Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar valaki ivaros...

Miért akar valaki ivaros kutyát, ha nem tenyészteni akar?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 12:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%
mert drága az ivartalanítás?
2020. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mert hogy az ivartalanítás "megváltoztatja a kutyát". Ebben nem tudom, hogy mekkora igazság van, az én kutyám egyáltalán nem változott meg. Másrészt lehet, hogy sokak nem annyira tapasztaltak ebben, nem tudják, hogy mennyi betegségtől meg lehet így kímélni a kutyát, és szimplán félnek, hogy a műtét közben történne valami. Az, hogy sokan drágálják az ivartalanítást, az pedig szerintem régen rossz kifogás, mert ha valakinek az ivartalanításra nincs pénze (ami nem is olyan drága, nyilván hely és a kutya testsúlyától függ, de már 20-30 ezerért is lehet ivartalaníttatni a kutyát), akkor a hirtelen adódó betegségekre se lesz.
2020. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%

Túl durva beavatkozás ahhoz, hogy csak úgy elvégeztessem rajta. A tesztoszteron kan kutyáknál azért nagyon fontos hormon. Igaz, hogy a mellékvese is termeli, de csak minimális mértékben.

Csak meg kell nézni egy kasztrált férfit-->eunuch, hogy mit művel vele a herék eltávolítása.


Na, ezért nem ivartalanított a kan kutyám.

Ja, és nyugi, nem szaporodik. És még jólnevelt is.

2020. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van ilyen ismerősöm.

Szerinte állatkínzás.

A kutyája agresszív. Kan. Más kanok közelébe se lehet engedni. Amióta ivarérett, be is gerjed. De ugye nem élheti ki sehol sem az ösztönös vágyait. Szerintem inkább ez a kínzás.

Egyébként érdekes, általában azok ilyenek, akiknek kan kutyájuk van. Az is biztos közrejátszik, hogy nem kell félniük attól, hogy felcsinálják a kutyájukat.

2020. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nekem ivartalanított szuka kutyám van, mentett, már ivartalanítva került hozzám, kedvencként tartom, és túrázok, futok vele, remek sporttárs, semmi problémát nem okozott nála a beavatkozás. Kölyköket nem akarok, nem vagyok kutyatenyésztő.

Nem tudom, aki ivarosan hagyja, és nem tenyészt, az esetleg mi plusz munkát végez a kutyával, ami miatt fontos lehet számára, hogy a kutya ivaros maradjon, ezt esetleg leírhatná az, aki ivaros kutyához ragaszkodott, mikor kutyája lett. Mivel nekem semmi ilyen szempontom nem volt, ezért nekem az ivartalan kutya tökéletesen megfelel, kedvencnek is, sporttársnak is.

Az az elmélet nem érdekel, hogy az ivartalanítás kínzás, nem erről szól a kérdés, és az én kutyám jól elvan ivartalanul, kiegyensúlyozott, szóval ő nekem igazolja, hogy ez nem kínzás. Köszönöm az eddigi válaszokat, ha vita alakulna ki, próbáljon mindenki kulturált maradni, és érvekkel alátámasztani a saját álláspontját.

2020. máj. 14. 12:49
 6/24 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, ismerem azt az elméletet is, hogy egyesek szerint ez kínzás (a környékemen is van ilyen kutyás), csak nem erre akarom kihegyezni a témát. Ésszerűbb magyarázat, szempont érdekelne. :-)

Én első kutyás vagyok, nem volt gyerekkoromban sem kutyánk, nem nagyon van viszonyítási alapom.

2020. máj. 14. 13:00
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

3as vagyok. Én nem tartom szó szerint kínzásnak.

Szerintem a kínzás az, ha sérül a kutya.

Ez egyszerűen egy felesleges beavatkozás a kutya szervezetének egyensúlyába.

Kicsit olyan, mintha gyereknek néznék a gazdákat, akik nem tudnak vigyázni az állatukra.


Én ezzel nem értek egyet.

Feleslegesen nem teszem ki a kutyám egy műtétnek.


Így is boldog, semmi baja. Vigyem dokihoz, műttessem meg, csak úgy??? Mert valakiknek úgy jobban tetszene? Na nem.

2020. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%

Az én párom kivetíti rá a férfiasságát. Ő megakarja tartani, tehát a kutyának is kellenek a golyói.


Meg gondolom az is benne van, hogy ha ivaros és megöregszik csak összehoznak egy almot és máris tovább él a szeretett állatuk.

2020. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%

Nő vagyok.

Nem fogom pároztatni.

A kutyám NEM agresszív.

2020. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

Miért akar valaki tetoválást? Miért akar valaki más színű hajat? Miért akar valaki gyereket? Totál értelmetlen kérdés, ez mindenkinek a saját dolga és meggyőződése. Van aki állatkínzásnak tartja, van aki túlságosan is félti a jószágot a műtéttől, van aki nem is gondol arra, hogy más lehetőségei is vannak. Van aki nem érzi szükségesnek. Statisztikák szerint a férfiak ellenzik a legjobban a kisállatok ivartalanítását. Talán ők "azonosulnak" a legjobban a kan/szuka kutya férfiasságának/nőiességének elvesztésével vont párhuzammal.

Semmi bajom azzal aki nem ivartalanít, ivaros kutya is szép hosszú életet élhet egészségesen. Sokan az ivaros kutyát egy platformon emlegetik a szaporítással. Már pedig ha egy kutya ivaros nem feltétlenül kell, hogy szaporodjon, csak oda kell figyelni rá, hogy ne szökjön el, és ha szuka ne szökhessen be hozzá kan.

Ennek ellenére az ivartalanítás egy nagyon jó dolog. Az ivaros szuka évetne 2x tüzel. Ilyenkor fokozottan figyelni kell rá, a lakásban tartott ivaros kutya nagyon nagy bajjal jár, és persze ott vannak a megelőzhető betegségek is. Nagyban csökken a az emlődaganat lehetősége, és természetesen kizáródik a gennyes méhgyulladás is ami 10-ből 5 szukánál garantáltan előfordul, ha voltak kölykei ha nem.

Kan kutyánál pedig sokkal megkönnyíti a szociális viselkedés megfelelő mederbe való terelését is, ha a kutya hajlamos a dominanciára, bár ez nem szentírás. Ismerek iszonyat domináns ivartalan kan kutyát. Megszűnik a heredaganat lehetősége, és csökken a prosztatarák kialakulásának esélye.

Lehetnek azonban hátrányai is. A túl korán elvégzett műtét okozhat a szőrzetben negatív változásokat, vagy befolyásolhatja a vizelettartást, egyes egyedeknél a hajlam a hízásra is megnő.

A gazdik mérlegelnek és döntenek. Ma Magyarországon mindenki úgy dönt ahogy akar, nincs kötelezettség a kisállat tartás esetén az ivartalanításra.

Sokkal fontosabb lenne szerintem az emberek gondolkodás módjának változtatása, miszerint nem gyártunk kiskutyát, azért mert "Fikfika a szemünk csücske"... .

2020. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!