztasd be vízbe, ha felpuhult add neki oda 8 hetes koráig.

2017. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!